Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanesem morog a...

Bichon havanesem morog a kajánál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már odáig fajult a dolog, hogy amikor üres a tál és olyanja van azért is morog, ha ép arra fele van dolgom, már ugrik is oda az üres tálhoz és azt védi. Annyira nem értem hogy miért. Úgy tesz, mintha mindig megettem volna előle. Kapott már ki érte, de semmi. Nem nagyon találtam, erre megoldást a neten, saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, de aki talál valamit azt is szivesen fogadom!
2011. nov. 4. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:

El lett kényeztetve, nincs tisztázva a falkában a helye, vezérnek képzeli magát, ezért nem tetszik neki, ha a kajájához, vagy a táljához nyúlsz.

Ezt az oldalt erősen ajánlom: [link]

2011. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nagyon komolyan falkavezérségi probléma.

Jan Fennel: Kutyapszichológia

*****


Zanzásítva: [link]


Ha ezek elolvasása és betartása után még mindig kudarcot vallasz, akkor kutyasuli - Népsziget, Őrmező.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:

Kezd azzal, hogy nem hagyod a földön a tálat.

Amikor adsz enni, akkor húzd egy kicsit az időt. Lerakod, felveszed... aztán megint. Amikor enni kezdett, akkor is vedd el tőle egy kis időre, majd add vissza. Ez a főnök joga. Hamar rá fog jönni, hogy megteheted ezt is.

2011. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. nov. 4. 13:56
 5/10 anonim ***** válasza:

úgy próbáld meg hogy a kezedben van a tál és annyira legyen hogy elérje ha morog akkor emeld fel a tálat amikor megnyugszik ültesd le és megint tedd lejjebb a tálat így tudni fogja hogy tőled függ az étel és ha morog akkor nem kap ez sok gyakorlással jár..

a másik pedig hogy csak egy keveset teszel a tálba azt megeszi akkor rád nézz hogy adj még neki akkor megint adsz neki de lassan hogy tovább ott legyen a kezed..


vmelyiket próbáld meg a kettő közül ha egyik se sikerül akkor tényleg kutyasuli..

2011. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dizus ***** válasza:
A leggyorsabb mód,ha mielőtt odaadod neki ,Te eszel a táljából,úgy hogy ő ezt lássa.5-6 alkalom elvileg elég és beáll mögéd a sorba.
2011. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem a spánelem volt ilyen!! kapott isérte de nem használt hála istennek ő kinőtte
2011. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, h a kutya NEM ehet, míg le nem ült és azt nem modod h tiéd. Ennek alapvetőnek kellett volna lennie, már az első naptól kezdve.


Ha meg morogni kezd, akkor sajna nincs vacsora.


Jó módszer a gesztusevés (mielőtt lerakod a tálat, úgy csinálsz, mintha ennél belőle), vagy amikor elsétálsz a tál mellett, akkor beledobsz egy nagyon finom falatot. Evés közben mégjobb, lényeg h finomabb legyen, mint amit épp eszik.


És a megtorlás se maradhat el.


Sosem használok fizikai büntetést. Nálam 2szer csinálta ezt a kutyám. Ez az a fajta viselkedés, amit semmilyen szinten nem tűrök el. Egyszer morgott, kétszer ráhúztam a seggére, ordítottam vele és elvettem a kaját. Másodszor már vicsorgott is, na akkor nagyon megtoroltam és szintén elvettem. Rájött, h nem jó dolog a határokat feszegetni. Nem vagyok rá büszke, de ezt tettem.

Így viselkedett, pedig mindig leül és nem eszik bele, amíg nem mondom h tiéd (akkor se eszik bele, ha eljövök onnan és csak később mondom), rendszeresen nyúlkáltam a táljába és megdícsértem mert engedte, volt gesztusevés, stb. Rég foglalkozok kutyákkal, tudtam h mit hogy kell csinálni. De a jelenlegi kutyámnál ez nem volt elég, ő azért kipróbálta. Két eset kellett ahhoz h rájöjjön, akár tetszik, akár nem, én döntök a kajáról.

2011. nov. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:

Sajnos a legtöbb helyen nem figyelnek oda erre (sem) a kölyöknevelésnél.

Én 3 hetesen etetem először a kicsiket és első perctől kezdve belenyúlok a tányérba, kiveszem belőle a kiskutyát, hátrébb teszem, hogy a másik is hozzáférjen. Az etetéseknél napi program, hogy belemarkolok a tápba a táljukban és kiveszek belőle. Soha egyik gazdi sem panaszkodott, hogy ilyen jellegű gondja lenne a kölyökkel.

Egyik kiskutyámat vittük a gazdihoz és láttam, hogy evés közben többször elveszi a tálat tőle, aztán visszaadja. Neki előtte dobermannjai voltak, így tanította őket rá, hogy ki az úr a háznál.

2011. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az úgy teszek mintha én ennék elősször a táljából, ő meg csak a "maradékot" bevált. :)
2011. nov. 5. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!