Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam,...

Melyik kutyát válasszam, illik hozzám?

Figyelt kérdés

sziasztok!

15/f vagyok.

sportos,5kmt tudnék vele mindennap sétálni,hétvégénként akár 10-15kmert is.

Türelmes vagyok,könnyen kezelhető kutyát akarok,inkább családi kutyát,mint egygazdás kutyát.

határozott vagyok, ha úgy van,de szeretném ha könnyen kezelhető kutya lenne,nem egy agresszív kutya aki harapdál fogváltás után is(persze minden kiskutya csipked,de lelehet őket szoktatni)meg azért vannak olyan kutyák,amelyeket határozottabb kézzel kell fogni,na én nem szeretnék ilyen kutyát.

szeretném,ha fürdetem nem harapdálna,nyakörvet rá tudnám tenni,tehát legyen valamelyest nyugodt is.

az alábbi fajtákra gondoltam:

airedale terrier ( annyi hátránya van,hogy nagyon terrieres örök mozgó,makacs,de ezért tetszik)

aussie(nagyon szép,okos,családi kutya)

bali hegyikutya(nagyon ritkafaj,de elég jókat írnak róla)

briard(ő nem tudom,hogy egygazdás e ,de remélem,hogy jó családi kutyának is,szőrével mit kell csinálni?)

Leonbergi(okos,szép,családi kutya)

előre köszönöm.

ők nem a kifejezett divatkutyák,nem nagyon láttam még ilyen kutyákat élőben,pedig járok kiállításra sokat,de még ilyen kutyákat nem vettem észre.


2011. nov. 4. 21:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A hovawart (v és w) munkakutya. Na, neki aztán tényleg nem elég a napi 5 km, sőt, még dolgoztatni is kell! A 15 km meg nem sok. Nekünk sík terepen meg se kottyan egy 20-as. Hegyekben már igen, az már számunkra is egész napos túra és a kutya is kellőképpen elfárad, de gondolom ez is csak szokás és kondició kérdése.
2011. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Olyan sincs, hogy harapós kutya. Az harap, amelyiknek engedik. Ha falkavezérként viselkedsz, és tudja a helyét a kutya, akkor harapni max. a vacsoráját fogja.
2011. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a célra tökéletesen megfelel egy Cocker spániel vagy akár egy magyarvizsla:) Mindkettő aranyos és családi eb, és kell őket mozgatni, amit te könnyen megtennél!:) Inkább a cocker spánielt javaslom mert kissebb és aranyosabb mint a vizsla:) Ha nem akarsz kölyköt felnőtt kutyikat ingyen is lehet elhozni:)
2011. nov. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
5 kmt sétálok akkor vele,csak azért írta 10-15-öt,mert ha kell letudom mozgatni.
2011. nov. 5. 11:33
 15/17 Adrienne28 ***** válasza:
Családi kutyusnak a németjuhászt ajánlom.Kevés családcentrikus kutyát tudok de nekem ez bevált.Gyerekszerető( imádják az én gyerekemet is) tartok én is kettőt.Bírják a sétát és nagyon könnyen tanítható.Alpokat nekem 1 hét alatt sikerült megtanítanom nekik és csak napi 2 órát foglalkoztam ezzel.És nem is vagyok kutyaoktató.De ha a tökéletes kutyát keresed akkor kérdezz meg egy kutyakiképzőt.Neki biztos a legtöbb fajtával megvan a tapasztalata...Élő kislexikon...Ő megtalálja neked a tökéleteset.Persze akor is csak rajtad múlik a siker hogy a kutyusod tökéletes legyen....
2011. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom hogy választottál-e már, de én tudom ajánlani a whippetet. 1órás intenzív mozgás és utána nem rombol de annyit meg simán lesétál/fut veled:)Ha nem tetszenek az agárfélék akkor a tervueren-t tudom ajánlani, mert szép és mozgékony, de egyben engedelmes és családcentrikus is.

Akár melyik fajtát választod is, jó kutyázást kívánok!:)

2011. nov. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
kössz.
2011. nov. 17. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!