Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El fog pusztulni a kutyám? Mi...

El fog pusztulni a kutyám? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Két-három hónappal ezelőtt beteg volt a kutyánk, nem evett. Miután meggyógyult, rengeteg ennivalót igényelt, és szerencsére vissza is hízott. Egy pár hete megint nem eszik, az állatorvos szerint valamilyen gyulladása van. Nem segített rajta semmilyen orvosság. Csak nagyon keveset eszik, egyre soványabb. Úgy gondoljuk, az emésztésével lehet probléma, nem tud üríteni, de a hashajtó sem használt.
2011. nov. 4. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

Én a helyedben műszeresen megnézetném állatorvossal,állatkórházban.A belével,bélrendszerével lehet valami gond.Nem írtál életkort(mármint a kutyáét,a tied érdektelen a kérdés szempontjából),ha nagyon idős a kutya,akkor egy ilyen betegség lehet elviszi(ekkor célszerű erre lelkiekben előre készülni...).Ha még fiatal vagy középkorú,akkor orvos,vizsgálat(műszerrel,nem ránézésre!) és ha kell,akkor műtét...egy idős kutyát már műtétnek nem tennék ki,vagy ha igen,akkor lelkiekben arra is készülj fel,hogy esetleg ottmarad a műtőasztalon...

2011. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyolcéves a kutyánk. Soha nem volt nagy étkű, annak ellenére, hogy nagytestű állat. A nyári betegsége után szokatlanul sokat evett, de most alig. Olyan, mintha folyamatosan erőlködne.
2011. nov. 4. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy daganatos, a rák az állatokat is megtámadja.
2011. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Emésztési probléma, egyik kutyámmal is volt ugyanilyen. Nálunk segített a gyógyszer szerencsére jót tett neki, és azóta nincs baj úgy 2 éve már hogy ne volt ilyen. És minket a doki elküldött állatkórházba hogy ott vizsgálják meg, így derült ki ez az egész. Ha időbe elviszitek egy ilyen helyre akkor nem fog elpusztulni.
2011. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
az én kutyámnak is volt ilyen lehet hogy hülyeségnek tartod *énis annak találtam de kétségbeesésembe ki próbáltam* 1 kis kupak étolajat itass meg vele és elvileg helyrejön a gyomra ha nem valami gyulladás vagy ilyesmi a baja de ez mérettől függ az én kutyám kis méretű szóval úgyis adtam neki...
2011. nov. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha nem tud üríteni akkor nem emésztési proéma lesz . mikor állatorvosnál voltam gyakorlaton , volt egy kutyus akinek egy daganat , ( nem feltétlenül rosszindulatù) úgy helyezkedett el h lenyomta a vastagbelét u alakban . ez fájt az állatnak minden próbálkozásnál , így már enni sem evett mert nyomta utána belülröl , mivel nem

tudott üríteni . a kutyus ellett altatva , mert nagyon

nagy volt a daganat és a kutyus túl öreg volt .


mindenképpen vigyétek el korházba és én mindenkèppen megröngeneztetném !

én

2011. nov. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézessétek meg másik állatorvossal is, biztos többet tud mondani, mint itt a sok mezei kutyatartó.
2011. nov. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csinált-e az orvos labort? Megnézte-e ultrahanggal, nincs-e valamelyik szervén elváltozás?

Hogyan állapította meg, hogy "valamilyen gyulladása van" ?

2011. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kutyád nem fog elpusztulni,ha orvoshoz és állatkórházba viszitek. Ez szerintem korral is jár,beteg a kutyád.Emésztési zavar,rák,bél panaszok lehetnek.kedve rossz akkor nem eszik,ha szomorú.
2011. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!