Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kölykök harca. Mit tegyek...

Filtergyaros kérdése:

Kan kölykök harca. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az volna a nagy helyzet, hogy van a házban egy 10 éves szuka Pincsi, aki nemrég vesztette el a kis pajtását, "pót" társnak helyette jött egy kan francia bulldog. 2 hónappal a kis francia bulldog érkezése után jött egy szintén kan, boxer kölyök. Eleinte az etetésnél voltak apró nézeteltérések, ennek már kb 2 hónapja és azóta nem hogy javult volna a helyzet, sőt... ma már a játék is elég gyakran eldurvul, a féltékenység pedig állandóan verekedést szül. A boxer (szerintem) elég féltékeny, és amennyiben nem ő van a középpontban, hanem a bulldogot simogatom helyette, nekitámad a bulldognak. A mai konkrét esetben, anyám zilált hangon hívott fel, hogy a kutyák összeverekedtek és három (!!!) felnőtt ember alig bírta szétszedni őket, hozzáteszem egy 6 és egy 4 hónapos kutyáról van szó. Ennek a bulldog itta meg a levét, pontosabban a füle sérült meg. A jövőben a hasonlókat szeretném elkerülni, főleg a boxer erőfölénye miatt, de nem tudom kihez, illetve hova fordulhatnék tanácsért ezügyben. Válaszaitokat előre is köszönöm: Egy aggódó gazdi.


2011. nov. 5. 01:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A "falkavezér" a természetben sosem avatkozik bele az utána következő rangsor miatt kialakuló verekedésbe. Ő az első, és, hogy utána a falkában ki a második stb. ezt a falkatagot maguk közt rendezik.
2011. nov. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát én tapasztalatból írtam, ugyanis egy menhelyen dolgozom és van egy 16 éves roti szuka, aki bizony sosem engedi meg, hogy bárki összeverekedjen, ha még megtörénik ilyesmi odarohan és a nyakbőrénél fogva lerántja az egyiket a másikről, egyszerűen nem engedi meg, hogy a jelenlétében bármilyen "taknyos kis kutya" is verekedjen a másikkal. Nagyon szép, és tanulságos dolgok ezek, ezért írtam le...:)
2011. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, az ivartalanítás mellett voksolunk mi is, amint lehet meg is tesszük a szükséges lépéseket. Viszont, én mint falkavezér, hiába szedem szét őket, ez nem igazán rettenti el egyiket sem attól, hogy legközelebb is próbálkozzanak. Pont ma történt, hogy bent feküdtem a szobában, próbáltam kipihenni a heti fáradalmakat, amikor megint a verekedés hangjai ütötték meg a fülemet. Eldobtam mindent az utamból, kifutottam a konyhába és egyből leszereltem a két kutyát, persze segítséggel. A bulldogot a család egyik tagja elvitte, míg én a boxert letepertem, lévén ő az erősebb és neki kéne tudnia felmérni a helyzetet, hogy ne okozzon a kicsiben semmilyen kárt. Ahogy letepertem a boxert és megmutattam, hogy én vagyok itt a góré, látszott rajta hogy elszállt az inából a bátorság, teljesen behódolt és mozdulni sem mert. Ebből gondolom, hogy tudja, hogy én vagyok a falkavezér. Ennek ellenére úgy veszem észre, hogy a helyzet sajnos nem javul, sőt... pár napig egész nagy csend volt és nyugalom, balhénak semmi nyoma. Viszont tegnap is és ma is volt 1-1 balhé, ma pont a játék durvult el ami eddig még soha. Kicsit félek, de úgy tűnik találtunk egy kedves trainert, magabiztos, hozzáértő embernek tűnik. Szurkoljatok, hogy minden úgy süljön el, ahogy annak kell :)


Az eddigi és a további kommenteket is nagyon szépen köszönöm, nagyon jól esik, hogy ennyien próbáltok segíteni! :)

2011. nov. 13. 18:02
 14/16 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzájuk :) Majd érdekelne, hogy a profi mit mondott, mindenki okulására leírhatnád majd ide, hogy hogy haladtok, ha lesz pár szabad perced :)
2011. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hovarju ***** válasza:
Engem is érdekel hogyan sikerül úrrá lenni a problémán. Légszíves írd meg hogy haladtok.
2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad 2 kan kutyát együtt tartanod, mert ennek ez lesz a következménye. Sajnos ha gyorsan nem teszel ellene valamit, akkor valamelyik kutya nagyon kikészül...

A mamámnak van két szuka keveréke, de az egyik uralkodik felette, és szegény kutya már ha valaki közeledikhozzá, már akkor elbújik, nehogy a másik kutya megverje.:(

2014. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!