Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezesetben elkapható a kutyától...

Ezesetben elkapható a kutyától a veszettség? (szituáció lent)

Figyelt kérdés

Ez nem megtörtént dolog, csak érdekelne. Adott egy kutya, aki be van oltva veszettség ellen, és a gazdája. A kutyát valamilyen úton megharapja egy veszett állat, vagy a nyálával hozzájut a betegeség. Erről nem tud a gazda, de tegyük fel a kutya megnyalja a gazdit pl az arcán, és véletlen a nyálába jut a veszettség, vagy játék közben felsérti a bőrét és így bejuthat a kór. Az ember ezáltal megveszhet? Vagy a kutya szervezete az oltás hatására rögtön leküzdi a veszettséget, és íly módon nem adhatja tovább? Vagy ez hogy van?

A kutyu monjuk legyen 7-8 hónapos, és az 1. veszettség elleni oltása megvan.


2011. nov. 5. 16:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom minek okoskodsz olyan dologban, amihez szemmel láthatóan nem értesz egy cseppet sem. Azért talán csak értek egy kicsit a védőoltásokhoz, meg az immunrendszerhez így ötödéves orvostanhallgatóként. Nem felvágni akarok ezzel, csak kicsit felbosszant ez az okoskodás, holott gőzöd sincs az immunrendszer működéséről. Azzal, hogy ellenanyagot juttatnak be az állat szervezetébe az immunrendszere egyáltalán nem fog gyengülni, nem tudom ezt honnan veszed. Az már más dolog, hogy esetleg nem kellene évente oltani, de örök életre szóló védettséget egy darab veszettség elleni oltással nem lehet szerezni.
2011. nov. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
47%

kedves orvostanhallgató "mivel be lett már oltva" akkor ajánlom figyelmébe a 90-es évektől létező kutatási eredmények, tanulmányok vizsgálatát és ne csak az orvosi kamara (a gyógyszergyártó lobbi) által megállapított kötelező agymosásban való résztvétet, mert nem ettől lesz felkészült egy állatorvos, vagy bármilyen orvos, hogy az értelmetlen hülyeséget erőlteti a pácienseire igaz lehet, hogy némi profittól elesik, de ha valóban a segítő, gyógyító szándék vezérli amire felesküdött! és nem a haszonszerzés akkor az a minimum, hogy utánajár dolgoknak és lehetőségeihez mérten a legmodernebb eredményeket is figyelembe veszi!

Dr. Jean Dodds, Dr. Marty Goldstein tanulmányait különösképpen ajánlom(pl 1999 The Nature of Animal Healing)...

A veszettség elleni oltás egy aktív immunizálást takaró eljárás (passzív immunizálást nem is lehet egészséges szervezetnél alkalmazni!).

...félre ne értsen senki törvényi előírások vannak én is oltatom a kutyáimat amikor kötelező, de legalább nem hiszem, hogy az állatorvosokon, az államon és az oltóanyaggyártókon kívül ez másnak is jó...nekem és a kutyáimnak nem jó azt tudom...de csinálom mert törvénytisztelő állapolgár vagyok ...

de semmi sem bizonyítja a vődőoltások ismétlésének szükségességét!!!, ellenben egyre több mellékhatás figyelhető meg pl. az allergiás, rákos és epilepsziás megbetegedések számának egyértelmű növekedése, levertség kedvetlenség -ezt majd mindenki megfigyelheti egy-két héten keresztül az oltások után-,és a legtöbb valóban szakavatott állatorvos is egyetért abban, hogy a 3 évenkénti védőoltásnál gyakoribb ismétlés kifejezetten nem javasolt !

:)

2011. nov. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Akiteki ***** válasza:
Hű, már összeesküvés elméletek is előkerülnek. Egyre izgibb! :))
2011. nov. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Septus válasza:
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ez hogy így nem tud fertőzni macskára is igaz?
2014. szept. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!