Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindig megállítanak az utcán...

Mindig megállítanak az utcán hogy megsimogassák a kutyádat, vagy hogy megcsodálják?

Figyelt kérdés

Vagy csak volt már olyan,hogy valaki leszolitott,hogy kérdezösödjön rola? Pl fajtája,személyisége iránt?

Ha igen,milyen fajta?


2011. nov. 5. 17:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A lajka-husky keverék kutyám úgy néz ki mint egy farkas. A bátrabbak megsimogatják :) de sokan megkérdezik, hogy farkas-e.
2011. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a kuvaszaimat sétáltatom, néhányan megkérdezik, hány évesek stb. de a többség inkább átmegy a túloldalra, megsimogatni pedig még senki nem próbálta. :))
2011. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem egy fekete, csigafarkú mudi kanom van. Sokszor megállítanak, hogy megkérdezzék, milyen fajta. Még olyan is volt, hogy a egy lány felírta papírra a fajtáját, nehogy elfelejtse :)). Senki nem ismeri fel, általában nem is hallottak róla. Elég szomorú különben. Főleg azért, mert még a biológia tananyagban is benne van a 9 magyar fajta...

Általában szokták kérdezni, hogy mit csinálok a szőrével, amiért ilyen szép. én meg mondom, hogy semmit, csak tavasszal egy kutyakozmetikai látogatás, plusz néha kikefélem. A mudi szőrét nem szabad sokszor, mert kimegy belőle a csiga.

Jólesik különben, ha megdicsérik, de gondolom, ezzel más is így van a saját kutyájával :)).

2011. nov. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egy nagyon jól nevelt yorkshire terrierem van. Imád botokat cipelni, de nem is akármekkorákat, minimum 1 méter, de inkább hosszabb. Na emiatt szinte mindenki megmosolyogja, többen szóba is elegyednek velem:)

Megsimogatni inkább a kisgyerekek szokták, szerencsére nagyon szereti őket, és minden gyerkőcöt "megpuszil" Ilyenkor a szülők mondják, hogy köszönik szépen a lehetőséget, meg hogy klassz, hogy ilyen kiegyensúlyozott kutyám van.

Olyan is volt már, hogy megkérdezték a fajtáját.


Igyekszem mindig a lehető legkedvesebben válaszolni, és reagálni az ilyen helyzetekre. Egyrészt azért, mert ha valakinek örömet szerzek egy simogatással, vagy 2 kedves szóval, akkor már megérte fölkelni:)

Másrészt igyekszem javítani a gazdikról, kutyákról kialakult képet. Szeretem, ha látják, hogy milyen jó dolog a kutyatartás.

2011. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Engem szinte minden sétakor megállitanak. sokan megsimogatják, vagy csak érdeklődnek, hogy milyen idős, megkérdik a fajtáját, hogy az e amire gondolnak, meg kérdeznek dolgokat a fajtáról. dicséretet mindig kap, egyesek már szinte csodálják, de van aki a hátam mögött beszél a kutyámról. colt olyan, hogy autóval mentek el mellettünk és lelassitottak, csak azért hogy megmondják hogy milyen szép a kutyám.:D olyan is volt, hogy meglátták és elkezdte kiabálni, hogy ,,azta nekem kell az a kutya!:O,, hát gondoltam magamba jól van.:D

egyébként jól esik, hogy dicsérik, hogy érdeklődnek a kutyák iránt és igy jó példát mutathatok róluk, legalább is a fajtáról, ha kérdeznek válaszolok a tapasztalataim szerint. persze csak akkor ha normálisan közelednek, mert volt, arra is példa, hogy egy gyerek, hát 13 éves körüli sikitozva odaszalad és már simogatja is, semmi kérdezés nélkül, hát ez a kutyusomnak sem tetszett, de hát nekem sem..

egyébként szibériai huskym van.

2011. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
6 hónapos cavalier king charles spánielem van.A többség aki megállít és megsimogatja megkérdezi milyen fajta. Amikor megmondom csak néz mert nem hallott róla. Volt aki bernáthegyinek nézte. Egyébként föleg gyerekek jönnek megsimizni.
2011. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Elég gyakran odajönnek, kérdezgetnek vagy csak ránk mosolyognak. Engem ez nem különösebben zavar, sőt inkább jól esik. Egy golden retrieverem és egy hosszú szőrű colliem van, a collie általában jobban érdekli az embereket.
2011. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A Jack Russell terrieremről ha kérdeznek, mindig azt mondom, foxi, mert a falusi nénik-bácsik már a kutyasétáltatás miatt is furán néznek, nem egy ilyen firleflancos fajtanévre. :) A foxit legalább be tudják határolni, hogy miféle.

A múltkor beszóltak, amikor egy ír szetterrel sétáltunk együtt, hogy "Milyen szép kutyus! De csak a nagy." :P A leghízelgőbb jelző, amit kapni szokott szegény kiskutyám, az "aranyos", meg ha már jobban megismerik, az "okos".


De mint tudjuk, nem a külcsín számít, hanem a belbecs! :) :)

2011. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hozzánk mindig odajönnek :). Nyolc hetes a keverék kiskutyám, de bámulatos. :)))
2011. nov. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Előfordult már, megsimogatni viszont nem engedem, mert a kutya fél az idegen emberektől. Csodálni lehet távolabbról is.

Amúgy magyar vizsla. Más kutyákkal jól kijön, csak az emberektől fél.

2016. dec. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!