Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemény a Mudiról?

Mi a vélemény a Mudiról?

Figyelt kérdés

Mi a vélemény róla. Nagyon szeretnék majd egy ilyen kutyát. Most Pulijaim vannak.


http://www.youtube.com/watch?v=exEl-RLbzG0


Ja és a farkát általában le szokták vágni vagy ez mihez van kötve?



2011. nov. 6. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekem mudim van, most lesz 2 éves november 20-án. Nagyon okos kutya, az első kutyám, amelyik mellett nyitva lehet a kapu. Mivel terelőkutya, ezért nagyon figyel a gazdára. A legtöbb leírásban megtalálható, hogy séta közben "nem lehet elhagyni". Ezt ma is tapasztaltam egy futtatáson, állandóan fél szeme a gazdán csüng. Egy emberhez nagyon ragaszkodik, a mi családunkban ez a személy én vagyok, mivel az én kutyám.

Amúgy igénytelen fajta, a szőrét ritkán kikefélem, évente kap egy kutyakozmetikát, ahol meg is fürdetik. Baja még nem volt, a bolhaallergián kívül, de úgyis van rajta Kiltix.


Nagyon fontos, hogy minden nap kell futtatni, neki nem elég a pórázas séta! Ha nem futhat, boldogtalan lesz, és elfoglaltságot keres magának. Bezárni sem szabad, az enyém még nem volt a kennelében egy percet sem.


A farka lehet hosszú-csiga alakú, lehet rövid, és van farkatlan mudi, amelyik úgy születik. Nem vágják neki soha!

2011. nov. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A választ nagyon szépen köszönöm!


Most már értem. Amúgy gondolom hogy a mozgás igénye olyasmi lehet mint a Pulié. Amúgy az én Pulijaimat sem lehet elhagyni őt közben van hogy előre szaladnak kint a réten de 4m-nél messzebre soha nem mennek és mindig azt nézik hogy megyek-e.


Ja és amúgy vedlik?

2011. nov. 6. 19:39
 3/6 Lizaa ***** válasza:
100%

Nekem az egyik vágyam az, hogy a mostani (keverék) kutyámhoz (akit nagyon szeretek) mellé legyenek mudiJAIM :)

Egy cifra/fehér és egy fekete.

A kedvenc kutya fajtám :)


A farkát nem csonkolják hanem vannak egyedek akik így születnek

2011. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mudim van. Nagyon okos ebek. Jó jelzőkutyák, minden verebet megugatnak. Mozgékony lendületes kutyák, mindig mozognak. Nem szabad bezárni vagy megkötni. A farka sosincs vágva
2011. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

(csak tudám, hogy miért kell ezt a szerencsétlen Varázst folyton lenyírni... :S A mudi szőrös, akinek nem tetszik az vegyen kopaszkutyát... )

Szerintem a mudi a legjobb fajta. :) Mindenben egyetértek amit mondtak róla eddig. Nagyon okos, gyors, szívós, ragaszkodó, egygazdás, sportos...

Amúgy a mudik elég gyakran születnek farok nélkül. Nekem is van egy farkatlan mudim, az alomban a kiskutyák több mint felének nem volt. Ez a fajta sajátossága, és régen tudtommal vágták is de ma már nem szokás.

2011. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!