Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tegyek, ha a Border Collie-...

Mi tegyek, ha a Border Collie-m őrült módjára kergeti az autókat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudna valaki nekem tanácsot adni, hogy hogyan tudnám leszoktatni a 7hónapos Collie-mat, hogy ne üldözze az összes olyan járművet, ami gyorsabb nála? Előre is köszönöm.
2011. nov. 7. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Mit keres az autók közt?

Mennyit foglakozol vele egy nap?

2011. nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg a terelési ösztön miatt csinálja, le kéne fárasztani szellemileg és testileg is.
2011. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van neked egy póráz a kezedben. A végén meg a kutya.

Ha nekiindulna, egyszerűen letiltod, visszatartod.

2011. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is Borderem van, de gyorsan megtanulta a NEM parancsot, amit meg is ért, én meg ilyen esetekben alkalmazok. Egyébként visszarántod a pórázt és rászólsz, vagy csak simán leülteted, hogy ne is rohanjon. Egyébként tényleg el kell vinni terelni, mert valamiben ki kell élnie magát. Az enyém 7 hónaposan látott először birkanyájat :)
2011. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sétálj vele többet, vidd el terelni és legyél a nyugodt következetes vezetője akinek egy szavára abbahagy bármit...ha ez nem megy a monitor elől akkor egy rehabilitációban is jártas tréner otthon segíthet, megmutatja, hogy miben kell változnotok, hogyan tereld a helyes mederbe a kutya ösztöneit és konkrétan hogyan szoktasd le a kutyát az autóüldözésről
2011. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Napi 2-szer egy órát sétálunk vele, szellemileg lefárasztom engedelmességi gyakorlatokkal és heti 2-szer járok vele kutyaiskolába. A "nem" parancsot ismeri, és minden szituációban teljesíti kivéve, ha autó megy el mellettünk. Terelni már vittem, kicsit ügyetlen volt, de nagyon élvezte, dehát nem tudom minden héten elvinni.

Ha séta közben autó megy el mellettünk, leültetem, de egyszerűen képtelen ülve maradni és nekiszaladna a kocsiknak. Most kezdtünk el forgalmas utak mentén sétálni, de azt veszem észre, hogy a kutyám ideges és utána hosszú ideig nem képes elengedni magát.

2011. nov. 8. 14:45
 7/10 A kérdező kommentje:
És köszönöm azoknak a válaszát, akik megpróbáltak értelmes választ adni, a támadás helyett.
2011. nov. 8. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:

remélem már megoldódott....

ha a kutya nyugtalan lesz, én mindig azt csinálom hogy leültetem, és az első mozdulatra amikor menne pl autó után, visszarántom, vagy jelzem neki, pl morgással, rászólok nem-mel, hogy nem teheti! de az első pillanatban!!! nem igaz, hogy ez nem segit!! és ha lenyugszik, totál lenyugszik melletted, dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot pl vigyél virslidarabkákat magaddal. Mindig dicsérd ha épp jól viselkediK!!!!

2012. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Cantye ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálja, akármilyen fáradt, és a hátsó kereküket harapdálja. Ezt azért csinálja, mert benne van a terelési ösztön és ugye a birkáknak is a hátcsó lábukat egy kicsit megharapja, hogy terelni tudja őket. Amikor én rollerezek vagy biciklizek, engem is terelni akar de egy herőteljes nem szabaddal le lehet róla szoktatni, mostmár megtanulta, de a kocsikergetésről én sem tudtam eddig leszoktatni, és már többen is mondták, hogy feljelentenek minket :/ lehet, hogy kellene neki birkát venni, vagy valamit, amit terelhet, mert amíg a tyúkjainkat el nem vitte a róka, addig azokat terelte, és úgy emlékszem, hogy akkor nem kergette a kocsikat. Vagy rosszabb esetben a hibáiból fog tanulni, ha egyszer egy kocsi rámegy a lábára :( én is nagyon aggódom már érte.
2018. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cantye ***** válasza:
Igen van póráz, de amikor pl a kicsi tesómmal a játszótérre megyünk és focizunk a kutyával, akkor nincs rajta póráz, és egyből fut a kocsikhoz ahogy meghallja a hangukat.
2018. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!