Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az Egyik kutya...

Mit gondoltok az Egyik kutya másik nem c. műsorról? (link késöbb) Hiteles? Érdemes átnyálazni a különböző részeket?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 7. 22:33
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
83%

Ebben nem értek egyet.

Manapság qva nagy divat leszólni mindent és mindenkit. Végre van egy kezdeményezés, de mivel azt olyanok csinálják akik egyeseknek/sokaknak nem szimpatikusak ezért szar vagy nem úgy ahogy te/én/mi csinálnánk ezért szar... stb.

Én nem vagyok népszigetes, soha nem jártam iskolába a kutyáimmal, mivel alapvetően meg tudom őket nevelni. Ellenben a közvetlen környezetemben nagyon sokat küzdök azért h az emberek belássák, h szabályok mentén kell kutyát nevelni, h a jól nevelt kutya nem egy elérhetetlen álom, nem kell hozzá földönkívülinek lenni. Sokan jönnek oda hozzám az utcán h kérdezzenek h hogy lehetnek ilyen jól neveltek a kutyáim. Én mindig nagyon szívesen mondok el mindent amit tudok. Remélve h ha csak eggyel is, de növelem azoknak a gazdiknak a számát akiknek öröm a kutyázás. Mert sajnos nagyon sokaknak a kutyatartás, a napi séta a bosszúság és a nyűg ideje - attól függetlenül h imádják a kutyájukat, de mivel képtelenek voltak megnevelni, ezért az az idő a pórázrángatásról, a behívhatatlanságról vagy az örökös kutyák elől menekülésről szól (vagy azért mert fél, vagy azért mert támad a saját kutyájuk)


És hogyha ezek közül az emberek közül bárki elgondolkodik h másképp is lehet, sőt h ő is meg tudja csinálni, akkor már célt ért a műsor. Hisz azért az mi is és valószínűsíthetően a készítők is tudják h kutyázni senki nem a tv-ből fog megtanulni. Ám az igényt a normális kutyatartásra meg lehet vele teremteni. Ezek a műsorok erről szólnak. Reményt keltenek és bíztatnak.

2011. nov. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 Akiteki ***** válasza:
34%

Szép ez a hurráoptimizmus, csak az emberek nem így működnek. Leülnek a tv elé, megnézik a műsort és megállapítják, hogy ennek a hapsinak 5 perc alatt sikerült, akkor nekik is menni fog. Pedig neki sem sikerült még semmi a tacsival, mert a néni másnap ott fogja folytatni, ahol a forgatás előtti napon. Pont azt hiányolom belőle, hogy hangsúlyt fektessen rá, hogy minden nap gyakorolni kell és következetesnek kell lenni.

Mint az 'A póráz két végén" c. műsorban, ahol bemutatja a kudarcot és hogy a gazdiknak is hetekig tartó küzdelem, mire átállnak a rossz beidegződésekről.

2011. nov. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
16%

Jó akkor szar. Szüntessék meg. Nem kell a magyarnak ilyen. Nézzen sízörmilánt, az van. Kész pont.

(gyűlölöm ezt az országot......)

2011. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:

Számomra felfoghatatlan dolog, hogy némely emberek vesznek egy állatot, jelen esetben kutyát és fogalmuk nincs hosszú ideig,miként is kell bánni vele. Ha megkérdezné az ember attól a házaspártól, aki a filmben szerepelt, hogy netán lenne gyerekük, akkor az is azt csinálhatna , ami csak az eszébe jut?

Miért is természetes az emberek többségének, hogy a gyereket nevelik ? Vagy, ha nem is nevelik, de bizonyos szabályokat, korlátokat a napi életben felállítanak. A kutyánál meg megbénulnak.

2011. nov. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 Akiteki ***** válasza:

23:37

Különben jól vagy?


Szerintem az emberek mostanában a gyerekeikkel sem tartatnak be semmilyen szabályokat. Pont ilyen módon nem nevelik őket, ahogy a kutyákat.

2011. nov. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 A kérdező kommentje:

Akiteki:


Én speciel többet leszűrtem a műsorból, mint a lúzerigazolvány, és annak is érteni vélem a lényegét, bár a kifejezés valóban rossz.


Utolsó:

Az a baj, hogy a kutya az nem ember. Nehezebb megérteni, és mivel ennyire máshogy viselkedik, meg mert cuki szerintem ki sem nézik belőle, hogy tanítani is lehet (az ül, fekszik-en kívül)... pláne, hogy játékszer helyett esetleg teljes körű családtag legyen.

2011. nov. 8. 00:11
 17/66 anonim ***** válasza:
71%
Most h kérdezed Akiteki, nem, nem vagyok jól. "Ha van rajta sapka az a baj, ha nincs az" tipikus esete ami itt megy. Ha nem nevelsz jól kutyát akkor szar vagy. Itt mindenki megmondja a frankót. Ha ugyanerre egy média próbálkozás van - amit még nem is lehet színvonaltalannak nevezni akkor az se jó. Nem születhet mindenki kutyazseninek... valahol el kell kezdeni. Akiteki te gondolom már több évtizede kutyázol.... de más nem, és lehet h annak a másnak nins is annyi ösztönös érzéke a kutyákhz mint neked. Ez a műsor jobb a semminél. Ha ez csípi a szemedet, akkor vagy nem kell nézni vagy olyan pozícióba kell kerülni, h aktívan belefolyhass a készítésébe. De csípőből leszarozni...egy picit erős.
2011. nov. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
75%
Nem néztem végig, de ha az egész műsor a tükör"módszerről" szól, akkor használható. Amiért én agyf*szt kapok tőle, az az, hogy ezt módszernek nevezik, mikor csak a normális kutyatartás elemeit összegzi. Szóval túl van misztifikálva, de működik. Elég csak megnézni a Népszigetes kutyákat, boldogok, engedelmesek, együtt élnek a gazdájukkal, nem csak mellettük, más meg nem is kell.
2011. nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan rossz ez, egész élvezhető, és kicsit hasonló, mint Cesar Millan módszere, csak nekem az tűnt fel, hogy Korom Gábor nem magyaráz olyan jól.

Pl mikor a tacsi játszott a felmosóronggyal, és mondta a nőcinek, hogy ne játsszon vele, hanem mosson fel... A nőci nem értette mire célzott, még talán az után sem, hogy megmutatta neki. Aki utánaolvas, és tanulmányozza a kutyák szempontját, vagy nézett már ilyen kutyás műsorokat, az rögtön tudja, mi a hiba. De a néző nem, és a gazdi sem. Oké elmondja h szorítsuk keretek közé, és megmutatja, mi a különbség, de sokan nem értik, hogy mégis miért? vagy hogy mégis hogy működik ez.

A Discoveryn volt ez a Victoria csaj, az ő módszerét nem szerettem, de szájbarágta. Cesar Millan módszerét alkalmazom és beválik, és ő is minden egyes alkalommal szájbarágja. Itt nálunk hiányzik a szájbarágás, mert az alapvetően kikövetkeztethető dolgokat kihagyják, pedig azok is kellenek, mert akinek nincs "érzéke" vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban, az nem fogja tudni, hogy mit? mikor? miért? hogyan? Nem fogja látni az összefüggést.

Sztem a gazdi a mai napig nem tudja, hogy mivel elkezdte húzni vonni a felmosórongyot a tacsi szájából, ezzel csak ingert erősített. Azt pedig kétlem, hogy ezt a fajta korrigálást minden kutyánál lehet alkalmazni, az én német juhászom konkrétan hülyének néz, ha ilyen hangokat adok ki, de ez már más kérdés.

2011. nov. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
50%

Na csak végignéztem. Frankón elmondja, hogy mit kell megértetni a kutyával, csak azt nem, hogy HOGYAN. Ne játsszon vele... De mi a játék a kutyának, mit nem szabad csinálni, és mit kell tenni, ha a kutya még mindig játszik? Tényleg elég értetlen volt szegény néni feje, csak valószínű nem mert visszakérdezni, vagy az kimaradt az adásból.

Ez a morgás meg röhejes, elég lenne neki egy tiltószót megtanítani, mint a "nem!", sokkal civilizáltabban néz ki emberek között, és a kutya pont ugyanúgy megérti, mint a morgást.

2011. nov. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!