Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az Egyik kutya...

Mit gondoltok az Egyik kutya másik nem c. műsorról? (link késöbb) Hiteles? Érdemes átnyálazni a különböző részeket?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 7. 22:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Azért sok mindent lehet mondani a tükörmódszeres kutyákra, csak azt nem h a kutyás társadalom szégyenei és h miattuk szívnak a "normálisak".... röhej komolyan h itt egyesek milyen nagy szavakkal dobálóznak.

(és még egyszer, nem vagyok népszigetes és semmilyen más kutyasulis...csak látom amit látok a magyar kutyatartásban.. és ott a probléma pont nem a tükörmódszeres kutyákkal van)

2011. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
Az ilyen vagdalózók valószínűleg ezzel próbálják meg kompenzálni a saját hozzá nem értésüket. Kár velük foglalkozni. Süt a hozzászólásából, hogy nem ért a kutyákhoz.
2011. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
68%

Megnéztem mind a két részt. Azoknak akik nyafognak, hogy nem értem a "lúzerigazolvány" kifejezést javallom, tekintsék meg az első részt is. (Gondolom, ha egy sorozatot a harmadik résszel kezdenétek el nézni, akkor nem sipákolnátok, hogy mekkora farok a rendező, mert nem mutatja be minden részben újra és újra a szereplőket.)

A műsor szerintem korrekt, és intelligens embereknek nem okoz problémát a benne elhangzó dolgok befogadása, megértése. Persze azok, akik amerikai dokumentumfilmeken "nevelkedtek", amelyekben minden apró információt 36-szor 42-féleképpen mondanak el, meg kell hogy küzdjenek ezzel "bődületes mennyiségű" 20 percnyi információáradattal. :D


13:48-as válasszal egyébként tökéletesen egyetértek.

2011. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
13%

szórakozni lehet rajta a pojáca kiképzőkön akik katasztrófálisan kommunikálnak a kutyákkal(az egyik morog a másik kisegér hangon kiabál:-), a megszeppent gazdin, csak szerencsétlen kutyán nem aki nem érti mi ez az egész katyvasz itt, mégis mit kéne csinálnom, hogy örüljenek nekem újra?

Ha a kérdés arra irányúl, hogy lehet e ezalapján kutyát nevelni akkor a válasz nem...csak annyi jön át: klikker jó, jutalomfalat jó, morogni jó,kutya rossz, a gazdik meg hülyék... és ha nem értesz ebből semmit (megjegyzem joggal mert semmi értelme) akkor irány egy tüköriskola ahol "minimause" és "morgóforgó" majd megmondják a tutit:)))

2011. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
Azért az 56% is sokat elárul! :P
2011. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémád. De szerintem te sem magadat. Te milyen hangon kéred, milyen hangon bünteted, és milyen hangon dícséred a kutyádat? Vagy a tiéd érti az emberi beszédet?
2011. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

Kedves 16:08!

Nagyon szívesen megnézném, hogy te hogyan dolgozol kutyakiképzőként, milyen hasznos tanácsokkal tudnál ellátni, amik szöges ellentétei az "ördögtől való" tükörmódszernek. Volna rá lehetőség? Csak hogy legyen összehasonlítási alapom és ne érezzem azt, hogy csak a fröcsögés megy részedről, mindenféle szakmai indok nélkül.

2011. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
A szakmai indokok le lettek írva(miért jutalmazzák a kihívó domináns, domináns-agresszív jellegű viselkedést a kutyaoviban?miért veszi a tacskókopó szintén játéknak Korom úr morgását, magát az embert?miért nem neveli otthon a kutyát és tanítja a gazdát ott ahol a problémák jelentkeznek?stb....de valódi szakmaiság a műsorból hiányzik ha pedig van valami is ami hitelt ad a műsornak akkor azt is le lehet írni...erről szólna a kérdés is!
2011. nov. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 Akiteki ***** válasza:

Z.O.L.

Félreértettél néhány dolgot.

Való igaz, hogy az az egy belinkelt részt néztem meg, ezért nem értettem a kifejezést, de ez a műsor nem is nekem vagy a hozzám hasonló öreg kutyásoknak szól. Csak úgy belegondoltam, hogy 20 éve nekem ezt megmutatja valaki, én sem értettem volna, hogy mi az, hogy úgy vegyem fel a kutyát, hogy ne fájjon neki. A néni sem értette és a végén már alig mert a kutyához nyúlni. Az embereknek is van testbeszéde, ez elárulja.

És igen, a kezdőknek szájbarágósan kell elmagyarázni, ahogy a gyereknek az ábc-t, mert senki nem úgy születik, hogy jajdemindent tud. Én is belegabalyodtam a pórázba az első alkalommal a kutyaiskolába és a jutalomfalat is több jutott a kutya fülébe, mint a földre, mert folyton tömködni akartam bele. Ha nem mutatta volna meg 20x az oktató, hanem csak 1x, mint a filmben, biztos hogy nem tanultam volna meg én sem meg a családom sem.

Ez nem degradálás, egyszerűen az érthető elmagyarázás és az ismétlés a tanulási folyamat része.

De most meg fogom keresni a többi részt is, mert érdekel.

2011. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Akiteki:


Nem feltétlenül értek egyet veled, én érteni véltem azt, ami a filmben volt. Nem volt még kutyám, de nagyon szeretnék. Több fórumban is kutakodtam és olvastam oktató anyagot is, ez igaz. (Az az érzésem, hogy én most jobb gazdi volnék, mint az átlag...tapasztalat nélkül. Persze ez csak érzés.) Ennek ellenére Nekem érhető volt a dolog. Egyébként a sorozatnak eddig alig van pár része, még kinőheti magát, hogy a te igényeidnek is megfeleljen:)

2011. nov. 8. 19:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!