Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen parfümöt, körölakkot...

Milyen parfümöt, körölakkot és sampont, balzsamot használ a csivavád?

Figyelt kérdés
Hol lehet nagyon jóminőségű kutyakozmetikumokat venni? Milyen árban vannak és mik a márkák? Csivavádat viszed kutyakozmetikushoz? Ha igen, milyen rendszerességgel és mennyibe kerül?(rövidszőrű csivava) Milyen rendszerességgel viszed állatorvoshoz?Oltások?Milyen ruhái vannak, mennyire adsz a divatra?/ Egy csivava imádó és csivavagazdi kérdései:)/ 21/L =) :)
2011. nov. 8. 16:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
A kutyakozmetikust amúgy minek? Rövid szőrű nem? Vágni nem kell ,max néha néha...
2011. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Negyedévente szoktam kutyakozmetikushoz vinni, levágják a körmeit, kitisztogattják a fülét és egy fürdetés!:) Nem tudom, ez miért baj???
2011. nov. 8. 16:28
 13/31 A kérdező kommentje:
2011. nov. 8. 16:35
 14/31 anonim válasza:
87%
A szánkót tudja húzni?
2011. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ami az állat egészségének jót tesz (időnként fürdi-bürdi, körömvágás, fül-fog pucolás) az rendben van. Nem is ezen akadtak ki az előttem szólók, hanem azon, hogy körömlakkot és parfümöt is szeretnél arra a szegény állatra tenni.

Több szempontból sem jó: a parfüm szintetikus anyag, tehát könnyen kaphat allergiát szegényke, elég ha belélegzi. Ha már nagyon akarsz,akkor a ruhácskájára fújjál, de ne akkor ,amikor az rajta van.

A körömlakkot végképp nem értem. Akkor se ha szintelen, akkor meg végképp nem ha színes. Nem tudom mire jó...erősíteni a körmét nem kell..akkor??

Hidd el, sok kutyi van, amelyik őszintén szenved a gazdi hóbortjai miatt, csak éppen elmondani nem tudja....Ne tedd vele...

2011. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A körömlakk és a parfüm csak egy kérdés volt igazából én nem használok a csivimre ilyet, viszont tudom, hogy kutyák számára már árulnak allergén külön kutyáknak parfümöt és körömlakkot is
2011. nov. 8. 17:00
 17/31 anonim ***** válasza:
33%
Akkor jó:))))
2011. nov. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Ne haragudj,nem rosszindulatból mondom ezt:A kutya nem ruha kiegészítő akár nagy termetű akár nem!A kutyákat nem arra találták ki,hogy táskában,ölben hurcolásszák.A kutyának szüksége van térre,vezérre,védelmezőre,és ez alatt nem azt értem hogy a kis termetű ebeket felkapkodják ha szembe jön egy nagyobb kutya,mert félős,kiegyensúlyozatlan és ideggyenge lesz,amit lássunk be hogy ez csak kínzás neki,és a gazdinak.Tudom hogy tetszetősek kis rucikban sok embernek ezek a pici kutyák,de teljesen felesleges!Gátolja a szabad mozgását,a parfüm,körömlakk,meg egyéb szerek mérgezőek a kutyára nézve,csak azért mondják hogy vegyék meg,hogy nem tesz kárt a kutyában stb..de ez nem Igaz!Igen is kárt tesz a kutyában,persze a kutya ruha nem,de viszont kényelmetlen a kutyus számára!Ha nagyon szereted a kutyusod és nem csak egy dísz tárgy,ruhakiegészítő akkor nem adsz rá mindenféle topánkákat,parfümöket,stb.Télen lehet rá adni egy kis kabátkát,de semmi több illetve mancs védő krémet is ennyi bőven elég neki!De ha nem hiszed ezt el,tudok mutatni olyan videót is ami borzasztó hogy a gazdi hibájából a kutyust el kéne altatni,mivel agresszív lett,mert csak a kutyát arra vették hogy,öltöztessék,stb...őszintén szólva az ilyen embereknek nem való kutya!Aztán mikor nagyon problémás kutya lett felhívtak egy kutyakiképzőt aki rendbe hozta a kutyust,így menekült meg szegény kutyus!Remélem neked lesz egy kis eszed hogy a kutyát nézed,neki mi a jó és nem magadat,hogy neked mi a jó!Kozmetikushoz nyugodtan viheted havonta 1-2 szer fültisztításra,karom vágásra de a kozmetikusnál nincs másra szűksége.Állatorvoshoz általában 8 hetes kortól szokták vinni 3 hónapos korig(8 hetes kori oltás után 2 hétre rá és így tovább 3 hónapos korig,aztán 6 hónaposan aztán 9 hónaposan aztán meg azt hiszem évente !Persze a féregtelenítést 3 hónapra rá ismételni kell mindig illetve év közben is(3 hónapot meg kell várni az előző féregtelenítést követően)és így tovább,esetleg ha valami betegsége lenne vagy eltörik a lába,stb...akkor persze kell vinni,amikor valami betegsége van,de ezen kívül nem!Amúgy ha nagyon csinos kutyust szeretnél,nem kell neki körömlakk,kozmetikai szerek,topánkák,parfümök és a többi,elég egy jópofa,köves,csillogós stb.nyakörv és póráz is feltéve ha szuka kutya,ha kan akkor is ezek csak más színbe stb...!Nekem is volt Chihuahua kiskutyám is,meg Kangalom is,sőt össze vissza keverékem is,kicsi és nagy is,de egyiket se kényeztettem el,mert tudtam hogy nekik ez majd idővel kínzás lenne,mind a kettővel kutyaként bántam és nem egy kellékkel,ami ha kifakul,elromlik,elhasználódik stb.kidobom!Fontold meg amit leírtam,sajna én is bele estem ebbe a tévhitbe hogy a kutyákat öltöztetni,sminkelni és kényeztetni kell,de rájöttem hogy ők kutyák és nem pici gyerekek,és ha nincs egy vezér,aki irányítja őket könnyen elfajulhat ez a helyzet és a édes apró kedvencekből,illetve nagy-nagyobb kedvencekből is,vadállat válhat,tiszteletlenek és elviselhetetlenek lesznek,s mind azért mert felelőtlenségből mindent megtehettek,így uralkodhatnak minden és mindenki felett!Gondold át szerintem!Engedd oda más kutyákhoz is,ne csak kis termetűekhez,Tápból vehetsz neki jó minőségű eledelt,vagy nyakörvből stb...de körömlakk,ruhák(kivéve a kabátka),kozmetikai szerek fölöslegesek neki és árt a szervezetének,egészségének is,ráadásul a körömlakk,festéket tartalmazó,parfüm(szaglását károsítja,illetve elveheti a szaglását is) anyagok stb Mérgező számára!Ha te tényleg 21 éves vagy akkor felelősséget vállalsz a kutyusért és kutyaként kezeled és nem egy kellékként!Remélem fontolóra veszed a tanácsom és elkezdesz gondolkodni azon,hogy a kutyának mi a jobb,igen a kutyának,és nem neked.Az a kutya szenved így hidd el!Sok szerencsét,biztos aranyos kutyusod lehet,csak az a kár hogy nem élheti kutyaként ki az életed,csak egy dísztárgyként,ruhakiegészítőként :( Szia!Sok boldogságot!
2011. nov. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
a sampon meg a parfüm rendben van mi is szoktunk rakni 2-3 fújást a kutyáinkra de azt is csak fürdetés után..de körömlakk az már nagyon beteges!!! egy rövid szőrű kutyát minek akarsz kozmetikába vinni?
2011. nov. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
55%
Parfümös emberek! Nektek büdös a kutyátok vagy mi van?
2011. nov. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!