Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma bejött az udvarunkra egy...

Ma bejött az udvarunkra egy beagle szuka kutyus. Jól cselekedtem?

Figyelt kérdés
Mivel már régóta szeretnék egyet igy befogadtam és annyira megszeretném tartani nagyon szeretm,de félek hogy a gazdája majd keresni fogjak,mi tévő legyek ha majd keresi és ha nem is jol bánt vele és azért szökött meg,:(nagyon rossz lenne ha elvinné.
2009. máj. 8. 13:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Ha találsz egy kutyák akkor hirdetni kell minnél több helyen, állatorvosnál, az utcán... Van egy bizonyos idő ami után a kutya a tiéd lehet, de ezt nem tudom pontosan, hogy mennyi. Megértem, hogy nagyon szeretnéd, de az első, hogy a gazdija meglegyen, ha van. Ha nem jól bánnak a kutyával az azért látszik rajta, észre fogod venni, de nem tudom ilyenkor mit lehet tenni. Azt viszont tudom, hogy a beafle egy makacs jószág, szóval nem csodálkoznék, ha csak elcsavargott volna.
2009. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Először is meg kéne nézni, hogy nincs-e azonosítója. Értem ez alatt, hogy nincs-e tetoválás a fülében, vagy chip a nyakában. Utóbbit csak állatorvos tudja ellenőrizni, mivel maga a seb olyan kicsi a beültetés után, hogy szabad szemmel láthatatlan. Ha nincs neki semmi azonosítója, és nem keresi senki, akkor nyugodtan megtarthatod, de mindenképpen meg kéne nézetni állatorvossal, hogy egészségügyileg teljesen rendben van-e, ivartalanított-e, vagy esetleg vemhes-e. Valamint ha nincs azonosítva akkor az is bizonytalan, hogy megkapta-e a kötelező, illetve a kombinált oltást, így azt is be kell adatni.
2009. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
figyi vidd el dokihoz,kérd meg nézze meg van e benne chip. ha van akkor megvan a gazdija,és esetleg ki lehet puhatolni,hoyg megszökött e,vagy kitették.ez a legygyorsabb modja,hoyg megtudd kié,ha van egyáltalán van chipje.ha nincs én azt mondom tartsd meg,igyz hoyg lepattanósak,de nekm is iylen kutyáim vannk,szabadona z udvarban,de nem léptek még meg. szerintem nálad jobb helye lenne. családi házban laksz uyge?
2009. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Már végig néztem és semmi jelzést nem látok rajta és nincs is ivartalanitva sem.Hát ha a héten vagy a jövő héten nem keresik akkor megtartom de ha keresi a gazdija akkor sanja vissza kell adnom:(,nem lesz könnyü de megteszem hátha ad érte ingyen kiskutyát:)
2009. máj. 8. 13:22
 5/35 A kérdező kommentje:
persze családi házban lakok és olyan jo helye lenne itt!!!!!Jajj annyira bűntudatom van miatta bár ne keresnék!!!!
2009. máj. 8. 13:24
 6/35 anonim ***** válasza:
88%

Nézd meg jól a kutyust ha szép a szőre nincs lesoványodva akkor biztos van gazdája és jól bánik vele, keresni fogja vagy már keresi is. Nem akarlak megbántani de vissza kell neki adnod, gondolj bele te, hogy éreznéd magad ha valaki befogná az elbóklászott kedvencedet és nem akarná vissza adni, és lehet, hogy a kutyusnak is hiányzik a gazdija.

Egyébként a beagle nem azért szökik mert rosszul bánnak vele hanem mert neki ilyen a természete, úgyhogy ha ilyen kutyát szeretnél gondolj erre mert ő a legkisebb rést is megtalálja a kerítésen és elcsavarog. Még valami nem ártana elvinni a legközelebbi állatorvoshoz lehet, hogy ő már találkozott vele és tudja, hogy kié vagy van benne chip ami alapján meg lehet keresni a gazdit.

2009. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%

A lényeget ne feledd el:

1.)Ez a kutya nem a tied!

2.) Ha bezárod nem tud haza/visszacsvarogni.

3.) A chip nem látszik!!!

4.) És végül, képzeld magad a kutya/és gazdája helyébe, Te örülné annak, ha a Te kutyád valaki csak úgy befogná???

2009. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben, ha szeretnél kiskutyát, szerintem nézelődj a közeli menhelyeken!! nagyon szomorú kutyusok vannak ott, ennek beagle-nek valószínű van gazdája - mert ők tényleg ilyen fajták - szeretnek elszökni..

Nekem is van kutyám,imádom, és tudom, hogy lelkileg összetörne, ha máshoz kerülne!! biztos hiányzik neki a gazdája!!

Nagyon aranyos kutyák vannak menhelyen, ha családiban laknék ill megtehetném, akkor amennyit csak lehet, elhoznék onnan! :)

Adj fel hirdetést, h találtál kutyát, ill sztem a legjobb hirdető erre az ..iw :)

2009. máj. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Állatorvos, minnél előbb. Lehetőleg a hozzád legközelebb esőhöz menj, lehet, hogy a kutyus nem lakott messze Tőletek, és az orvos ismeri. Úgy tudom, 1 év után lehet a Tiéd, ha a gazdája nem keresné, addíg vissza kell, hogy adjad Neki, ha tudja bizonyítani, hogy az Övé./oltási könyv, esetleg törzskönyv/ Bárkinek ne add oda, csak azért, mert azt mondja, hogy az Övé. Amennyiben viszont csak hónapok múlva kerül meg a gazdája, elvileg kárpótlást szokott adni a kutyus tartásáért, ill. meg is kérdezheted, nem tarthatnád-e meg, mert nagyon megszerettétek, stb.

Most a lényeg, hogy Tőled már ne szökjön meg. Lehet, Neked rendelte a Sors.

Üdv.

2009. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
61%

Nem cselekedtél jót!

Etesd, itasd, és

bocsásd el,

ő haza fog menni.


Kutyát nem így kell megszerezni!!!

2009. máj. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!