Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kutyámnak még...

7 hónapos kutyámnak még leszállhat a heréje?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy még nem műti meg, mert az egyik heréje fél úton van a másik már lejött. Szerintetek van még rá esély, hogy a másik is lejöjjön? Én a lehető leghamarabb szerettem volna ivartalanítani, mert úgy tudom minél hamarabb megvan a műtét annál kisebb bizonyos daganatos betegségek kockázata a kutyusnál.
2011. nov. 11. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

elvileg 9 hónapos korig lejöhet, gyakorlatilag, ha eddig nem szállt le, valszeg nem is fog.

amúgy szerintem ezen a két hónapon már nem múlik. plusz ha mégis lejjebb talál a fenti golyója, akkor könnyebb lesz kiműteni (ha fent marad, akkor a hasüregben kell turkálni, az nagyobb művelet).

2011. nov. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esélye. Ha ivarérés előtt szeretnéd megműttetni, akkor szerintem ne várjatok még 2 hónapot. A doki így is meg tudja műteni.

Mondjuk még soha nem volt kan kutyám, de gondolom ez annyiból bonyolultabb, hogyha még a hasüregben van, akkor egy kicsit jobban fel kell vágni.


Örülök, hogy ilyen felelősségteljes gazdi vagy:)

2011. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy beleszólok, de tapasztalat, és több állatorvossal való konzultáció miatt ellent kell mondja az előzőeknek.

Az én kutyám is rejtett herés volt, 1,5 évesen lett ivartalanítva, herevezetékből kellett kivenni a heréket. Valószínűlega rejtett+ivartalanítás kombó miatt az lett az eredmény, hogy a szervezete alig termel tesztoszteront, viszont túltermel ösztrogént, ettől ugye szuka (sőt inkább tüzelő szuka) szaga van. Hadd ne kelljen részletezni, hogy milyen szintű problémákat okoz egy domináns kannál, hogy minden kan egyfolytában a seggében van.

Nekem azt mondta a dokink, aki jártas szaporodásbiológiában, hogy tévhit, hogy ilyenkor mihamarabb ivartalanítani kell, mert a herevezetékben lévő here ilyenkor nem fejlődik ki rendesen, és a korai ivartalanításnak ez lesz az eredménye. Nekem azt mondták, okosabb lett volna még egy évet várni a műtéttel, persze ügyelve az egészségére közben, idpszakosan kivizsgálva. Ugye azért nem szokták ezt megkockáztatni, mert az elő nem jövő here elrákosodhat, de nagyon ritka, hogy ilyen fiatalon megtörténjen, viszont felborítja a hormon termelésta fejletlen hormonrendszer, és így elő fordulhat, hogy teljesen "elszukásodik" a kutya.


Lehet, hogy ez is egy vélemény csak, de mindenesetre ha nem akarsz kockáztatni, akkor szerintem vidd el egy kifejezetten szaporodásbiológiára specializálódott orvoshoz, aki segít meghozni a döntést, nehogy úgy járj mint én. Nem azt kérdőjelezem meg, hogy ivartalanítani kell, mert azt mindenképpen muszáj ilyen esetben (szerintem egyébként is) csak azt, hogy mikor. Az is egy megoldás lehet, hogy csak a rejtett herét távolítják el elsőre, hogy az tutira ne rákosodjon el, a másikat viszont hagyják még fejlődni, megvárják, míg beáll a normális hormontermelés és csak utána távolítják el.

2011. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még nyugodtan várj vele. Ismerek olyan kutyát,akinek több,mint egy éves kora után jött le a heréje. Kicsi az esélye,de megvan neki. Hátha lejön még,akkor csak kisebb műtét,ami jobb a kutyának,mintha a még fentmaradtat kell kiszedni
2011. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lemasszirozni nem próbáltátok még?
2011. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lejöhet még, az enyémnek is 9 hónapos korában szállt le.
2011. nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés engem is érdekelne :) enyém 4 honapos.Kitapinhato mindkét heréje,kis picike.Fogalmam nincs ,hogy van ez a kutyusoknál.Késöbb jön le egészen?
2014. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!