Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A katéterezés veszélyes a...

A katéterezés veszélyes a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Két napja nem pisilt semmit a kutya, és várható, hogy megkatéterezi az orvos. Tudom, mi az, meg tudom, hogy embernél simán csak kellemetlen, de kutyákkal kapcsolatban semmit nem találtam erről.
2011. nov. 11. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lesz így, hiszen valamit tenni kell. Ha elég folyadékot iszik és esetleg kapott valamiféle vizelethajtót is, tehát már nincs más lehetőség (kérdezz rá) akkor ez tűnik a legjobb megoldásnak.


Nem hinném, hogy különösebben fájna neki, gondolom tisztán is tartanak mindent így egy esetleges fertőzéstől sem kell tartani.


Nem gondolom, hogy veszélyes lenne, nyugodj meg és próbáld nyugtatni a kutyát is légy nyugodt és simogasd, hogy ellazuljon.

2011. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az világos, meg tudom, hogy nincs más megoldás, csak nem tudtam, rájuk veszélyesebb-e, mint ránk. :-) Köszi. :-)
2011. nov. 11. 13:06
 3/3 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Veseleállás esetén a kattéterezéssel a doki nem fog semmit elérni.

Ha húgyúti elzáródás van, akkor szerencsések vagytok, de ha nem az, és tényleg leálltak a veséi, akkor a doki próbálkozhat még néhány gyógyszeres megoldással, de művesegépet kutyáknak még nem láttam.


Üdv!

2011. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!