Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb (ha egyáltalán...

Mivel jobb (ha egyáltalán jobb) a házi koszt a Happy Dog száraz eledelnél egy 3hónapos labradornak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet jobb a kutyusnak, ha külön főzöl rá és pontosan tisztában vagy azzal, hogy miből-mennyire van szüksége. Tehát tudnod kell, hogy x dkg hús, mennyi fehérjét tartalmaz és ebből mennyire van szüksége a kutyusodnak. Tudnod kell, hogy ez a zöldség ezeket a vitaminokat tartalmazza, ebből ennyi kell.. és így tovább..

Ha lenne rá időm és tisztában lennék ezekkel a dolgokkal, akkor valszeg főznék rá, de akkor sem minden nap, ugyanis sokkal drágábbra jön ki, mintha Happy Dogot vagy akár más prémium tápot veszel neki.

2011. nov. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 WatsonSponge ***** válasza:
A "házi koszt" alatt mit értesz? Nem hiszem, hogy házilag jobb alapanyagokból, megfelelő kiegészítőkből, olcsóbban lehetne kijönni. A kutyának és az embernek teljesen más a testi felépitése, így más az emésztése is, más tápanyagokra van szüksége, másból tud energiát nyerni. Sok tápanyag a kutyának esszenciális, míg az embernek nem. Következésképp a megmaradt túrós tészta és rakott krumpli nem megfelelő egy kutyának, kiváltképp egy növekedésben lévő kölyöknek. Ugyanígy nem megfelelő, ha például egy ásványi anyagból (pl. kalcium) túl sokat kap, mert folyamatos lesz a porcosodás, így nem lesz idő és lehetőség a tökéletes csontosodásra. Ez eredményezi például a ferde csontokat, ennek következménye lehet egy felnőttkori diszplázia is, főleg nagy testű állatoknál. Egy megfelelő minőségű kész tápnál ilyesmivel nem kell törődni. Ilyen eledelnek tartom a Happy Dog száraztápokat is, de persze annál jobbak is vannak, igaz aranyáron. Én jó választásnak tartom a Happy Dog Puppy large breed tápot.
2011. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mindenféle tápnál jobb lehet az, amit a kutyád igényeire személyre szabva állítasz össze, általad ellenőrzött minőségű alapanyagból.

a kérdés az, hogy van-e forrásod jó minőségű húsra, vagy egyéb fehérjeforrásra (tojás, túró, hal, hús, de NEM: fej, farhát, láb, szárny, nyak, bőr), ha nincs, akkor sajnos drága muri lenne. mi pl. 250ft-ért veszünk pulyka nyesedéket (mell darabok), ehhez kapnak főtt rizst, csirkebőrt zsiradéknak, almát, és zöldséget, ha akad otthon. időnként esznek csontot, egész tojást. télen immunovet port, és kúraszerűen luposan gelenkkraftot.

a számolás, egyedi igényre alakítás már csak a türelmedtől függ. vannak már a neten BARF (bones-and-raw-food) kalkulátorok, illetve dr. Fodor Kinga Mit egye a kutyám? c. könyvében is vannak kész receptek.

2011. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)


A házi koszt nem jobb a Happy Dognál, pláne nem egy növésben lévő labi esetén!


Nekem szaporítós közép-ázsiaim van, nagyon problémásnak indult szegénykém, de hála a Happy dognak (amit a doki ajánlott) ma már makk egészséges!


Én csak ajánlani tudom, én is próbáltam főzni a kutyáimra, sokkal nagyobb meló, drágább és macerásabb is.

Ráadásul ha megnézed a Happy dog összetételét, sokkal profibb... van benne nyírlevél, cukorrépa, fűszerek, stb...

Nekem fogalmam sincs, mennyi nyírlevelet rakjak a kajájukba, így viszont ezzel nincs is gondom.:)


(Ja, és egy csomó zöldség van, amit hülyeség adni a kutyának, pl. a krumpli gyakorlatilag emésztetlenül távozik, a hüvelyesek pedig felpuffasztják, amitől a nagytestűek még bélcsavarodást is kaphatnak...)

Na szóval érted, csomó dolog van, amit mi nem tudunk, a Happy dogosok viszont igen.:)

2011. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hihetetlen milyen jól működik a tápgyárosok évtizedes agymosása :)


egy kis mese az etetésről: [link]


"A takarmány összeállítása viszont nem csak kutyánként változik, de egy kutya esetében is más tud lenni, pl.: egy téli pihenőidőszakban és egy verseny előtti felkészítő tréningen, vagy ellés előtt, illetve fiatalon, a növekedés időszakában, stb... mind-mind más az ideális takarmány összetevőinek aránya. Persze felnőnek és eléldegélnek a kutyák akár a szupermarketek saját márkájú "gazdaságos kutyatáp"-ján is, de ha többet várunk tőlük, mint a puszta létezés, akkor érdemes rászánni egy kis időt és energiát a megfelelő takarmányának kitapasztalására.

A fentebb írtakból már érthető, hogy miért nem a kutyatáp a legeslegjobb, amit adhatunk. A legjobb kutyatápot is több kutyával végzett kísérletek alapján “átlagolva” állították össze. Bár manapság már egyre többféle receptúra alapján gyártanak kölyköknek, időseknek, sport kutyáknak, attól még a kutya egyedi marad, az igényeivel együtt. Ráadásul egy kutyatáp nem tudja, hogy mely napon adtunk nagyobb terhelést a kutyának, és mely napon hagytuk kicsit lazábbra a mozgatását, míg egy személyre szabott étrenddel megadhatjuk neki a plusz edzésérét járó plusz fehérjét, és a lustulós napján adhatunk kevesebb zsírt a vacsorájához."


10 dolog, amiről az állateledel-gyártó cégek nem akarják, hogy tudomást szerezz: [link]

2011. nov. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 WatsonSponge ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, minden kutyának mások lehetnek az igényei. Mint minden embernek is mások. Csak akkor most mi a válasz? Jobb, vagy nem? Szóval minden egyes kutyatartónak diatetikus képzésben kéne részt vennie, hogy megfelelően tudja tartani állatát? Szerintem még a saját tápanyagigényeinkkel sem vagyunk teljesen tisztában. Ja, igen. Tisztelet a kivételeknek. Mint előttem is leírták, lehet otthon, megfelelő alapanyagokból, az éppen aktuális fejlődési szakasz szerint, az aktivitást és a fizikai állapotot figyelembe véve tápot készíteni, de el is lehet rontani ám nagyon. Szóval kísérletezés helyett inkább egy jól bevált, akár orvos által javasolt táp használata szerintem biztonságosabb. Ja, igen. Fodor Kinga könyve mindenki számára tanulságos lehet, nagyon jó szakkönyv!
2011. nov. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pont az a válasz a kérdésre, hogy nincsen válasz :)


minden a körülményektől függ. erre próbáltam célozni.


amennyiben az ember rászán egy kis időt és lehetősége van rá, jobbat tud adni a kutyának a gyári keverékeknél.

de ha ezek nem adottak és csak a maradékot potyogtatná le, esetleg elhúzna az összetevőkkel egy irányba (túl sok szénhidrát, vagy színhús etetés) akkor természetesen rosszabbul jár a jószág, mintha tápolna.


egyébként ez egyáltalán nem újkeletű dolog, haszonállatot tartóknál is ritka a táp etetés, általában maguk keverik ki a takarmányt, ezért szokott falusi istállókban lenni mindig egy terménydaráló :) csak a modern, célhibrid fajoknál jellemző a kizárólagos tápetetés (pl. brojler csirkéknél), de itt hozzá kell tenni a teljességhez azt is, hogy ezek a hibridek elég egységes igényekkel és biológiai tulajdonságokkal bírnak. de nyuszikat tartva pl. tudom, hogy ahány ház, annyi szokás járja etetés terén. pedig a piacon kapható rengeteg nyúltáp is... nagyüzemben, ahol nagyon hasonló a termelő állatok genetikája ott szoktak gyári takarmányt etetni, egyébként a gazdák maguk szokták kikísérletezni, hogy melyik a legjobb összeállítás, illetve, hogy mihez tudnak olcsón hozzájutni, amivel a saját nyulaik jobban híznak.

2011. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!