Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám féregha...

Mit tegyek ha a kutyám féreghajtót kapott és ki is kakilta a férget?

Figyelt kérdés

A kutyusom kikakilt férgeket féreghajtó hatására. Lehet buta kérdés de aludhat akkor ugyanúgy velem? Vagy ilyenkor inkább hagyjam lent a földön ameddig nem kakil már férgeket? köszönöm előre is!


25/ L


2011. nov. 12. 18:14
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Éjszaka nem fog döglött férgeket kakálni. Ha eddig veled aludt, akkor már olyan mindegy!:))

Amit viszont biztosan tenni kell: A kakát szedd össze, zacskózd be és úgy dobd ki. Két hét múlva pedig újabb féreghajtás kell, mert a mostani csak a kifejlett férgeket pusztította el, a lárva és pete állapotúakat nem. Ezeknek két hét kell a kifejlődéshez. Viszont akkor újra kell, mielőtt azok is petéket raknak.

2011. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Vissza kell vinni a dokihoz,bár szerintem ezt el kellett volna mondani a kutya orvosának hogy ha a féreghajtó kihajtsa a férgeket vissza kell vinni és újból megismételni a féreghajtást(azt hiszem 2 hetente)de mindenképp erről tájékoztatni kell a kutya orvosát!A kutyád férges,és a férgességet elkaphatód tőle,akkor is ha megsimogatod,megpuszil,veled alszik vagy akárhogy is érintkezik veled,persze csak ha a bőrödhöz ér,semmiképp se aludjon veled a kutya(egyébként se valami higénikus :S mivel a kutya tisztogatja magát,a farát is nyalogatja,utána meg te úgy alszol mellette,esetleg megpuszilgatod/vagy ő puszilgat(nyalogat)téged stb...bármilyen betegséget át adhat,ja és nem beszélve a másik kutyákkal való érintkezésekről,amit ugye nem tudsz hogy a másik kutyát hogy tartották,oltatták,féregtelenítették stb...Lehetett hogy csak én vagyok ilyen "tisztaság mániás"vagyok de nem szeretem ha a kutya "piszkosan" nyalogatja az arcom,befekszik az ágyamba stb....Szerintem nem kell egy kutyust elkényeztetni,legyen egy saját fekhelye ahol alszik és ennyi amúgy is.Nekem is van kutyám,egy Spicc keverék,de ápolt kutya nagyon(meg mosom a fogait,séta után a lábait,kikefélem a bundáját,ha kell fürdetem,stb....de még így sem jöhet az ágyamba,mert elég Domináns kutyám is van,Makacs és nehéz természetű és ha "engedek"akkor lest@rja mit mondok neki :S így meg teljes mértékkel tisztel és én is őt!Szerintem nyugottan aludjon a földön,egy pléden/matrac félén,nem lesz baja hidd el :D Ja és neveld szerintem kutyánként,mert később gondok lehetnek belőle szerintem,bár ez attól is függ hogy "én akarok lenni a falkavezér"tipusú kutyád van vagy a "a gazdi az gazdi és egyenrangúak vagyunk,de nem nagyon érdekel"típusú kutyád van,egyik sem jó!Ez csak egy tanács,sok sikert hozzá,és vidd vissza a dokihoz!
2011. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Minden orvos tisztában van vele, hogy ha féreghajtót ad a kutyának, akkor a férgek megdöglenek és a kutya végbelén át távoznak. Erről nem kell felvilágosítani őket.

Hogy miért kell két hetente ismételni, nem azt hiszemre, azt is leírtam.

Minden kiskutyában van valamennyi féreg, azért kapják a gyógyszert. Ez elkerülhetetlen, ha csak az anyukájuk bármikor is kitette a lábát a kertből és találkozott más kutyákkal. Ahhoz, hogy ember is elkapja, két eset lehetséges:

1. Bekapja a féreglárvát, esetleg megeszi a férget tartalmazó kutyakakát. Ez kutyáknál ugye előfordul, embernél meglehetős ritkán.

2. Féregpetékkel fertőzött bolha csípi meg. Ez már esetleg előfordulhat, ha egy nem megfelelően tartott kutya közelében él. Kötve hiszem, hogy egy ágyban alvó tacsibébi bolhás lenne.

A kölyökkutyák azért férgesek, mert az anyjuk tejmirigyeiben szeretnek a féreglárvák meglapulni. Ezeket szinte lehetetlen kiirtani. A szoptatáskor pedig átkerülnek a kölykök szervezetébe és ott növekedni kezdenek. Mivel az ember kutyatejet sem szokott szopni, ilyen módon sem kaphatja el.

Minden egyéb esetben a bélféreg nem mászik ki a kutyából, hogy orvul éjjel a gazdiba másszon át. Ilyen a horrorfilmekben szokott csak lenni. A való világban a bélféreg onnan kapta a nevét, hogy a belekben élősködik és onnan csak akkor távozik, ha elpusztul. Az elpusztítás módja pedig a megfelelő gyógyszeres kezelés.

2011. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ. Ma délelőtt voltam vele dokinál, 8 hetes pici tacsi. Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan kihozza belőle. Pár napja hoztuk el, de csak sajnos most tudtam elvinni orvoshoz. Egyáltalán nem bolhás. :)

Lehet másoknak természetes dolog, de én megrémültem és már hülyeségeket képzeltem magamnak!

Tényleg köszönöm a választ. Teljesen megnyugodtam :)

2011. nov. 13. 00:00
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Fél nap alatt hat. Én este szoktam beadni, hogy napközben össze tudjam azonnal szedni. Lehet egy kis hasmenése is tőle, ne ijedj meg.
2011. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tényleg örök hálám! Tényleg beképzeltem, hogy elkaphatom, de csak azért mert wc papírral szedtem fel (többször összehajtva). utána alaposan kezet mostam. De még akkor is, rám jött a pánik és szegény kutyuhoz nem mertem hozzá nyúlni... Kicsit felfújtam akkor a dolgot :)

Tényleg köszönöm!! :)

2011. nov. 13. 00:36
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ha kényszerképzeteid vannak, hogy elkaphatod a férgességet, akkor patikában lehet kapni emberi féreghajtó tablettát is. (Most hirtelen nem tudom, hogy vénnyel vagy vénytelenül.) Én beveszem évente, mert elég sokat vagyok a kutyáimmal, és nem mindig adottak a körülmények a kézmosáshoz, és jobb a békesség. Kérdezd meg a háziorvosodat, ajánlja-e, és ha igen, mit.
2011. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
Persze, nem lehetetlen elkapni. Nekem is volt kisgyerek koromban. Mivel akkor is kutyabolond voltam úgy szedhettem össze, hogy a szomszédba hoztak egy iszonyú bolhás kiskutyát és miközben a kölyköt dögönyöztem, biztosan megcsípett egy bolha. Akkor még nem voltak ilyen hatásos készítmények, mint most.
2011. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

OFF:bolhacsípéssel nem lehet megfertőződni, hacsak nem az ember csípi meg a bolhát,

ON:

fertőzött föld, vagy széklet lenyelése vagy fertőzött földdel, széklettel, vagy állattal való érintkezés okozhat megbetegedést...!

tehát féreghajtás előtt, közben nem ajánlatos a kiskutyával együtt aludni!!! és gyakori kézmosás szükséges a fertőzés elkerüléséhez

2011. nov. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Kapcsold vissza az offot:

"A kutyabolha és a macskabolha az emberen is képes vért szívni, és ezáltal különböző fertőző betegségeket terjesztenek. Nyáluk allergiás reakciót válthat ki. A kutya- és a macskabolha köztesgazdája egyes galandférgeknek, melyek az embert is veszélyeztethetik. Terjeszti továbbá a „macskakarmolásos betegség” kórokozóját."

2011. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!