Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem, hogy féreghajtót...

Jól tettem, hogy féreghajtót adtam neki?

Figyelt kérdés
A kutyám nemrég elkezdett vakarózni. Jó minőségű kutyasamponnal megfürdettem, új bolhanyakörvet tettem rá. (amúgy nem volt bolhás). De nem sokat javult a helyzet. Észrevettem, hogy kakilás után elkezdett "szánkázni". Utána néztem a tüneteknek. Csak ez az egy, ami ráillik a kutyámra. Elvittem dokihoz, konkrétan semmit nem mondott. Addot egy szurit allergia ellen. Én azért vettem a patikában féreghajtót. Ha nem is férges, ugye nem árt neki? Előre is köszi a válaszokat.
2011. szept. 9. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lesz baja tőle, amúgy 3 havonta kell féreghajtani. Mi az hogy szánkázni? Húzta a fenekét a földön vagy mi? Mert akkor a bűzmirigyét kell kinyomni.
2011. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mik a bűzmirigy gyulladás jelei?


Az első tünet rendszerint a mirigyek feszülése következtében kialakuló kellemetlen érzés miatti ” szánkázás” vagy “radírozás “.

2011. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát rossz dolgot tuti nem csináltál.. majd most figyeld, van -e féreg a székletében. De a szánkázás akár bűzmirigy-problémát is jelenthet, amit egy sima egyszerű bűzmirigy kinyomással meg is lehet szüntetni. Nem értem, hogy az állatorvos miért nem ellenőrizte ezt a problémát. Allergia ellen? Szerintem a vakarózásban semmilyen allergiás tünet nincs. Ha allergiája lenne, lenne mellette más tünet is, pl. különféle kiütések, szőrhullás, stb.


Én azt javaslom, hogy vidd el őt egy másik állatorvoshoz, mondd el az aggályaidat, és lehet, hogy tényleg csak a bűzmirigyével van gond. Ha meg azt a másik doki nem látta, akkor rá nem tudok egyszerűen mit mondani. A szánkázás tipikus bűzmirigy probléma tünet..

2011. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle semmi baja.
2011. szept. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!