Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann, Briard, Bouvier...

Dobermann, Briard, Bouvier (Flandriai pásztorkutya) vagy boxer?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok éven leszek 15.

Melyik kutyával bírnák?,eddig kistestű kutyáim voltak.

melyikkel a legnehezebb bánni?

melyik a legnagyobb?

melyik való vagy nem való nekem?

hétköznap 1 órám lenne rá meg 4-5km séta.

hétvégén szőr gondozás,2óra játék és foglalkozás,7-10 km séta, és egy héten 1x kutyasuli.

6 hónapos koráig estére be lenne zárva,nappal egész nap szabadon lehetne utánna.

Dobermann is nagyon tetszik,esetleg valahol nem tudok venni fűtött kutyaházat?mert be biztos,hogy nem vihetem a kutyát.


2011. nov. 12. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

viszont, ha te is értelmes lennél, akkor talán rákérdeztél volna, hogy vajon kinek szól az amit írtam nem? Mert az előttem szóló, ahhoz képest, hogy leírta, hogy tanulj meg helyesen írni, utána szavakat rontott el a mondatában, mást nem írt a témáról így hát viccként odaírtam, erre te engem cseszegetsz, hát mindegy, ez tök normális!!


2.:

Eléggé szánalmas, hogy más emberektől kérsz segítséget, hogy milyen kutyád legyen. Amilyen neked tetszik, és tudsz vele bánni.

Honnan tudja akárki is, hogy ha pl. elviszed a dobermannodat sétálni, amit még nem is neveltél, aztán a kutya neki megy az egyik járókelőnek vagy egy másik kutyának, akkor te hogy tudod megállni a helyed? Egy kistestű kutyát nem ugyan az nevelni, szoktatni, mint egy Dobermann-t.

2011. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Akiteki ***** válasza:
100%
Kistestű kutya után nem ajánlanék dobermannt. Briardnak megküzdesz a szőrével, főleg ha kinn van. Bouvier és boxer jó ötlet. Az ír farkas igen nagy előrelépés volna egy kicsi kutya után:))) Viszont a felsoroltak közül a legkönnyebben kezelhető. De a legtöbbet is eszi. :))
2011. nov. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
értem akiteki köszönöm.
2011. nov. 12. 19:06
 14/15 anonim ***** válasza:
szia. Ne haragudj, megkérdezhetem mi lett a kistestű kutyáiddal? 14 éves vagy, pici korodban kaptad őket? Vagy már akkor amikor a kutyusok felnőttek voltak, stb....Egy kutya él 10-12 évig, normális esetben. Az, hogy melyik való neked, azt egyedül Te tudod eldönteni, mert mi nem ismerünk Téged. ha kifogsz bármelyik fajtából egy nyugisabb kedvesebb egyedet, akkor nem lesz nehéz dolgod. viszont egy agyasabbal már meg kell birkózni. Kutyaiskola, nem tudom. Nagyon kevés az olyan kiképző, aki külön érti a fajta nyelvét. Sokan egy kaptafára dolgoznak. És ami jó egy alázatosabb kutyának, az nem jó pl. egy dobermannak. Mert ha az besértődik, otthagy a fenébe. Ha érzékenyebb, megtöröd ugy, hogy ott a vége. Először is mindegy milyen fajtáról beszélünk az a legfontosabb, hogy megismerd a saját kutyádat. És ehhez az kell, hogy minél többet legyen veled, tudd kezelni, és következetesen nevelni.
2011. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

pulijaim voltak és vannak is.

csak melléjük szeretnék egy másik kutyát,velük is foglalkoznék mellette.

2011. nov. 13. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!