Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel érdemes kezdeni? Tanítga...

Mivel érdemes kezdeni? Tanítgatni szeretném.

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Van egy 8 hónapos, hááát.... Viszla-tacskó-snaucer keverékem, és egy okos kutyust szeretnék belőle nevelni. Nagy kertünk van, egyenlőre csak hetente megyünk sétálni, de rájöttünk, hogy mindenkivel, és mindennel jól kijön... :) Kutya-macska-ló-ember tesztelve. xD

Egyenlőre nem az olyasmikre gondolok, hogy ül, áll fekszik... Hanem inkább a nemszabad, fejezd be, vár stb-re.... Miket érdemes neki már most megtanítani?


(Jajj de bonyolultan fogalmaztam...)


2011. nov. 13. 13:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hoppá: *Vizsla
2011. nov. 13. 14:00
 2/13 anonim ***** válasza:
pl. bemész egy boltba és megveszed Cesar Millan: hogyan neveljünk tökéletes kutyát? című könyvét...én ezzel kezdeném ha nem tudom, hogy mihez kezdjek:)
2011. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pedig először az alap parancsszavakat kell megtanítani neki. A tiltás úgyis menet közben fog jönni, előre nem tudod neki elmagyarázni, hogy mit nem szabad. A marad(vár) parancsot is csak akkor tudod neki megtanítani, ha a gyakorlatban használod.
2011. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!:)


(8 hónapos, és csak hetente viszitek sétálni???:O)

Az elég kevés!

A nagy kert lényegtelen! - Nekem is nagy a kertem, a kutyáim mégsem sétáltatják meg benne magukat...

Ha én nem mozgatom őket, ők ugyan fel nem kelnek!:D

Szóval ha lehet, próbáljátok gyakrabban sétáltatni!:)


Szerencse, hogy jól kijön más állatokkal is!:)


A legeslegfontosabb, amit a kutyádnak tudnia kell:

HOZZÁM!


Ezt úgy taníthatod meg neki, hogy megkéred egy ismerősödet, fogja meg a kutyát a nyakörvénél, és tartsa magánál, miközben te elfutsz, és hívod magadhoz! Amikor messzebb értél, a barátod engedje utánad a kutyát!

Amikor a kutya beérkezett, nagy dicséret és jutalomfalat jár neki!

(Érdemes klikkert használnod, ez nagyon megkönnyíti a tanulást a kutyának - ha érdekel, írj, és elmondom, hogyan használd, nagyon egyszerű:))

Ezt gyakoroljátok sokszor.:)


Aztán amikor séta közben spontán behívod, és jön, akkor is nagyon dicsérd meg!

Fontos, hogy még ha épp valami rosszat is csinált, de bejött, akkor is rögtön dicsérd, ne kezdd el szidni, mert csak összezavarod.

A séta közbeni spontán behívásnál is kapjon jutalomfalatot, az elején minden behívás után, és ne legyen menetrendszerű, hogy póráz kerül rá.

Ha bejött, már mehet is vissza szaglászni.


Amikor hívod, és nem jön, sose kezdj erőszakosabb hangra váltani, sose indulj el felé!

Ha nem jön, magas hangon hívd a nevén, és mondd a hívószót és fuss az ellenkező irányba!

Ha ez sem használ, valamivel magadra kell vonnod a figyelmét - ez a te kreativitásodon múlik.:D


Na felmerülhetnek egyéb problémák is, de azt majd akkor fejtem ki, ha írod, hogy kell.:)


A NEM (vagy fúj, stb.) legyen az egyetlen tiltószó, amit "mérgesen" mondasz.

Ha valami nagyon rosszat csinál, ne újságpapírral püföld a fenekét, meg ilyenek, hanem húzd fel a felső ajkát és szoríts rá az ínyére - közben NEM.

Ha ez sem használ, akkor jöhet a nyakcibálás, de ezt csak nagyon indokolt esetben tedd, ha lehet, kerüld az agressziónak minden formáját - anélkül is lehet tanítani - általában sokkal eredményesebben...



A vár:

Ez sokkal nehezebb, mint az Ül vagy a Fekszik, ezért előbb ezeket tanítsd meg neki.

Ezt se úgy, ahogy sokan teszk, hogy nyomják le a kutya farát, hanem inkább vegyél elő egy jutalomfalatot, és az orra felett húzd hátrafelé, mármint a gerince felé.

Le fog ülni.

(Előtte add ki a parancsot EGYSZER, ne többször!, és amikor megcsinálta, nagyon dicsérd meg és persze kapja meg a falatot.)


A feksziket így tanítsd meg:

Ültesd le.

Add ki a parancsot, és húzd ívelten az orra elől a föld felé a jutalomfalatot.

Te lehetőleg oldalvást állj a kutyának.

(Ha nem megy, írd meg, és segítek másképp.)



Nos. tud a kutya ülni és feküdni.:)


Akkor most vedd pórázra, és ültesd le.

A pórázt tartsd függőlegesen, hogy laza legyen.

Add ki a parancsot: Marad.

Ekkor szűk kört tegyél körülötte.

Ha körbeértél, várj 3-5 mp-et előtte, és ha még mindig nyugton van, alaposan dicsérd és jutalmazd meg.

(ha nem marad nyugton, sok türelmet és kitartást kívánok a feladathoz.:D)


Aztán ezt a kört egyre jobban bővítheted, végül a pórázt el is engedheted.

Fontos, hogy ne legyél türelmetlen, ez általában hosszabb folyamat...

(Aztán értelemszerűen ne kört tegyél, hanem egyenesen távolodj tőle fokozatosan, először csak 1-2 lépésre, stb...



Sok sikert!:)

2011. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
61%
Pedig először az alap dolgokat kéne neki megtanítnai.Pl.:ül,fekszik marad,nem!mindig egyszerűek legyenek a szavak.Vagy vidd el egy kutyasuliba,ahol mindent megtanulhat.
2011. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindent, ami neked praktikus. Gyere ide, nem szabad, várjál, állj meg, ott ülj le, marad, fel, le, hopp, figyelj... Amit akarsz, tényleg. Majd kialakul, mire van szükséged. Sorrend meg igazából nincs, ezeket folyamatoában tanulja meg a kutya, amikor éppen kell valami, akkor rászólsz és megcsináltatod vele, előbb-utóbb tudni fogja. 8 hónaposan már bármit megtaníthatsz neki. Vidd gyakrabban sétálni, remek alkalom a gyakorlásra, "okosodásra" :)


Nekem amúgy sok "marhaságot" tud a kutyám, múltkor visszaintegetett egy kisgyereknek, ma a pórázt hozta egy darabig, amíg levettem a pulcsimat, a leejtett dolgokat feladja, belebújik a szájkosárba, nyakörvbe, ezek mind-mind praktikusak, pedig nem tanítják kutyaiskolán. Néhny dologra szükségem volt, többet meg poénból tanítottam meg neki, de nagyon hasznosnak bizonyult. Szóval hajrá, ami eszedbe jut, azt csináljátok :)

2011. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megtudhatom, hogy ki volt az a drága, melegszívű ember, aki lepontozott???:O:O:O

És megtudhatom, hogy MIÉRT???

Amit leírtam, az a tükörmódszeres kutyasulik módszere.

A legjobb ma létező módszer.


Írja már meg a kedves kérdező, hogy mégis mi kivetnivalót talál benne, és mit ajánlana helyette!!???


áááááááááááá mára elegem van a k.baszott hülye k.csög emberekből!

2011. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztam sehova, de valószínű azért lett kevésbé hasznosnak találva a válaszod, mert nem a kérdésre válaszoltál. Nem arról volt szó, hogy hogyan tanítsa meg az alapvető parancsokat, hanem hogy miket érdemes neki tanítani a sztenderd kutyaiskolában gyakorlatoztatott dolgokon kívül.
2011. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, ez kinek miért fáj...

Szerintem nem érdemlek lepontozást azért, mert biztos ami biztos alapon vettem a fáradtságot, hogy leírjam a mikéntet is... (Amiért mások 1500 forintot fizetnek alkalmanként...)

De egészségére annak a parasztnak.

2011. nov. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, ha én megkérdezem a kiképzőt, hogy hogyan kell tárgyat visszahozatni, és elmagyarázza nekem korrektül a nyomkövetést, azért nem fogok egy fillért se fizetni neki, bármilyen jól is mondta el :)

Pontozásért hisztizni meg gáz, akárhonnan is nézzük :) Másnak nem tetszett, na és. Az én válaszaim se tetszenek sokaknak, de ettől nekem nem csorbul az önbizalmam, és nem kezdek hisztizni, hogy de pedig igenis jó volt, tessékelhinni.

2011. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!