Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes havaneset venni? (...

Érdemes havaneset venni? ( bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Én nagyon rég óta szeretnék egy hű társat magam mellé.

Sok jót halottam a bichon havanesekről .

Okosnak és szépnek tartom ezt a fajtát.

Érdemes ilyen kutyust venni ?

Mindenképpen hosszú szőrű kutyust szeretnék és szerintem a legszebb fajta a havanese.

De lehetséges hogy mást választok .

Törzskönyv nélkül fogom megvenni , mert nem szeretném vinni versenyekre. Érdemes megvenni?


2011. nov. 8. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nekem az van. És imádom. Kis energia bomba. De nagyon szeretni való. Viszont vedd figyelembe, hogy mennyi időt tudsz rá szánni. Mert ő nagyon igényli a társaságot. Amúgy ezzel a törzskönyv nélkülivel azért nem értek egyet, mert nem muszáj attól még versenyekre vinned. Viszont akkor azért az egy biztos háttér, hogy tényleg azt kaptad, amit akartál és egészséges.
2011. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
A törzskönyv nem a versenyek miatt van -_-" ez biztosítja, hogy fajtatiszta kutyát kapsz illetve a tenyésztők megcsinálják az örökletes betegségekre a szűréseket és adnak garanciát.. mosógépet se veszel garancia nélkül de kutyát vennél aki 10-15 évig is társad lehet? ráadásul tk- nélkül csak egy fajtajellegű keverék, olyat meg menhelyen is kapsz...miért adnál pénzt egy keverékért?
2011. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

ajánlom ezt olvasd el: [link]

és nézelődj ezen az oldalon...hosszú időre választasz társat magadnak ne vágj bele tudatlanul mert csúnyán megbánhatod..

2011. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Olvastam a napokban egy történetet, mely szerint az egyszeri balek vett egy gyönyörű, "tündibündi" kis fehér havanese kölyköt. Törzskönyv nélkül, mert ő sem akarta kiállításra vinni, akkor meg fölösleges. A "tenyésztő" is tukmálta nagyon, ő sem bírt már a kutyára várni így jó korán elhozta, talán 5-6 hetesen, hiszen "már el lehet választani az anyjától, mert szilárdat eszik".

Aztán telt múlt az idő a kis havanese cseperedett. Rövid idő után, mikor a kölyök már túllépte egy felnőtt havanese méreteit, a gazdának kezdett gyanús lenni. Kiderült, hogy egy gyönyörű komondor keverék lett az aranyos kis tündibündi havaneseből.

Olvasd el az olcsókutyás linket töviről-hegyire és okulj.

2011. nov. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A nővéremet megkérdeztem és ő is vett tavaly egy havaneset.

Apja , és az anyja TK-s volt a kutyusnak , de a kölyköknek nem volt tk-uk. És az plusz pénzbe is kerül.

2011. nov. 8. 16:40
 6/17 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a nővéred így tett még nem ez a helyes, bármennyire is fáj.

Miért nem olvastad el, amit az előző válaszoló segítségül belinkelt?

2011. nov. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:

Nem kerül plusz pénzbe, csak a szaporítók akarják bemesélni, hogy vedd meg a keverékeket.

Ha nem olvasol, csak írsz, akkor mi is a kérdés?

2011. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Aha 5500 forint...akkor kerül plusz 10-20-30 ezerbe ha a kutya valami miatt alapból se kaphatná meg a tk-t és az embereknek bebeszélik, hogy persze lehetne törzskönyve...közbe nem tudná kiváltani mert vagy a szülők tkja sincs rendben, vagy nem tenyésztő vagy valami nincs rendben a kutyával és nemtudta tenyésszemlére vinni vagy nem ment át a tenyésszemlén..
2011. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Ahol azt mondják, hogy a szülők törzskönyvesek, de a kölyöknek nem váltották ki, ott kamuznak.
2011. nov. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Én is most készülök havanese kutyust vásárolni.

A szüleit meg lehet nézni, bár nem tenyésztőtől veszem, hanem családtól, ahol 3 kölyök született.


itt egy kép a választottról:


[link]

2011. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!