Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzés. Hol kezdjem?

Kutyakiképzés. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Van érzékem a kutyákhoz, tapasztalatom is, elméleti tudásom is, a saját kutyámat is bátran mutogatom, hogy bizony, házi nevelés. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg embernek tudnék segíteni az alapengedelmesség és az otthoni problémák terén. Nem tartom magam akkora sztárnak, hogy mindent egyedül akarjak megoldani, tudok segítséget kérni ha kell, beismerem, ha inkább egy komolyabb szaktekintélyhez kell fordulni valamivel, és tudok is ilyet ajánlani. Nagyon élvezem a kutyák tanítását, kiskorom óta érdekel a téma, és szeretnék fejlődni. Elvégeztem egy kutyakiképző tanfolyamot (nem vizsgáztam, nem találtam szükségesnek), ami nagyon hasznos volt, de sok-sok gyakorlati tapasztalat nélkül nem sokra megyek vele.

Amim nincs: referencia, autó. Ezek nélkül hogyan érdemes belevágni? (A "sehogy" választ nem fogadom el, ezt szeretném csinálni és kész ;))



2011. nov. 13. 20:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, kihagytam: tapasztalat alatt nem csak a saját kutyámat értem, sok menhelyi ebbel foglalkoztam, általában nem is voltak egyszerű esetek, csak így "hivatásszerűen" nem nyúltam még más kutyájához.
2011. nov. 13. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:

Hírdeted magadat. Ennyi. Nagyon sok kiképzőnek nincs is papírja a tudásáról.

Autó nélkül nehezen fogsz boldogulni.

2011. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:

A kiképzéshez régebben sem kellett papír, csak mostanában találtak ki fizetős tanfolyamokat (szerintem csak lehúzzák a delikvenseket, de ez nem ide tartozik).

Kellene keríteni valami területet, ahol tarthatsz tanfolyamot, akkor nem kell autó, Hozzád mehetnek a nebulók.

Aztán kezdd hirdetni magad mondjuk az állatorvosi rendelőkben.

2011. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mindezeknél csak annyi a bibi, hogy szolgáltatást fogsz nyújtani. Ezt valami hivatalos formában kellene csinálni. Adózni a bevétel után, stb.

Az, hogy az iskolák nagy része semmi engedéllyel nem rendelkezik, csak egy szerencsés állapot rájuk nézve.

Jobban jársz, ha "szájhagyomány " útján ajánlkozol.

Vagy csatlakozol egy iskolához, ahol megszerezheted a gyakorlati tapasztalatot.Ott azért akadna olyan, aki nem akar maga foglalkozni a kutyájával.

2011. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akiteki, ez a kerítsek egy területet dolog remek ötlet, köszönöm! :))

Azért is nem tettem le a vizsgát egyébként, mert tudom, hogy nem a papírtól leszek kiképző. Ha tudok, akkor az papír nélkül is egyértelmű, ha meg nem, akkor semmilyen oklevél nem segít rajtam.


Utolsó: a kutyaiskolához csatlakozás logikus lépés, én is erre pályázom alapvetően. Viszont ugye a saját kutyámon nagyon nincs mit sulizni, én elégedett vagyok vele, amit meg lehetne versenyszintre fejleszteni, ahhoz már kicsit idős. Egyetlen iskolába mennék igazából, kimondottan tanulási céllal, az pedig a Cerbi, de a pénztárcám jelenleg nem engedi meg... Elsősorban arra gyűjtenék a képzéssel is, nekem nagyon fekszik, amit csinálnak, szeretném terjeszteni a módszereiket, és több elégedett kutyát és gazdát látni. De ahhoz ugye előbb profinak kéne lennem benne :)

2011. nov. 14. 00:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Mert ha külterület, vagy vidék, akkor önkormányzattól érdemes lenne megkérdezni, hogy bérelhetsz-e tőlük egy földdarabot, és elmondod, hogy egy non-profit iskolát szeretnél, az embereknek megmutatni, a kulturált kutyatartást. Aztán ott már mindent lehet. Én Pest mellett lakom egy kis városban, és a sulinkban kb. 50 regisztrált tag van. Ez is egy non-profit iskola, és már olyan szinten vannak a haladók, hogy agility, és munka (engedelem) versenyeken indulnak.
2011. nov. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jézus, micsoda ötletek, köszönöm :)) Először ki se akartam írni a kérdést, kb. olyan válaszokra számítottam, mint az első, de egyre jobb tippeket adtok :)
2011. nov. 14. 12:24
 8/13 Akiteki ***** válasza:
Merre laksz? Hátha még kuncsaftokat is tudunk küldeni.
2011. nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Budapest, II. kerület. Minden sarkon van nagy üres zöldterület ;)

Ha tudtok valakit, akit ez érdekelhet, nagyon megköszönném, ha összehoznátok vele :) Immár elérhető vagyok a gazdikepzo(kukac)gmail(pont)com-on ;)

2011. nov. 14. 20:16
 10/13 Akiteki ***** válasza:

Majd érdeklődöm. Kár, hogy nem a közelünkben.

A reptérnél igen sokan szoktak kutyát sétáltatni, érdemes lenne arrafelé is hirdetned.

2011. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!