Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtam egy kóbor kutyát,...

Befogadtam egy kóbor kutyát, amelyik lefialt. Mikor kezdjem őket etetni?

Figyelt kérdés
Minden rendben zajlott, 11 kölyköt hozott a világra, 8 életben maradt, holnap lesznek 3 hetesek. Szülés után állatorvos vizsgálta. Mikor kezdjem őket etetni, és mivel, napi hányszor? A kicsiknek már szereztem szerető gazdikat.
2011. nov. 7. 17:01
 1/4 Akiteki ***** válasza:

Most.

3 hetesen már kaphatnak beáztatott tápot.

De előtte nem árt egy féreghajtás.

2011. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kutya konzervet is lehet adni nekik.

Anyuk rendesen szoptatja őket?

Meghalt a három kiskutya?:( Szegények...

2011. nov. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, 3 db meghalt. Szoptatja őket rendesen, nagyon jó anya. Valószínűleg első fialása lehet. Hányszor etessem őket, milyen időközönként? Kezdetben egy kis forralt tej, vagy valami? Tejbegríz esetleg? vagy egyből táp?
2011. nov. 7. 18:15
 4/4 Akiteki ***** válasza:

Semmi tejet, meg hasonlókat. Tejbegrízben semmi tápanyag.

Vegyél jó minőségű tápot. Egy nagyobb marékkal tegyél egy tálba, forrásban lévő vizet önts rá. Mire kézmelegre kihűlt, villával össze tudod törni. Tedd ki egy tálcára, hogy mindenki hozzáférjen és szabadítsd rá őket. Olyan állaga legyen eleinte, mint egy főzeléknek. Két nap múlva, ha már megtanulták lefetyelni, kicsit sűrűbbre csinálhatod. (Több kaja, ne a víz legyen kevesebb).

Első héten csak napi 1x etesd, mert ha nagyon bekajálnak, nem szopnak és az anyjuknak emlőgyulladása lesz. Következő héten már adhatsz napi 2x, utána 3x.

2011. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!