Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos angol bulldog...

3 hónapos angol bulldog kiskutyámat, hogy szoktassam szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Mindenhova pisil és kakil, de a kihelyezett alomra, csak akkor ha mi ott vagyunk és figyeljük. Állandóan sunyizik és ha bepisil, vagy bekakil tudja, hogy rosszat tett. Naponta 3X visszük le és a napközben végezendő dolgát szeretnénk, ha az alomba helyezné el. Nincs egyedül, én otthon vagyok vele, de ennek ellenére megvárja a megfelelő pillanatot, míg nem figyelek oda és máshova teszi le a kupacot. Mit tegyek?
2011. nov. 14. 10:47
1 2
 1/12 komasa ***** válasza:
0%
A kupacot (ahogy nevezted:)) szedd fel, és rakd az alomba, aztán mutasd meg neki, hogy ott van, talán ebből rá jön, hogy ott a helye. Sok sikert!
2011. nov. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutya nem macska. Nem fogja az alomba végezni a dolgát. Ha te úgy is egész nap otthon vagy vele, akkor ha látod, hogy keresi a helyet, gyorsan vidd le az utcára. Ő még nagyon pici, többször kell neki wc-zni.
2011. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem fog alomra szokni. Ha nagyobb lesz, akkor akár 8-10 órát is inkább kivár, csak hogy levidd, és lent intézze a dolgát. A kutyák nem piszkítanak a saját életterükben.

Most még kicsi, ilyenkor sűrűbben kell levinni, a napi 3 séta egy felnőtt kutyának is a minimum. Amikor az én kutyám kölyök volt 5-6 alkalommal vittem sétálni.

2011. nov. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát alomra?

Kölyökkutyát 2-3 óránként le kell vinni és vannak alapszabályok, hogy pl. játék után, kaja után stb. szinte 100%, hogy pisilni fog.

Ha felnőtt lesz a kutyád, ki fogja azt is bírni, hogy napközben nem pisil/kakil. Vigyétek le gyakrabban! Macskának való az alom!

Ez egy ilyen időszak, elhiszem, hogy hideg van, meg uncsi, de akkor nem kell kölyökkutyát tartani..

2011. nov. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az előttem szólókkal, a kutyaalom egy parasztvakítás, nem normális dolog.


vidd le sűrűbben a kutyát, és amikor kint végzi el a dolgát, nagyon dicsérd meg, látványosan ujjongj, hogy milyen ügyes!


Amikor bent végzi el, ne szidd le, csak szó nélkül takarítsd fel.


Ennyi.

2011. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Okééé! Köszi a visszajelzést. Viszont rá tudok cáfolni a saját helyére nem piszkít című történetre.

A saját ágyába pisilt be, valamelyik nap.

Nincs semmi egészségügyi problémája. Nemrégen voltunk dokinál. Lelkileg is egy nagyon kiegyensúlyozott kiskutya. Következetesen neveljük.

Egyébként, nem alom van neki (rosszul fogalmaztam) hanem kutyapelenka van leterítve. Beszéltem egy kutyatenyésztővel és azt mondta, hogy az angol bulldog fajta nagyon makacs és bosszúálló típus. Mennyire van igaza?

2011. nov. 14. 15:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Pelenka vagy alom, tök mindegy, vidd le a kutyust!
2011. nov. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értettem!!!
2011. nov. 14. 16:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Amúgy én egy angol bulldogot ismerek, őt kenyérre lehet kenni :)

Itt sincs ilyenről szó..


[link]

2011. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is kutyapelenkára volt szoktatva, amikor kölyökként hozzám került. Aztán onnantól, hogy kijártam vele, egyre ritkábban használta, fél éves kora körül már egyáltalán nem ment rá. Pedig utána még 3 évig le volt neki téve az egyik sarokban.

Soha nem láttam még olyan felnőtt kutyát, aki pelenkára járt pisilni. Vidd le többször sétálni!

2011. nov. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!