Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van tapasztalata kennelk...

Kinek van tapasztalata kennelköhögésről?

Figyelt kérdés

Ma voltam a dokinál, el kellett napolni az egyik kutyám sérvműtétjét, mert mind a 4 kutyám elkapta a kennelköhögést.

Már kapják a gyógyszert.


Vigyem hétvégén kutyaoviba így a kutyámat???

Nem akarom, hogy a többi kutya is elkapja, de lehet, hogy addigra már nem is lesz beteg...

Kell valamire figyelnem - pl. inkább aludjon bent a melegben mindegyik?


+ nekem pár napja be vannak gyulladva a nyirokcsomóim (vagy milyeim), lehet a kettő dolog között összefüggés?

(Mert a doki nem tudott semmit mondani, elküldött vérvételre...)

Se lázam, se semmi más bajom nincs...


Remélem, ez nem valami makacs betegség...

A Ti kutyátok/kutyáitok gyorsan meggyógyultak?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. nov. 14. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne vidd iskolába. Először is, beteg a kutya. Másodszor, fertőz.

Ha nem ajánlotta az orvos, kakukkfűt lehet adni pluszban.

2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

még a tünetmentes kutya is fertőzhet,tehát a gyógyulás, tünetmentesség után is kerülni kéne nem csak az iskolát de a szokott mások által is látogatott sétahelyeket...

kezelés nélkül is gyógyul de pici esélye van a szövődményeknek...antibiotikummal 7-10 nap a gyógyulás(kezelés nélkül is kb. ennyi ideig tart), természetes antibiotikumokkal(pl. ezüst kolloid) pedig 3-5 nap

mivel 4 kutya van érdemes lenne őket elkülöníteni mert ha össze-vissza fertőzgetik egymást hetekig is eltarthat az egész....

milyen gyógyszert kapnak?

bakteriális vagy virális fertőzésről van szó, több kórokozó okozhatja-csepfertőzés útján terjed akár az emberi influenza....

az immunrendszer erősítésén, megfelelő minőségi táplálkozáson kéne törni a fejeteket elsősorban és nem a gyógyszerezésen-az embert is ez védi a fertőzésekkel szemben!

2011. nov. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Happy dogot kapnak, szerintem az elég jó táp...:)

Meg persze minden oltásuk megvan...


Mivel egyszerre kezdtük meg a kutyák kezelését, nem hiszem, hogy egymást fogják fertőzgetni...


A doki azt mondta, valószínűleg a kutyaoviból hozta haza a kutyám a dolgot, de akár mi emberek is átadhattuk nekik...

(A kutyaovis kutya kezdett el először köhögni...)


Hát akkor még nem viszem a hétvégén oviba...:(


Fromilidet és Paxirasolt kap mindenki a méretének megfelelően!


Akkor most én se nagyon puszilgassam őket gondolom, mert én viszont visszafertőzhetem?


Köszönöm a válaszokat!:)

2011. nov. 14. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem fertözöd vissza, nem emberbetegséget kapott.

Antibiotikum, paxirazol, lándzsá útifű szirup, kamilla tea.

és 2 hét karantén


Aztán ha vége van és ugy gondolod oltasd be kennelköhögés ellen, van a hazai bacikra külön vackina, főleg ha ilyen sokat jártok idegen kutyák közé.

2011. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elkülöníteni nincs értelme, mert lehetetlen megakadályozni a terjedését. Ne vidd őket sehová se,mert nagyon fertőző dolog. Emberre nem terjed át.
2011. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. nov. 15. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!