Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák életmódhoz?

Kutyák életmódhoz?

Figyelt kérdés

Ahogy azt a kérdésben is olvashattátok nem vagyok egy kifejezetten aktív típus.

Szeretnék viszont egy olyan kiskutya-párt (gyerekkorom óta), amelyek az én igényeimhez igazodnak, vagyis a hozzám legjobban illő 2 kutyafajtát szeretném megtalálni.

Van egy/két dolog, viszont amit meg kéne említeni:


-fél órás gyalogló/esetleg/bringás séta

(közepes méretű kert + rengeteg játék)

-heti 1/2 szőrápolás

-max. 50 cm-es

(a 2 kutyát úgy képzeltem el, hogy az egyik nagyobb másik kisebb)

-ne legyen ráncos a pofikája


Első kutyás gazdi leszek fél év múlva, csak ezért kérdeztem.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 14. 21:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én még soha életemben nem láttam vagy hallottam olyan kutyáról, amelyik beérte volna napi fél órával...

Annyi idő a bemelegítésre kell (például ahhoz, hogy elengdejem pórázról, vagy full vágtába válthassunk, és innen indul az igazi séta, pedig az én kutyáim nem valami munkab.zik), nemhogy maga a séta legyen ennyi.

Szerintem is macska az ideális állatod, Kérdező. :)

2011. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
2-3. vagyok és nekünk a pulink ÉLETÉBEN egy- szer sem volt sétáltatva mert nem engedi és mérges lesz ,amúgy ne vádoljatok hogy állatkínzó vagyok, mert tegnap is sétáltatni akartam de mérges lett és leszedte magáról a nyakörvet és hátrált meg rángatta a fejét :/ bár kertes házban vagyunk és nagy az udvar és tényleg rengeteget szaladgálnak! 12 éves a felesége 16-7 éves koráig élt :( :(
2011. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%
#12: Csak azért, mert nem tanítottátok meg pórázon közlekedni és nyitottan fogadni a világot, még nem lesz nulla a mozgásigénye...
2011. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!


"Napi fél órás séta nem elég nekik"

Erről annyit, hogy a keresztanyámnak volt egy óüriás snauzere. Namármost ez a kutya nem volt egy kanapé-fekvő kutya. Ez ugrált állandóan, fel-alá rohangált egy b@zinagy energiabomba volt, ha nem vitte el a keresztanyám sétálni. A séta édeseim nem 8-10 órás folyamatos rohanásból, hanem épphogy 1 órás intenzív futásból állt. De a kutyának ez elég volt, utána elfeküdt a kanapén és lehetett dögönyözni.

Ez a kutya ilyen volt és nem ő az egyetlen, akinek ilyen volt az élete. Persze lehet kötözködni, hogy ez nem is igaz vagy ez állatkínmzás volt a séta miatt, ez csak egy kivétel volt.......

Alex 14 évet élt, boldogan, egészségesen és mindenki szerette.

Na most kérdezem én, egy ilyen kutyának ahogy láttátok ekkora volt a mozgásigénye, akkor egy 20-30 cm-es kutyának nem elég fél órás futó/gyalogló séta???????????

2011. nov. 15. 20:37
 15/20 A kérdező kommentje:

19:55

Egyet értek veled!

2011. nov. 15. 20:38
 16/20 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt gondolom: nem elég.

Ne tudd meg, nálam milyen kutyák vágtáznak másfél-két órát szinte egyhuza,ban, és ez CSAK a futós része a sétának. Olyanok, hogy ki se néznéd belőlük, hogy futni tudnak egyáltalán.

Az más kérdés, hogy úgymond befogatni a kutya száját megteszi egy óra. De az pici mozgásigénynél a minimum, nem nagynál, ha érdekel a kutyád. Miért nehéz elfogadni, hogy ideális macskás lennél, és nem pedig kutyás? Kutya nem való passzív környezetbe. Fél óra nem váltja meg a lelki világát. 23 órán és 30 percen át meg mit csinál?

2011. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, láttál-e már jack russel terriert, nincs 30 centi, de a nap 24 órájából 22-ben képes rohangálni a labda után, csak hogy visszahozhassa, hogy megint eldobd. A mozgásigény nem arányos a mérettel... Ráadásul a nagyobb termetű fajták általában kevésbé mozgásigényesek, mint a kicsik vagy a közepesek, szóval ne gyere a snacival, mert abból nem következtethetsz a többi fajtára.
2011. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a jack russelre gondoltam.

És Alex boldog életet élt és nem hiszem hogy a mozgás számára nem lett volna elég, mert akkor nem feküdött volna állandóan a kanapén a séta után.

Egyébként meg egyáltalán nem szeretem a macskákat és tudtam, hogy bele fogtok kötni a megjegyzésembe.....

2011. nov. 15. 21:21
 19/20 A kérdező kommentje:
Több választ nem kérek!!!
2011. nov. 15. 21:22
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak tudnám, hogy minek kérdezel, ha aztán nem érdekelnek a válaszok :)) Értem én, hogy nem azt kaptad, amit vártál, de azért feltűnhetne, hogy senki nem mondta, hogy remek dolgot tervezel. Nem mindig mindenki más a hülye ;)
2011. nov. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!