Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Akita Inu?...

Berni pásztor vagy Akita Inu? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Most ezen a kettő kutyán gondolkozok, h melyiket vegyem meg egy rendes kennelből. Mind a kettő kutyáról sokat olvastam. Úgy volt elsőnek Akitát veszek de utána a Berni is meg tetszett.:)

Légyszíves segítsetek nekem dönteni!

Köszönöm előre is a válaszokat!:)


2011. nov. 15. 14:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Felelőtlenségnek tartom a döntésedet, remélem a szüleid nem egyeznek bele. Ne haragudj, de ezt kellett írnom egy 13 éves gyereknek. Ha mégis meglesz az akitád, sok szerencsét hozzá! Ha ehhez a döntéshez tanácsolhatnék valamit az az, hogy szukát válassz, ők kevésbé dominánsak!


Ezt azért olvasd el:

[link]

2011. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
71%
Megkérdezed a véleményünket, elmondjuk, hogy nem ajánljuk az akitát, mivel bevallottad, hogy könnyen kezelhető kutyát szeretnél. Ezután azt írod, hogy mégis az akita inu lesz, erre belinkelsz egy amerikai akitát is. Ha ezeket sem tudod, nem lesz eredményes a kutyanevelésed sem. s szerintem ha elmész egy tenyésztőhöz, ő is le fog beszélni róla. Annyi más szép fajta van, amivel kevesebb gond van. Légy tudatos és jó gazda, és válassz egy olyan fajtát, amibe nem csak külső miatt szeretsz bele. :)remélem, meggondolod magad
2011. nov. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Úgy látom nagyon tapasztalatlan vagy, felelőtlen dolog akitát tartanod! De mivel elég kemény kutya, remélhetőleg a tudtodra fogja adni a nemtetszését.
2012. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ráadásul látom, nem vagy biztos a dolgodban, pluszba az akita nem könnyen kezelhető, és rengeteget kell mozgatni.
2012. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Már meg van az Akita kiskutyám.:D

Nagyon aranyos és okos. Már tudja az ül, pacsi, marad, lábhoz, gyere be, menj ki, hozd vissza, tedd le, már szobatiszta és most tanítom neki a póráz nélküli sétát.:) Mindennap viszem sétáltatni. Most télen bent van a lakásban. Nyugodt kutya, egyáltalán nem lusta, engedelmes is. A családban mindenki szereti és ő is szeret minket.:)

4hónapos,kan kiskutya és (Hachiko) Hácsi a neve.:)

2012. jan. 7. 18:15
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
A leírás alapján, h engedelmes, mindenkit szeret, vagy átvágtak, vagy hazudsz :)
2012. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

utolsó, a válaszodon jót nevettem :D :D

a kérdezőnek pedig: nekem is most lesz négy hónapos az akita inu kutyám, hozzám a végsőkig engedelmes, de a család többi tagját igazából ignorálja. Nem bántja őket, de náluk több mindent megenged magának(harapás, ugrálás, engedelmesség), mint nálam és inkább az én "társaságomat" keresi. Ha valamire utasítják a többiek, sokszor rám néz, hogy egyetértek-e. :) de tényleg nagyon okos és nyugodt, bár a dominanciájával folyamatosan küzdünk, és a válaszaid alapján nehezen hiszem el, hogy nálatok nincs ezzel probléma. és akkor végülis melyik kutya lett, amerikai akita, vagy akita inu? mert a kettő közötti különbséggel is gond volt..

2012. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Majd kb. 1 év múlva írj ide, hogy mi a helyzet, hogy boldogulsz a kutyával! (Ha valóban akita a kiskutya.) Nem értem a szüleidet, hogyan vehettek egy gyereknek akitát.
2012. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

"A leírás alapján, h engedelmes, mindenkit szeret, vagy átvágtak, vagy hazudsz :)"


Igen engedelmes és okos kutya... Biztos h nem vágtak át és biztos h nem hazudok. Az ismerősöm is ettől a kenneltől vett kiskutyát: [link]

Itt van 1 kép a kiskutyámról.: [link]

2012. jan. 13. 19:03
 20/27 A kérdező kommentje:

"Majd kb. 1 év múlva írj ide, hogy mi a helyzet, hogy boldogulsz a kutyával! (Ha valóban akita a kiskutya.) Nem értem a szüleidet, hogyan vehettek egy gyereknek akitát."


Szerintem nem is fogod érteni... Hát könnyen. Mert, ez olyan nagy szám lenne.-.-" Istenem ilyen válaszadóktól ki vagyok...:S

2012. jan. 13. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!