Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Hogyan döntik el hogy...

Ebadó? Hogyan döntik el hogy melyik kutya tartozik a "veszélyes" kategóriába?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy amelyik kutyát veszélyesnek ítélnek meg annak a gazdája akár 20.000 Ft is fizethet egy évben. De ezt hogy döntik el? Mármint hogy melyik fajta tartozik ide?
2011. nov. 15. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
nem fajta hanem egyed, fogjuk már fel végre :) [link] és én nem a 20.000 Ft díjtól félnék a legjobban..
2011. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Állatorvosi kamara: [link]

Törvény: [link]

konkrét végrehajtási rendeletet még nem láttunk..

2011. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy akkora apparátust tartson az önkormányzat, hogy minden egyes kutyát megvizsgáljanak, hogy vajon veszélyes-e vagy sem. Szerintem ráadásul az sem mindegy, hogy pl ha egy kutya támadott már, akkor azt miért tette. Általában oka van. Úgy hülyeség ez az egész törvény ahogy van, ráadásul biztosra veszem, hogy ez csak növelni fogja a kóbor kutyák számát, mert az emberek egy része nem akar majd fizetni, és a többségben nincs annyi érzés, hogy ne kidobja a kutyáját ha nem akarja tovább tartani, hanem bevigye egy menhelyre... Ez a mai társadalom jórészének szégyene...
2011. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó, te magad írtad le, hogy a társadalommal van gond, nem a törvénnyel. Akkor miért is szidjuk azt a törvényt, ami a társadalmunk negatívumaira és hiányosságaira mutat rá??
2011. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"...ha az állatorvos vagy a civil állatvédelmi szolgálat képviselője úgy ítéli meg, "hogy az eb veszélyt jelenthet az emberek biztonságára, azt köteles jelenteni a hatóságnak, amely aztán az ebek viselkedésének megítélésében jártas szakértő bevonásával dönthet az ebek veszélyesnek minisítéséről".

Namármost:


A.: Az állatorvos kimegy, és közli a gazdival, hogy a kutyája veszélyes, és jelenti. A gazdi eltöri az orrát az állatorvosnak, az pedig meggondolja magát.


B.: Az állatorvos kimegy, és közli a golden retriver gazdájával, hogy a kutya csúnyán nézett rá, ezért veszélyes. De el tudjuk intézni $$.......


A képviselőknek pedig egy jókora verés hiányzik...

2011. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!