Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv miért olyan fontos?

A törzskönyv miért olyan fontos?

Figyelt kérdés
?
2009. máj. 10. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Másnéven származási lap, az igazolja hogy a kutya fajtatiszta. Mellesleg az egészségre is egy bizonyos fokú garanciát ad.
2009. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké köszi a választ még várok jó sokat!
2009. máj. 10. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Igazolja, HA a kedves tenyésztő tisztességes, de ezen az oldalon is hallottam már ezzel visszaéléseket.
2009. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell JÓ tenyésztőt választani, nem csak olyat aki magát annak nevezi. Mert aki visszaél ezzel, vagy hamisít stb, az nem tenyésztő, akárhogy is hívja magát, hanem közönséges szaporító.
2009. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

A törzskönyv az azoknak a kutyusoknak kedvező akik tenyés állatok!

Csak az a baj,hogy manapság sok ezzel a visszaélés és a kapzsiság :(

2009. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

hoop bocsi elírtam tenyésZ

Egyépként egy háziállatnak nem fontos a törzskönyv de nem is baj ha van!

2009. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak tenyésztésre szánt kutyáknak "kedvező" (mi az hogy kedvező?)

Egy hobbykutyát is érdemes tk-vel venni, ha biztos akarsz benne lenni hogy fajtatiszta és nem csak annak látszik. Nyílván egy menhelyi keverék más, ezt ne is keverjük bele előre kérem.

2009. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
De én már most kiszállok, sok emberek úgyis mindegy mit vesz, csak az a lényeg hogy fajtatisztának látszon, jó az mint a hamis Dolce & Gabbana felső a piacról. Ha annak lászik az már jó...
2009. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Írtam,hogy nem árt ha van törzskönyve egy nem tenyészetre hannem hobbira szánt kutyunak is mert így tudod hogy egézségest stb.

Egyépként meg nem akkarok vitázni iyleneken szóval én itt abba is hagytam!

2009. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van:

1. A gondos gazdi, mielőtt kutyát vesz, tájékozódik a tenyészetről, megnézi a kutya szüleit, hogy milyen egészségügyi szűrésekkel, karaktertesztekkel rendelkezik. Csak akkor vesz kutyát az adott párosításból, miután meggyőződött arról, hogy a kutya őseinek nincsenek örökletes betegségei, jó az idegrendszerük. De abban, hogy ők az ősei, csak úgy lehetsz biztos, ha van törzskönyve a kutyádnak.

2. Természetesen törzskönyvet is lehet hamisítani. Csak míg azt mondani, hogy Bodri szülei Rex és Vacak, miközben valójában Picur és Lassie, egyszerű hazugság, törzskönyvet hamisítani olyan dolog, amit a törvény büntet (okirathamisítás).

3. Lehet, hogy amikor megveszed a kutyát, még csak társnak szeretnéd, de később versenyekre, kiállításokra szeretnéd vinni, esetleg tovább szeretnéd tenyészteni. Szóval inkább akkor már legyen egy törzskönyve, amire soha nem lesz szükséged, mint hogy később bánd, hogy nincs, nem igaz?

4. Mi az oka, hogy nem kapott törzskönyvet? Talán valami baja van? Vagy a szüleinek? Nagyszüleinek? Lehet, hogy egyszerűen csak nem úgy állnak a fülei, mint ahogy kéne, de lehet, hogy rejtettheréjű, diszpláziás vagy hasonló és a tenyésztője csak be akar csapni a "törzskönyv nélkül, olcsón" szöveggel, hogy el tudja adni a beteg kölyköt.

2009. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!