Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem oltjuk be veszettség...

Ha nem oltjuk be veszettség ellen időben a kutyánkat mi a következménye?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 2008. októberében kellett volna megkapnia az oltást de nem tudtuk kifizetni és még mindig nincs beoltva. Ha lesz pénz és elviszem az állatorvoshoz, akkor jár érte valami büntetés? Nem tudom mit tegyünk :(
2009. máj. 10. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem mindenképpen elkéne vinni az orvoshoz!

A büntetést nem tudom hgy jár-e

2009. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Jár büntetés, 120-200 ezer forint.

Most január 1-től még szigorúbban veszik.

2009. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

én 21.07


azért pár hónapos késésért nem adnak.

Nekem küldött ki az önkormányzat, mert szépen elkavarosott a nyilvántartásban az egyik kutyám. Kiküldték a büntetést, bementem az oltási könyvvel és el volt rendezve.

Jan 1-től már nem az önkormányzat, hanem a kerületi tiszti állatorvos tartja nyilván és a bünteteést is emelték.

2009. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ahová én vittem a macskámat, ott 2500 ft volt az oltás kutyának, ha csak veszettségre kéri valaki...

Vigyázni kell vele, mert ha csak kerti kutya, veszett macska(faluban, tanyán róka is) akkor is bemehet, és a veszettség emberre is halálos. Ha veszett állat harap meg valakit, és nem megy el időben orvoshoz, és kijönnek a tünetek, akkor sajnos biztos halál a vége...

Amúgy az lehet a következménye, hogy újra ki kell alakítani a védettséget, mint először, vagyis megint dupla oltás kell neki következő alkalommal.(legjobb tudomásom szerint, de ez egyátalán nem biztos)

És ha elmész beoltatni, szerintem rendes állatorvos nem jelent fel vagy ilyesmi...

2009. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

de én nagyon félek hogy esetleg megbüntetnek minket..

főleg hogy most a szüleim munkanélküliek, és így is el vagyunk adósodva.

egyébként szobakutyám van.

2009. máj. 10. 21:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

én 21.07


Tehát eddig úgy volt, hogy az állatorvosok az önkormányzatnak küldték meg a listát, hogy melyik kutyát oltották be. Aztán az önkormányzat vagy foglalkozott vele, vagy nem.

Január 1-től az állatorvosok egy országos adatbázisba kötelesek leadni a beoltott kutyák nevét, ahol a tiszti állatorvosi hivatalban ellenőrzik, hogy melyik kutya nem kapta meg az oltását. Mivel országos adatbázis nem lehet "elbújni", hogy máshol oltattam a kutyát.

Érdemes odafigyelni, mert a párezer forintos oltás helyett fizethetsz párszázezret.

2009. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el minél hamarabb, fél év miatt nem fognak balhézni. De ha eltelik az egy év, akkor kivetik a büntetést.
2009. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
hát múltkor mi is hasonlóan jártunk, novemberben kellett oltatni, de pont elkezdett tüzelni, utánna meg még nem mertük, aztán márc.ban vittük,mondta az áorvos h hát kicsit régen volt oltva...de mondta h tüzelt is stb. szal nem volt semmi büntetés.
2009. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Félsz vagy nem félsz a büntetéstől, ha van egy kutyád, felelősséggel tartozol érte minden tekintetben, legyen az etetés, mozgatás, szeretet, orvosi ellátás. A veszettségi oltást kötelező beadatni a kutyának először fél éves korában, majd egy éves korában, onnan évente, így véded őt és a magyar állatállományt is a veszettség terjedésétől. Tessék összespórolni a pénzt, és mihamarabb elvinni állatorvoshoz beoltatni. A kombinált oltásról ne is beszéljünk...

Ha lesz gyermeked, ő se kap majd gyógyszert egy súlyos betegsége esetén, mert nincs pénzed? ...

2009. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakit megharap a kutyád vagy kiderül,hogy oltatlan,el is kobozhatják.Ha vidéken élsz,megfertőződhet veszettséggel,ami mindig halálos,illetve a megbetegedett állat gyógyítását megkísérelni is tilos.
2009. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!