Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha kocogok a staffimmal?

Baj ha kocogok a staffimmal?

Figyelt kérdés

Fél éves, eddig háromszor voltam vele kocogni kb 20 percet ( csiga tempóban ).

Tetszik neki, élvezi, csak nem tudom, hogy árt e ez az izületeinek. Hagyjam abba?

Egyébként gyönyörűen izmosodik tőle a combja, feneke. De ha káros ránézve, akkor nem viszem többé. Csak azért gondoltam , hogy nem lehet belőle baj , mert napi szinten egy órát rohangál , bírkózik a többi kutyával.

Vélemények?


2011. nov. 18. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Kemény beltenyésztés folyhat a kutyavilágban, ha van létjogosultsága ennek a kérdésnek.
2011. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs ráerőltetve a kutyára a mozgás, és nem erőlteti meg magát, akkor kétlem, hogy ártana neki. 20 perc egy féléves kutyának meg sem kottyan. Fokozatosan emelheted a távot, időt, tempót.


A lényeg, hogy ne hirtelen kezd el mozgatni, nála is fontos a "bemelegítés", ne ugráljon. A kerékpár melletti futás már inkább megviselné az ízületeit, de egy kis kocogás biztosan nem árt.


Ettől függetlenül ami fontos: megfelelő kondíció, ne legyen túlsúlyos, és kapjon ízületvédőt (Synoflex, Luposan, Glycoflex, stb.)

2011. nov. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Most hiába szavazod le, attól még baromság, hogy egy kutyának megárt a futás... Pláne ha izmosodik tőle, meg egyébként is a mozgás endorfint termel. Vagy ha mégis megárt, az már nem kutya, hanem csak valami roncs.
2011. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a válaszokat! csak hát azt olvastam , hogy egy éves kora után lehet futtatni.. de szerintem se hal bele 20 perc lassú kocogásba , főleg , hogy még utána is pörög :D
2011. nov. 18. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kocogás a kutya legtermészetesebb mozgása, kétlem, hogy baja lehetne belőle. Normális esetben a kölykök amúgyis ennek az időnek a többszörösét töltik játékkal, persze megszakításokkal.
2011. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz de persze túl erőltetni nem szabad :) És ha komolyabban akarod majd futtatni azért a csont erősítő is az ízületvédő nem árt majd neki .
2011. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a lassú kocogás a lehető legjobb módja a mozgatásnak, a kutyák természetes vándorlási sebessége kb. ennek a temponak felel meg...

Persze kocogni is akkor érdemes és hatékony ha már megy a pórázas séta.

2011. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat! megnyugodtam:)

igen megy neki a pórázon séta

2011. nov. 19. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!