Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan Golden retrivernek név?

Kan Golden retrivernek név?

Figyelt kérdés
Azt olvastam neten különböző cikkekben, hogy két szótagnyi hangsornál hosszabb ne legyen hosszabb a kutyus neve, mert nehezen (esetleg nem is) tudja majd megjegyezni. Én Baltazárnak szeretném elnevezni a kiskutyámat, most akkor válasszak neki másik nevet? Vagy ez nem törvényszerű és csak idő kérdése hogy megjegyzi-e? Meg azt szeretném még kérdezni hogy Magyarországon milyen gyakoriak a fekete színű Golden retriverek (Flat coated retriverek)?
2011. nov. 18. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Boni, Mex, Dleton, Alex
2011. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát van a "golden" retriever- ő a te kutyusod, az arany, robosztus kutya.

Van a "flat coated" vagy "simaszőrű" retriever ő pedig kevésbé robosztus, de szintén nagyon elegáns kutya.

Itt egy tenyésztő, sok képpel: [link] Ha jól emlékszem tőlük került ki nemrég az európagyőztes simaszőrű retriever.


De nem csak a labi, a golden és a flat létezik, vannak még más kevésbé ismert retriever fajták is!!

Ott a Cheaspeake bay retriever, a göndör szőrű retriever is..


Ezek teljesen más fajták, te is tudod, hogy a labi meg a golden nem ugyanaz a fajta, hát ők sem azok. Mint ahogy a husky és a malamut külön fajta, vagy az angol cocker spániel és az angol springer spániel..:)

2011. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja és igen, te a flat coatedről beszélsz, belőlük van fekete és csoki színű változat (a linkelt holnapon mindkettőt megtalálod!) :)


Előző voltam!

2011. nov. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. nov. 19. 11:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!