Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a német...

Hogy szoktassam le a német juhászom arról hogy bántja a macskáim?

Figyelt kérdés
Több mint két éves a német juhászom, egész kicsiként került hozzánk és a macskák mellett nőtt fel, de akaratlanul bántja őket. Csak játszani akar de nem érti hogy erősebb a macskáknál és sajnos már egy cicát meg is ölt. Nem értem mert egyáltalán nem agresszív és a macskákkal nőtt fel, tényleg látszik rajta hogy nem gonosz szándékkal játszik a macskákkal. Beszéljek szakemberrel vagy valahogy meg tudom értetni vele hogy a macskákhoz ne érjen?
2011. nov. 18. 20:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tiltsd le a macskákról. Amint észreveszed, hogy picit is durvul, fejeztesd be vele a játékot. Vagy ha tutira akarsz menni, egyáltalán ne engedd, hogy macskához nyúljon.
2011. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mennyit van mozgatva a kutya? Mert ha az élete a kertre korlátozódik, és minden energiáját a macskákkal való játékban vezeti le, akkor ne csodálkozz, ha vannak áldozatok...
2011. nov. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mégis hogy tudom megakadályozni hogy egyáltalán ne érjen hozzájuk? Nem tudok mellette lenni a nap 24 órájában és folyton rászólni. Egy kutya nem érti meg ha a szemébe nézel és azt mondod, hogy figyu haver, ne bántsd a macskáim ... -.- Igen, ilyenkor télen sajnos a kertre korlátozódik a helye, de azt hiszem egy minimum 2000 négyzetméteres kertben azért eléggé elvan.
2011. nov. 18. 23:46
 14/17 A kérdező kommentje:
Bambanyulnak köszönöm szépen, igyekszem falkavezérként megnevelni :D Sajnos nem tudok minden percben a kutyámmal lenni de igyekszem megoldani a helyzetet.
2011. nov. 18. 23:49
 15/17 anonim ***** válasza:

...ha a kutya mozgatja magát kontrolálatlanul a kertben (ami semmit nem ér 2000m2 az semmi egy kutyának!) akkor egyre több macskát fog kivégezni "játékból" erre készülj fel, és ez nem a kutya hibája...napi rendszerességgel kellene mozgatni és esetleg egy takaros kennelben, kutyaházban tartani vagy bent a házban az embertársakkal

a leszoktatásában, helyzetkezelésben(esetleg abban is hogyan legyél hiteles "falkavezér") meg egy szakember segíthetne-de ha nincs lemozgatva a kutya, és nem ismer el titeket vezetőként akkor nem lehet semmit tenni, a vadászösztöne teljesen szabályozhatatalan lesz

2011. nov. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nos, nem, nincs el a kertben. A kutyának nem az kell, hogy meglegyen a napi kilométere. A németjuhász munkakutya, feladatokra van szüksége, folyamatos fizikai és szellemi elfoglaltságra. Pláne így két évesen, amikor leginkább tombolnak benne az energiák. Szóval igenis foglalkozz vele sokat, tanítgasd (akár marhaságokra is, neki mindegy, csak törődjenek vele), járj vele sétálni hidegben is. Ha fáradtabb lesz, nem lesz annyi ereje a macskákra.

(Beszélhetsz szakemberrel, de valószínűleg ő is ezt mondaná, vagy azt, hogy tegyél rá elektromos nyakörvet, figyeld az ablakból, és ha csak ránéz a macskákra, rázasd meg vele, de lássuk be, ez utóbbi nem túl civilizált módszer.)


Amúgy azt nem értem, hogy ha durván játszik a macskákkal, akkor azok miért nem mennek el tőle? Mondtam volna, hogy kerítsetek el egy részt a kutyának, de nyilván oda be tudnának menni a macskák, és eddig is ott hagyhatták volna, de valamiért nem teszik.

2011. nov. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Az én német juhász kutyám kiskutya kora óta eggyütt van a macskámmal amikor kicsi volt akkor még kergette amikor már 1-2 éves lett akkor már a macskával aludt.

Egyszer a lány macskát megtámadta egy kandúr macska de a kutya megvédte amikor már lett kismacskája a lány macskának akkor se bántotta se a kiscicákat se az anyamacskát. Szerintem csak a kutya kiskora óta, a macska felnőtt kora miatt kedvelik ennyire egymást :D

2015. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!