Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami rottweileres...

Van valami rottweileres sztoritok ami igaz is?

Figyelt kérdés
Nekem volt egy rottweilerem és az emberek nagyon féltek tőle!! :) Nagyon szelíd volt csak este megváltozott és olyan éber kutya lett belőle...nagyon imádtuk ;D Nem tudtuk,hogy miért féltek tőle mert nagyon szelíd volt...a cigányok a ház közelét se merték megközelíteni :D Amikor vittük oltásra akkor az emberek mindig mentek el és közelíteni se mertek mert féltették a kutyájukat...meg persze magukat is :) Én meg nem bírtam felfogni,hogy miért rettegtek tőle XD De már rájöttem ;) Valami kis történetet írjatok ha van...előre is köszönöm a válaszokat :P
2011. nov. 19. 20:59
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Most vettem észre,hogy rosszul írtam: rottweiler,vicces :)
2011. nov. 19. 21:01
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdés lényegét.

A rottweiler egy "hírhedt" veszélyes kutya, mert könnyen ellehet rontani, komoly védőösztön van benne, és már csak erejéből adódóan is, igen veszélyes tudd lenni. Ezt be is bizonyítja a sok kis kretén aki ilyen kutyával akar menőzni, és már meg s van a tragédia.

Az hogy te pont egy felelős gazdi vagy, és a rotid egészségesen van nevelve, azt "én" aki szembe jövök veled azt utcán, nem tudhatom. Tehát igen, fokozottan figyelek, és ha látom hogy bizonytalan, feszült a kutya vagy a gazdi, akkor inkább elkerülöm a találkozást.


És igen volt már nem egyszer ( a sok rémhír mellett) saját rossz tapasztalatom. Mint ahogy csivavával, tacskóval és yorkival is, csak nem ugyan az ha egy yorki ront neki a nála kétszer nagyobb kutyámnak, vagy egy nyolcszor akkora roti.

2011. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen jól mondod én egy felelősség teljes gazdi vagyok...nagyon sok helyen olvastam,hogy csak neveléstől függ...amikor vittem apával sétáltatni mivel én lány vagyok akkor jött velünk szembe egy 36 éves férfi és megállt...nézte-nézte a kutyát és csodálkozott,hogy a kutya odament és megnyalta a kezét :D Még ő volt felháborodva...de nem értem,hogy akkor minek állt meg...mi is megálltunk mert ismertük a bácsit és azt hittük,hogy meg akarja simogatni meg apának is mondta,hogy szép kutyánk van...hát mire is gondoltunk volna ha nem arra,hogy megsimogassa ;D Amúgy nem értem,hogy mit nem értesz a kérdésen...egyszerűen azt kérdeztem,hogy van-e rottwileres sztoritok!! ;)
2011. nov. 19. 21:34
 4/18 A kérdező kommentje:

Ja és a kutya is nyugodt volt és csóválta a farkát :)

Persze mi sem voltunk idegesek,feszültek mert tudtuk,hogy akár milyen ember jön szembe nem bírja ki,hogy legalább meg ne nyalja...imádta az embereket,főleg a gyerekeket :)

2011. nov. 19. 21:38
 5/18 anonim ***** válasza:
barátnőm apjáék tenyésztették a rotikat. és az egy napos kiskutyák meg az anyjuk mellé befeküdt a 3 éves kislány a kutyu úgy gondozta mintha a kölyke lett volna :D
2011. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
nekem van egy negatív,inkább nem írom le :D lepontoznának nagyon :DDDD
2011. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm ;)

Utolsó...lécci írd már le :D

Nem pontozunk le ;P

2011. nov. 20. 10:40
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

Én falun lakom, nálunk csak olyan kutyasuli van, ahova az őrzővédőktől kezdve a kis csivava hobbi állatokig jár mindenki. Több roti is van, emiatt nem is járunk már. Az idősebb kutyámmal egyszerűen annyira taszítják egymást a rotik, hogy SOHA egyikkel sem jött ki, ebből kifolyólag ha meglátok egyet természetes hogy némi félelem fog el, mert tudom, hogy a kutyám nem tolerálja őket és ha sikerül kijátszaniuk a gazdákat és egymásnak mennek, ott vér fog folyni...

Nem viccelek. Két roti van a kutyasuliban, az egyik még kölyök, ő nem sok vizet zavart, a másik nem volt hajlandó eljönni mellettünk szlalomban, olyan mérgesen, habzó szájjal ugrott neki az én kutyámnak, hogy ott nem tudom mi történik, ha a gazdája nem elég erős, hogy megtartsa. Nem is szeretünk már suliba járni... nem érzem biztonságban magamat és a kutyáimat sem, márpedig ha én feszült vagyok, mert félek mi történik a következő pillanatban, akkor a kutyáimtól hogy várhatnám el, hogy 100%-ban, higgadtan rámfigyeljenek és teljesítsenek?

2011. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek...vannak olyan rottweilerek akik vadak de a miénk nem volt az...csak annak tűnt mert gyönyörű nagy testes kutya volt :) Mindenkit össze vissza nyalt :D Még csak csúnyán se nézett rájuk ;)
2011. nov. 20. 12:39
 10/18 anonim ***** válasza:

Amit leírt a 89%-os a kutyasuliban az detto ugyanez volt nálam is ,de nekem volt rotim.Kipécézett magának egy -egy nagy kutyát és nem értem miért pont azt ,mert a másik vad sem volt ,és azokat gyűlölte, ment volna nekik.De csak egy-egy kutyának, másikkal elvoltak. Nagyon nehéz volt ezt kinevelni belőle,szöges nyakörv az oktató tanácsára segített, de nyugodt szívvel utána sem engedtem volna egymáshoz őket,mert akkor is csúnyán nézte csak már nem rángatott meg hörgött.Saját fajtáját sem szerette ,másik domináns kan rotival istenkísértés lett volna összeengedni.Az is igaz ,hogy életében rengeteget kellett harcolnia a pórázon sétáltatás közben nekitámadó kóbor kutyákkal,és neveletlen gazdáskutyákkal.Szóval a sok rossz tapasztalat is közrejátszhatott a viselkedésében.


Viszont nagyon tanulékony és engedelmes lett,behívást nagyon megtanulta,ül fekszik ,lábmellettmegy,apport,akadály mind lelkesen ment örzővédőzésben meg kiváló volt ,és ezt az életben is bizonyította, hogy nem viccel.

2011. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!