Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes kutyáknál EBADÓ?...

Veszélyes kutyáknál EBADÓ? Hogyan is?

Figyelt kérdés

[link]



miért is 60ezer?


2011. nov. 20. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én úgytudom hogy 1 évre csak 20 ezer lenne olyan kutyánál aki már veszélyes az emberre. De én olyat is hallottam hogy csak olyan kutyáknál lesz ez bevezetve akik valamilyen szinten veszélyesek az emberekre, tehát nem minden kutyára fogják ezt kiszabni.
2011. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 kutya van a cikkben szereplő képen--- szerintem ebben az esetben 3x20.000=60.000 így értette a szerző...
2011. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok...a konkrét esetben, a képen szereplő kutyák gazdájának esetében
2011. nov. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Mert a cikk írója debil. Szerinte a dobik eleve veszélyes kutyák, így a három dobi után összesen 60 ezret kell adózni.

Eleve nem jól van megfogalmazva a veszélyes kutya rész, mert nem összeíráskor sorolják be a kutyát, hanem akkor, ha netán pl megtámad embert az utcán, bejelentik és egy valamikor kijelölt hozzáértő meg is fogja állapítani, hogy valóban veszélyes az adott kutya.

2011. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha egy kutya megtámad embert azután nem adót kell fizetni hanem általában az altató injekció költségeit.
2011. nov. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel a képen szereplő kutyák nem veszélyesek, igy rájuk az ebadó 3*6000=18000 lesz. A cikk csak hangulatkeltés!
2011. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én értem azt hogy 3x20e ftkén tértik. De előszőr mikor elolvastam a cikket ugy értettem h azok a kutyák akik fizikai sérülést okoztak azoknak 20e . De tegnap figyelmesebben elolvastam és ez vhogy megragadta a szemem :

"fizikai vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak".

tehát ha nekem egy amstaffom van aki halál nyugodt,de a fizikuma eléggé erőteljes izmos és ránézésre ugyebér meglehet mondnai h ez valaha fog okozni fizika sérülést!!...akkor nekem ennyit kéne fizetnem?

Én azt hittem h a veszélyes eb egyedekre lesz kiszabva nem fajtára!...

2011. nov. 21. 10:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyedekre vonatkozik. Magyarul, ha nincs gond a kutyáddal, akkor 6000. Amennyiben szembe kerülsz a hatóságokkal valamilyen kutyás okból kifolyólag, akkor megvizsgáltatják szakértővel és a szakértői vélemény alapján döntenek.
2011. nov. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na most én csak azt nem értem, hogy anyu kutyája ivartalanított, de egyszer megharapta a postást.

Akkor ez esetben hogy is lesz?

2011. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen a veszélyes kutyáknál tökmindegy, hogy ivartalanítva van-e, fizetni kell! Anyudéknál azon múlik a dolog, hogy van-e ennek hivatalos helyen is nyoma. Ha nincs nyoma, akkor nem kell többet fizetni.
2011. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!