Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadót illetően őt veszélyes...

Ebadót illetően őt veszélyes kutyának kell számolni?

Figyelt kérdés
Barátoméknak 3 németjuhásza van, nagyon jó körülmények között van tartva mind3 imádjátk szeretik és nagyon soökat foglalkoznak vele,DE 2 éve az egyik kutyának(akkor még fiatal volt) beszorult a feje egy utcán sétáló kutya miatt a saját kerítésükbe,és nembirta visszahuzni,párom édesapja rögtön odaszaladt és ki akarta huzni nah deazért az nemvolt ijen egyszerű szétkellett fűrészelni a keritést és a kutya ijedtébe amikor huzták vissza (gondolom akkora fájdalma lehetett) megharapta az apát.Nyilván nem bántotott hiszen vhol érthető,de azért rászolt a kutyára,ment is tetanuszra és ijenkor felvették a kutya adatait.Nyilván van tartva mint hogy már harapott embert.De végülis ez nem emberre támadás volt és ezt a gazdája is tudja igazolni,de a tetanusz miatt fel kelett jegyezni mindent.Ez a kutya az ebadót illetően akkor veszélyesnek nyilvánitott eb?Tudom hogy aki fizikai kárt okozott az,de ebben az esetben h nem szhándékos,mi a helyzet?

2011. nov. 18. 16:02
 1/10 anonim válasza:
Kerjetek le az erkolcsit, ha abba benne van akkor veszelyesnek szamit.
2011. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erről még nincs rendelkezés, kidolgozás alatt van, hogy pontosan hogy is lesz ez. Én azt feltételezem, hogy ilyen helyzetben valamilyen szakértő (?) meg fogja nézni a kutya viselkedését bizonyos helyzetekben, és az alapján döntik el, hogy veszélyesnek számít-e.
2011. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valszeg az, ugynis hivatalosan csak az létezik róla, hogy emberre támadt. De majd pontosan kiderül, ha kijönnek a rendeletek.
2011. nov. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem végtelen jámbor,macilelkű shar-peiem van(a fajta eredetileg egy dél-kínai származású harci kutya,ezért kérdem),szerintetek számíthatok kutyaadóra?


Ilyenkor fajta alapján skatulyáznak,vagy mint most a rokkantnyugdíjak felülvizsgálatakor,egyénileg fognak minden kutyát megvizsgálni?Mert az én kutyám egy brummogós maci,egy mamlasz,eszébe se lenne senkit bántani,max. a macskát(azt meg valahol meg is értem,nem lenne kutya,ha szeretné őket).

2011. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:

Ez egy jó kérdés... Engem meg a husky lányom harapott meg úgy, hogy be akart kapni egy falat kaját, mielőtt a másik kutya is odaér és az én ujjam is benne maradt a szájában.

Begyulladt, ezért el kellett mennem a sebészetre, aztán kijött az ántsz. Mondjuk azt sem tudják melyik volt, és már ivartalanítva van.

Tényleg a veszélyes de ivartalanított kutya hova számít?

2011. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"nem szedhető ebrendészeti hozzájárulás

...

-a veszélyes eb kivételével- az ivartalanított,

...

2011. nov. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hivatalos feljegyzésen hogy van nyilvántartva a kutyus? Van bármi olyan, amivel teljesen beazonosítható? pl. chipszám v ilyesmi..

Ha semmi ilyen nincs, akkor én simán azt mondanám a helyedben, hogy azóta elpusztult, ő pedig egy másik kutya.

2011. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
még nincs chipje mert már 3 éves,akkoriban még nem is volt ilyen.De attol még az oltási könyve meg van.Az nem baj?:Sott be tudják azonositani,mert amikor feljegyezték akkor az oltási könyv kellett hozzá.
2011. nov. 18. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, hogy majd a későbbiekben, hogyan lesz eldöntve, hogy melyik kutya veszélyes. Szerintem a normális gazdik, most is szájkosárral sétáltatják, az esetleg hevesebb vérmérsékletű kutyáikat, tehát az utcán támadás ezzel kizárt...az udvarral meg úgy vagyok, hogy ha jön valaki és én akarom, hogy bejöjjön, vagyis be engedem akkor őt sose fogja megharapni, ha viszont egy idegen jön és annak ellenére jön be, hogy kint van a harapós kutya tábla és senki nem engedte be, akkor harapja is meg.Vagy legalábbis ijessze meg.
2011. nov. 25. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

NAh igen igazad van teljesen,csak tudod az az ugynevezett norális gazdi az kevés.Vmelyik nap a 13.kerületi gyönyörű szabolcs utcába séáltam ahol egy "brazil-magyar" kisgyerek(nemvolt 8 éves) egy 3 honap körüli amstaffot ráncigált ki az utcára ahol ráuszitotta egy idősebb lomha tacskora az meg neki is ment!3 honaposannn!!!!!!???? Gusztustalan!

sajns sok ilyen beteg ember van és ebből felnőtt lesz . Az ilyen kutyák fognak rád rám és a kutyáinkra támadni.Vagy a saját gyerekére ennek a féregnek. ÉS bele sem gondold.És az ilíen meberek sétáltatják még poráz nélkül is és ugy vannak vele h ha félsz akkor ne gyere a közelébe.Ezeknek az élethez sem adnék jogot nemhogy kutyáoz.

2011. nov. 25. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!