Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás mérsékelné a...

Az ivartalanítás mérsékelné a dominancia problémákat?

Figyelt kérdés
Kan kutyám néha összeverekszik játék közben a többiekkel.
2009. máj. 11. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valamilyen szinten mérsékelné.
2009. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem megoldás, de kiegészítésként jó!
2009. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan mozdulatokat is szokott tenni azonos nemű kutyákkal, mintha párosodni akarna. Ilyenkor rászóljak vagy intézzék el maguk között. Sajnos nálánál sokkal kisebb kutyákkal is csinálja, akiket sajnálok, hisz félnek ettől. Mit tegyek?
2009. aug. 7. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy hágómozdulatokat végez azonos nemű kutyákon, a dominanciáját fejezi ki.
2009. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
persze, osk idomár ajánlja.És a kuytának is több életévelesz.
2009. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, segíthet az ivartalanítás, de lehet,h egy kicsit keményebben (nem agresszíven) kellene fognod! Nem tudom,h ismered-e pl a haltit, az ilyen viselkedéseknél hasznos lehet. Azonban ha ez csak játék közben jön elő nála, akkor azt nem tudod használni. Ilyenkor érdemes elkapni a nyakörvét, persze erélyesen rá is kell szólni,h 'nem', vagy 'rossz', vagy valami hasonlót. Büntetésként ilyenkor pórázra is kötheted és láb mellé parancsolhatod. Akár ültesd le láb mellé és kicsit távolodjatok el a játszó kutyáktól, úgy,h még lássa őket. Ez a játékból való kimaradás igazi büntetés, még sem bántod. Néhányszor ha ezt eljátszod vele (persze ha verekedést kezdeményez akkor), akkor pár alkalom után vissza fogja majd magát.
2009. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk két kan kutyus van. együtt nőttek fel, jelenleg 9hónaposak. Az egyik kutyusunk minden adandó alkalommal "neki ment" a másiknak. 7hónaposan ivartalanítva lett, és azóta semmi gond nincs velük, a játék sem fajul el. Sokat jelent hidd el, de nevelni is kell mellette.
2009. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!Igen,az ivartalanítás nagyban mérsékelné a dominancia problémákat,de ahogy előttem is írták,nevelni is kell persze.

Mi is hasonló szituban voltunk és ivartalanítás után jelenős változás történt,ugyan olyan játékos,vidám,és sokkal szófogadóbb lett.Nem beszélve arról,hogy sok más betegségtől mented meg a kutyusodat!Nagyon jó érzéssel tölt el,hogy odaengedhetem idegen kutyákhoz is nem fog rögtön rámászni senkire,mint ahogy azt ivartalanítás előtt tette,csak ismerkedik.

Én csak támogatni tudom az ötletet,saját tapasztalat,hidd el neked is és a kutyádnak is jobb lesz!!!

2009. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én épp tegnap kérdeztem ezt az állatorvosunktól, mert hasonló cipőben járunk. Azt mondta, hogy csak annyit csinál, hogy nem fog szaporodni, de az akarata az megmarad. Mondjuk nemkem 6,5 éves a kutyám. De a szomszdék pumiját ivartalaníttaták és nem látszik rajta, hogy esetleg lemondana az alfahím pozicióról.

Egyébként akkor meg lesz az esély arra is, hogy a tiedet akarják majd meghágni.

2009. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!