Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 2...

Hogyan szoktassam le a 2 hónapos kutyust?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy hete egy kicsi kutyust. Többször kiviszem pisiltetni, de néha sikerül a lakàsba egy kicsi foltot csinàlnia, helyesebben pisilnie. Màr egy kicsit adtam a fejére, hogy megtanulja, de eddig eredmény nélkül.Mit lehetne tenni?Ha nagyobb lesz vajon leszokik róla. Mindenkinek ilyen sokat pisil a kutyusa?
2011. nov. 21. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Tartsd külön helyen, így egyszerűbb lesz. A helységet, ahol tartod a kutyust, fedd be újságpapírral (mármint a padlót). Erre nyugodtan rápisilhet, és időnként szedj fel belőle egy lapot. Így megtanulja, hogy apapírra kell pisilnie, ha bent jön rá. A végére egyetlen papír marad a szobában, csak azt fogja használni. Aztán a papír kikerülhet a szabadba, de ha lakásban tartott kutya, akkor bent is kell lennie helynek ,ahol elvégezheti a dolgát. A kiskutya nem úgy működik, hogy rákoppintasz és nincs probléma.
2011. nov. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne adj a fejére. Inkább legyél türelmes, idővel szobatiszta lesz. Addig ezt el kell viselni sajnos. Neked adtak a fejedre a szüleid amikor a pelus és a bili között még néha berottyantottál a gumibugyiba? Na. Ne várj csodát egy kutyustól se. És igen, a kiskutyák sokat pisilnek és még nem tudjàk úgy visszatartani mint az idősebb kutyák.
2011. nov. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az hogy betegyél egy tálkába alom anyagot és oda szoktasd,az eszedbejutot már.Vagy csak a verés? Sűrűbben kel neki.mert még kicsi a hólyag.És nem is érti mia bajod miért kap ki?
2011. nov. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ùgy értettem, a fejen koppintàst, hogy megverem. Hatàrozottan szólok neki. Csinàltam neki helyet, hogy hol pisilhet, dehàt eredménytelenül. Mindenhol pisil,ahol eszébe jut.
2011. nov. 21. 17:40
 5/10 anonim ***** válasza:
A kutya nem macska, nem alom kell neki, hanem 2 óránként le kell vinni. Tavaly télen ezt csináltam 2 hétig, nem volt leányálom, de szobatiszta lett a kutty.
2011. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen most màr azt csinàlom, hogy 2 órànként viszem, de néha hirtelen besikerül.

Köszönöm a tanàcsaitokat!

2011. nov. 21. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne haragúdj, de mit tudsz a kutyàkròl, ha egy 2 hónapos kutyustòl elvàrod, hogy szobatiszta legyen?

Nem érsz SEMMIT a szidàssal, csak dícsérni szabad, ha jò helyre végzi a dolgàt. 2 órànként, jàték és evés utàn vidd ki! Amùgy ők még nem tudjàk tartani...

Kezdj el utànaolvasni a kutyatartàsnak!!

2011. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ahogy előttem is írták, verni, de még csak kiabálni sem szabad egy kölyök kutyát!!!

Ez olyan, mintha egy 3 hónapos gyerek ha bekakilna a pelenkába, elkezdenél ordibálni vele...



ha besikerül egy kis pisi, szó nélkül takarítsd fel.

Ez a kezdeti időkben hozzá tartozik a kutyázáshoz...


Ha viszont kint elvégzi a dolgát, ujjongva dicsérd meg!

De tényleg, az sem baj, ha mások hülyének néznek, a kutyus így fogja fel, hogy mennyire örülsz, ha ezt csinálod.


És mivel a bentinek nem örülsz, le fog esni neki, hogy mi a pálya...


És ajánlom, még most olvass sok kutyás könyvet, hogy később ne legyenek gondok...:)


Jan Fennell összes könyve nagyon jó, és még könyvtárakban is elérhető...

2011. nov. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhány kutyának fél éves koráig is eltart, mire szobatiszta lesz, úgyhogy vidd le sűrűn, dicsérd nagyon, ha lent végzi ma dolgát, és várj.
2011. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2 hónaposan amúgy nem is biztos, hogy vissza tudja tartani, vagy legalábbis nem sokáig, úgyhogy frankón semmi értelme kiabálni vele. Ez olyan, mintha veled ordítana valaki, mert folyik az orrod. Nem tudsz vele mit kezdeni, csak jön.
2011. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!