Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kutyát, milyet...

Szeretnék egy kutyát, milyet vegyek?

Figyelt kérdés

Helo.

16 éves fiú vagyok!

Szeretnék venni egy kutyát,nagyából ismerem a fajtákat,mekkorára nőnek,e tulajdonságaikban nem vagyok nagyon jártas.

Az én tulajdonságaim:sportos vagyok,elfoglalt,szeretném ha a kutya legalább megugatná az idegeneket.

Tudnám sétáltatni naponta,hétvégente egyszer jobban is megsétáltatom.

Most iskola mellett van a kutyára napi 1 óránk hétköznap.

meg a séta.Hétvégén több is.

Nem tudom milyen kutya felel meg szerintetek az igényeimnek?

nem szeretnék kis kutyát,de nem is akarok olyan nagyot,hogy ki egyen a pénzből.

szeretném ha könnyen tanítható lenne,védené a házat,családi kutya lenne.

Nem lenne agresszív,de ne is legyen félénk.

milyen fajtákat ajánlotok?


2011. nov. 21. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem neked megfelelő lenne egy Németjuhász, elég neki,ha naponta egyszer sétáltatod és,ha naponta 1 órát foglakozol vele könyen tanítható valamint,ha jól kiképzed egy életen át megértitek egymást és ha arra tanítod védi a házat is, de ebben a fajtában amúgyis megvan ez a dolog..Az én kutyám egy nagyon családi kutya, persze ez függ a kutya jellemétől is, de én még a németjuhászt tartó ismerőseimtől nem hallottam rosszat :) A németjuhász is egy sportos fajta, én kosarazok és Cézár(ez a neve a kutyámnak) rengeteget segít nekem az edzésben, együtt futunk minden nap.. Én imádom és a fent felsoroltak között biztosan te is fogod,ha ezt a fajtát választod és,ha rendesen beidomítod akkor nem lehet baj :) ( elnézést a helyesírásért )
2011. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Napi 1 óra? Plüsskutyát vegyél kérdező...
2011. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

reggel 6-tól 7 ig elkészül

7:30-ra beérek az iskolába

14:30ra jobb esetben haza érek,de valamikor csak 15:30 körül eszek,iszok míg kijutok 3 óra,4:30ra meg sötét van.

szerintem ez azért elég jó amellett,hogy egész nap kinnt lehet.....

2011. nov. 21. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van német juhászom napi 1 óra foglalkozás édes kevés a számára egy munkakutya. Az enyém 6 hónapos de már 2 órát foglalkozok vele naponta + játszik a másik 2 kutyámmal. 1 másfél óra a legtöbb kutyafajtának kevés. Szerintem várd meg amíg több időd lesz egy kutyára. Egy kutyának legalább napi 2-3 óra foglalkozás játék stb.. kell.
2011. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1 óra kevés a kutyákra, de külömben a németjuhász jó lenne
2011. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!