Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan családi házba...

Hamarosan családi házba költözünk. Mindenképpen szeretnénk egy kutyát. DE MILYET?

Figyelt kérdés
A terült elég nagy 3-4 ezer nm, gyerkőc még nincs, de majd azért szeretnénk, igazából házőrzésre kellene, de azért ne legyen egy véreb... Pulira azt mondják, hogy túl sokat ugat, a Német juhász idővel meggajdul, a Golden Retriever meg nem túl barátságos? Ti mi ajánlanátok. Kozép termetű, tekintélyt parancsolo, és mégis jo házorző kutyust.
2011. jan. 20. 12:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
68%

A teruletét minden kutya védi kb. 1,5-2 éves korától, de van amelyik előbb. De házörzésre igazából csak a kifejezetten erre a célra képzett kutyák az alkalmasak, akiknek hiába dobál be a betörő marhalábszárakat, nem fogadják el, stb. De bármelyik kutyát le lehet szerelni egy kis paprikasprayvel, és a többségüket sima ügy megmérgezni is.


És ne felejtsd el, hogy a kutyának nem elég a nagy kert, hogy majd ott el legyen magában, sétára, tanulásra, elfoglaltságra is szüksége van, valamint tanulásra, nevelésre.


Én azt javaslom, hogyha ennyire nincsen konkrét elképzelésetek, akkor menjetek el egy menhelyre, és nézzetek egy szimpatikus kutyát. Általában kölykök is vannak.

2011. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
52%

Ha a golden nem barátságos, akkor egyik kutya sem az. Viszont házőrzésre nem alkalmas. És a németjuhásznak sem kell meggajdulnia, csak ha nem törődnek vele. Puliról nem tudok nyilatkozni, nem is igazán tetszik.


Hogy mit ajánlanék, hát fogós kérdés. Volt már kutyátok?

Retrievereket, juhászkutyákat vagy valamelyik vizslát ajánlanám.

Nekem is kisgyerekem van(2éves), most egy skótjuhász és egy tacsi van nálunk, velük jól kijön, bár a tacsi inkább tartózkodó. Sajnos mindkettő elég öreg, a következő kuty is valószínűleg valami juhászkutya lesz.

2011. jan. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
Német boxer! Imádja a gyerekeket és házőrzésre is kiváló!
2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim válasza:
Nekem van egy tibeti terrierem és egy dogo canariom a terrierek szerintem azért nem olyan jók mert nagyon szöknek és igen önfejűek. De a dogo canario az egy igazi házörző hiszen erre is tenyésztették ki de itt vannak róla a tudnivalók: [link]
2011. jan. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
területőrzésre komondor.
2011. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim válasza:

nekünk mindig is tacsi félék voltak/vannak, de először is milyen a jó házőrző?

szerintem a betörő, ha nagyon akar úgyis bejön.

a tacskó inkább jelez, mint véd, elég intelligensek, nem ugatnak össze-vissza, jól kijönnek a gyerekekkel, barátságosak :]

2011. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
66%
A Német juhász meggajdul? A Golden nem barátságos?? Ne haragudj, de ezeket az emeletes baromságokat honnan szedted?:) Többféle (hosszú szőrű, sima szőrű Német juhászom is volt, és legendásan éles eszű, jó természetű, kiváló házőrző kutyák. És meg égyik se gajdult meg.:)A másik nagyon okos, viszont hírhedten BARÁTSÁGOS? BÉKETŰRŐ kutya a Golden.:) Gyerek mellé kiváló. Mindkét fajtát használják (mint tudod gondolom) mentőkutyának, vakvezető kutyának, rendőrkutyának. Mielőtt választasz, olvass kicsit utáa a neten szerintem a különböző fajták jellemének.:) Jó választást!
2011. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:

Minden kutya őrzi a területét.

Egyébként a goldi a legbarátságosabb, és legemberközpontúbb fajták egyike, szóval ezt félreolvastad valahol:)

Egy barátnőmnek az van, ő is kinti kutya, és igen rendesen megugat minden arra járót. De aki egy kicsit is ismeri a fajtát, az tudja, hogy simán benyúlhat a kerítésen megsimogatni, mert nem fogja bántani.

Nem tudom, hogy mit értesz házőrzésen. Azt, hogy ugasson? Azt minden kutya megcsinálja kerítésen belül. Hogy ha idegen megy be, akkor támadjon rá?

Én a kuvaszt, vagy a komondort mondanám, de azt meg gyerek mellé nem vennék....

A puli tényleg sokat ugat, hiszen terelő kutya. A német juhászokról hasonló a véleményem, nem igazán kedvelem azt a fajtát:(


Azt hiszem Nektek a legmegfelelőbb egy menhelyi kutya lenne. Tudom, hogy sokan tukmálják itt a menhelyes kutyákat, de komolyan így gondolom.

2011. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim válasza:
Berni pásztorkutya ;)
2011. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim válasza:
68%
Látom itt egyeseknek van problémájuk értő olvasással XD "Golden Retriever meg nem túl barátságos?" A Goldennel pont az a baja, h azt hallotta róla, túl barátságos. Azaz nem védené a házat :D Nem azt mondja h nem barátságos XD
2011. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!