Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Többlet kutyát elvitetik?

Többlet kutyát elvitetik?

Figyelt kérdés
Az a problémám,hogy az engedélyezettnél több kutyám van (csak 2 kicsit vagy egy nagyot lehet tartani nekem viszont két nagy és egy kicsi van) 3 van,mindegyik jól nevelt iskolázott kutya. Soha nincs semmi baj velük. Engedélyt a környező szomszédoktól nem tudok kérni,mert egyik fele legalább 100 éves és nem érdekli a közvetlen szomszéd nincs is itt csak albérletbe adja ki a lakást de rühelli a kutyákat. Másnak is van kutyája a házban, de még nem lépték át a max létszámot.
2011. nov. 21. 21:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Engem fel is jelentettek a drága lakók, mert szúrja a szemüket, hogy 4 kutyám van. (Másba nem tudtak belekötni, minden egyéb tök szabályos.)

Le kellett mennünk az önkormányzati hivatalba, ahol egy nővel tárgyaltunk.

Kiderült, hogy ő is nagy kutyás, de az ő kutyáját a szomszéd megmérgezte.

Mondtam, hogy én is ettől félek, stb, szóval összebarátkoztunk.


A végén a két közvetlen szomszédtól kellett beleegyező nyilatkozatot kérnünk (saroktelek vagyunk), a szemben lévőektől nem.


Ennek hiányában sajnos nem sok esélyed van, ugyanis ez a beleegyező nyilatkozat a feltétele annak, hogy kérvényt nyújthass be a polgármesternek. (Személyesen neki kell címezni, de általában a polgármesterhez el sem jut, mások bírálják el. -Pl. az az ember, akivel a városházán tárgyalsz.)



Ahol én lakom, nagyon is komolyan veszik, hány kutyád van (+ a szomszédok elég rossz indulatúak.)

Szóval szerintem jobb félni mint megijedni alapon kezdj el körbejárni az ügyben...



De még egy kiskapu lehet, hogy ha van külön rendelet a lakásban tartott kutyák számára...


Akkor csak azt mondod, hogy az egyik nagy szobakutya, és csókolják meg a feneked.:)



Ja, én végül megtarthattam a kutyáimat;)



A polgármesteri kérelembe belefogalmazhatsz olyanokat is, hogy ivartalanított, chipezett kutyák, milyen a tartási körülmény, utcára csak pórázon,... ha kicsi parasztvakítást akarsz, akkor leírod, hogy azért is fontos, hogy ennyi kutyád legyen, mert az ELTE Etológia Tanszékének újonnan indított kísérletsorozatában vesznek részt, stb...


Ha tudsz szerezni fajtamentőktől, menhelyektől papírt, hogy ideiglenes befogadó vagy, akkor az is jó,...

Nekem bejött.:)

2011. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!