Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Minimálbérrel vagyok bejelentv...

Minimálbérrel vagyok bejelentve. Kézbe több fizetést kapok. Jár nekem az adójóváírás? A havi vagy az éves elszámolást kell választani? Ha az éves elszámolást választom akkor a munkáltatómnak többlet költsége lesz? Nagyon tudatlan vagyok ez ügyben.

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a fizetéspapírodat, hogy szerepel e rajta az adójóváírás.
2011. szept. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

adójóváírásról megszokták kérdezni a munkavállalót, hogy igényli e

mindenkinek jár úgy tudom, de ha az éves jövedelme elér valami x határt, akkor vissza kell fizetnie a különbözetet


én így nem szoktam kérni az adójóváírást, mert én nem érem el soha azt az x határt és évente mindig kapok vissza így pénzt az apehtól

ha meg kérném az adójóváírást én nem vettem észre, hogy magasabb lenne a bérem...

2011. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha úgy kapod a plussz pénzedet, hogy a hivatalos nettódat pótolják meg valamilyen összegre, akkor inkább ne kérd év közben az adójóváírást, mert úgy jobban jársz. De ha a ledolgozott órák alapján pótolják ki a béred, akkor nyugodtan kérheted, mert így év közben egyből az adójóváírásodhoz jutsz, nem kell vele megvárni az év végi adóbevallást.


Minimálbér (nem a szakmunkás) 2011-ben 78.000 Ft

Annak az adója 15.850 Ft, ha kéred az adójóváírást, akkor az adója 3.750 Ft lesz. A különbözettel növekszik a havi nettó béred.


Adójóváírás annak jár, aki bért kap. Tehát szó szerint bért, nem megbízási díjat, vagy egyebeket. Tehát Neked jár.

Mivel minden forint adóköteles, ezért érdemes kérni annak, aki jogosult rá. Ha év közben nem kéred a munkáltatódtól, akkor az év végi adóbevallásban érvényesítheted, és egy összegben kapod majd vissza az adóhivataltól. De arra hónapokat kell várni még.

Egyébként év közben bármikor kérheted az adójóváírást, nem csak január 01-jén. Ha a maximálisan figyelembe vehető összeget átlépnéd (ezt minimálbérnél kétlem), akkor a munkáltató automatikusan leállítja az adójóváírás figyelembe vételét abban a hónapban, amikor a korlátot átléped.

Az adójóváírás a munkáltatónak semmiféle többletköltséggel nem jár, ez Neked egyféle adókötelettségből levonandó kedvezmény. Semmi köze a munkáltatóhoz. Ha mást mond, akkor hazudik. Neki a bérköltsége mindkét esetben ugyanannyi lesz, csak más elosztásban.

2011. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A határ, amit nem szabad túllépni, évi 2750000 Ft. Minimálbérrel kétlem, hogy ez fenyegetne. Amit kézbe kapsz, az meg nem számít hivatalosan a fizetésedhez, azt feketén kapod, arról az adóhivatal nem tud. Tulajdonképpen csak azt kell eldöntened, hogy havonta szeretnél magasabb fizetést kapni, vagy inkább év végén, az adóbevallásod leadása után kapnál vissza egyben egy nagyobb összeget.
2011. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!