Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen márkás kutya Magyarorszá...

Ilyen márkás kutya Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy puggle-t, de nem tudom, hogy hol lehetne ilyen kutyát kapni?


Esetleg az ilyen fajtából van úgymond kennel?



2011. nov. 22. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kennel nincs,mert itthon keveréknek minősül..nem ismerte el semmilyen kutyás szervezet így az FCI sem..külföldről tudsz behozatni
2011. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem márkás, hanem keverék. Keverékért meg pénzt csak a hülye ad amikor 1,5 millió gazdátlan keverék van itthon.
2011. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Nézz körül a menhelyek honlapjain. Tuti akad hasonló.
2011. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
már a kutyáknak is márkája van????!! O.o
2011. nov. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

amúgy ezek olyanok, mint a golden doodle, meg hasonlók. de ha bazisok pénzed van, hozass be, de szerintem csak amerikában ilyen elvetemültek az emberek, hogy külön fajtákat akarnak létrehozni a saját örömükre. szóval egy keverékért nem éri meg annyi pénzt beleölni, keveréket bármelyik menhelyről is be lehet fogadni.


amúgy ahol először olvastál erről a fajtáról, biztos fent vannak ezek az információk is (dogbreedinfo például, ha eddig nem olvastál még a puggle-ról)


Magyarországon pedig (remélem legalábbis) nincs akkora szemétláda, aki ilyen divat-hülyeségek miatt nekiáll keverékeket gyártani, így is elég a felesleges szaporulat.

2011. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy MÁRKÁS kutya, azt a hülye is tudja, hogy nem szószerint kell érteni.

Amúgymeg az Animal Planeten volt egy műsor az ilyen fajtákról, úgyhogy nem én találtam ki és létezik ilyen.

És az ilyen fajtákat nem csak hobby miatt tenyésztették ki, hanem mert indokuk volt rá.

(pl.:goldendoodle-->szerettek volna egy olyan fajtát, ami hipoallergén, ezért a nagyon kedvelt goldent keresztezték a pudlival(uszkár)).

És én nem arra gondoltam, hogy valaki agyba-főbe keresztezi a fajtákat, hanem tudatosan tenyészti őket.

2011. nov. 22. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
hát persze tudatosan h pénzt csináljon belőle a szaporítók is tudatosan gyártják a kutyusokat és azt mondják családi környezetből van ha ilyen kutyát szeretnél menj és élj Amerikában de a kutya nem a fajtájától kutya és akkor lehet ezt tenyésztésnek nevezni ha a kicsiknek van törzskönyve ami itt MO-n nem lehetséges mert keveréknek minősül, én is láttam a 101 nagykutyát , de jobban tennéd hogyha másik fajtát választannál és nem támogatnád a szaporítókat hogy még több "divat" kutyát áruljanak!!
2011. nov. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet tenyészteni ezek mind F1 es hibridek...nincs tenyésztés az F2 generációnak már köze sincs ahhoz amit elakarnak érni, pont ezért nem lehet őket tenyészteni.

Valamint almonként rémesen sok a "selejt" ami nem illik bele a koncepcióba pl nem hipoallergén vagy nagyobb/kisebb stb stb mint amit elakarnak érni.

2011. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az allatok.info-n válaszd ki a mopszot, teljesen puggle küllemű keverékeket dob ki. Az eredmény ugyanaz, mint ha milliókért veszel Amerikából, és két életet is megmentesz: őt, és aki a helyére kerül!
2011. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ilyenem van. :) A mopsz kanunk előbb vette észre, hogy tüzel az uszkár szuka, mint mi... :D:D

Eszméletlen jó arc, de bizony csak keverék szerelemgyermek. Már 10 éves.

Nem úgy néz ki, mint egy mopsz, finomabb, kisebb feje van, bár a sötét maszk meg a fekete fülek megvannak, és az orra is rövidebb, mint egy uszkárnak, de nem teljesen turcsi. A szőre hullik is meg nő is, szóval nem egy főnyeremény, de viccesen fest. Vaskos mopsz teste és karcsú, vékonyka uszkár lábai vannak, a farka meg a hátára kunkorodik, bár nem annyira, mint egy mopsznak.

2011. nov. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!