Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ma reggel szült egy...

A kutyám ma reggel szült egy kiskölyköt, azóta semmi! Lehetséges, hogy csak egy darab kiskutya volt benne?

Figyelt kérdés
Reggel 7-re született egy kiskutyája, azóta liheg időnként kínlódik, de nem túlságosan. Szoptatni még nem szoptat. Tapintásra nem sokkal kisebb a hasa mint volt, de konkrétan nem érzek benne kiskutyát. Már úton van az állatorvos, de addig is írjatok hogy mi lehet vele! Ez az egy kiskutya ép, rendben van, de kisebb az átlagnál tehát nem hiszem, hogy egyedüli kiskutya lenne, mert akkor kétszer ekkorának kellene lennie! Szerintetek mi lehet?
2009. máj. 12. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Mekkora kutya, mekkora az apa (nincsenek-e nagy méretbeli különbségek), hányadik szülés, ezt fontos lenne tudni, anélkül sokat nem tudunk segíteni. Előfordulhat, hogy egy kölyök (valószínűleg halott) megakadt a szülőcsatornában. Ahogy leírtad szinte biztos, hogy van még benne kölyök (akár élő, akár halott). Ha nincs nagyon sok évnyi tapasztalatod, akkor TE ne csinálj semmit, amíg nem ér ki az orvos mert csak ronthatsz a helyzeten. Max mondj el egy imát.
2009. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első kutya után 1 órán belül nem jön a következő, akkor elakadt valahol.

Én a helyedben nem várnék az orvosra, hanem felpakolnám és rohannék vele a rendelőbe. Úgyis műteni kell az a nappaliban az orvos nem tud.

Vigyed, mert nem elég, hogy a kölyök, de a szukád is rámehet. (reggel 7, az már 4 óra!!)

2009. máj. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
2 kölyök megszületése között akár 6 óra is eltelhet a nélkül,hogy baj lenne.Hogy van-e baj,azt az anya viselkedésén lehet látni.A legjobb,amit tehettél,hogy kihívtad az állatorvost,ő majd eldönti,hogy mi a teendő!
2009. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most indulok viszem a kutyát az orvoshoz, mert még mindig csak most ér majd haza. Már zöldes váladék folyik a kutyából, úgyhogy már a kölyökért hiába imádkozom, csak abban bízom, hogy a szukám még meggyógyulhat! Annyira el vagyok keseredve! Szurkoljatok, hátha csoda történik!
2009. máj. 12. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

én második


Sajnálom, remélem a szukádnak nem lesz baja.

Minden tenyésztési tanfolyamon, ellés előtti utolsó állatorvosi vizsgálaton elmondják, hogy 1 óránál többet nem szabad várni az első kölyköknél. az utolsó pár (6. 7.)kölyök előtt előfordulhat, hogy pihen egy kicsit a szika, de nem az elején.

Majd írd meg, hogy mi lett.

2009. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk a kutyák átlag 1/2 óránként születtek, de az 5. után felkelt a szuka, kiment, ivott, meg elkezdett szoptatni. Aztán az 5. után 3 órával jött a 6.(nagyon nagy volt), meg még 2.

A zöld folyadék(nem tudom, mennyire "zöld" lehet akármi, a szukánál a kölykök előtt 4-5 perccel is jött ilyen zöldes-sárgás folyadék(magzatvíz). Siess a dokihoz!

2009. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na megoldódott a dolog, kapott méhösszehúzó, meg antibiotikumos inekciót, doki megvizsgálta, szerinte nincsen benne több kiskutya, mindenesetre ha bármi gond lenne a továbbiakban éjszaka is mehetünk hozzájuk. Köszönöm hogy bíztattatok, már megnyugodtam!
2009. máj. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!