Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák hogy hallják a zenét?

A kutyák hogy hallják a zenét?

Figyelt kérdés

Nekik lejön a zene?


Szóval amikor valaki valami zúzós heavy metalt nyomat, akkor hallják benne a gitár szólót, meg a dobot, vagy csak ilyen torz zaj ez nekik


Ők tudják élvezni úgy mint az emberek?


2011. nov. 23. 21:24
 1/5 anonim válasza:

Tudtommal nem.


Azt tudom, hogy az EBM stílusú elektronikus zenék zajai halálra rémisztették a kutyánkat. Az egyik kismacskánk meg punk volt, ha ment valami punkzene a hifiben, akkor ott aludt a hangszóró előtt.

2011. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
Egyszer marharégen egy ismerősöm megmutatta, mennyire utál a németjuhásza egy számot. Feltette a lemezt (akkor még csak bakelit volt), a kutya egyből rohangálni és ugatni kezdett. Aztán jól kiszúrt a sráccal, odament a többi lemezhez és kiharapott belőlük egy nagy darabot:)))
2011. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 kutyám van, egy rottweiler, és egy keverék. :) A mix mindig vonyítani kezd a csengőhangomra (P. Mobil - A zöld, a bíbor, és a fekete), viszont a rottweilerem eddig semmi reakciót nem mutatott zenékre, pedig sokat hallgatok, és én is zenélek.
2011. nov. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, csak zajnak hallják. Ez az emberi agy egy fantasztikus tulajdonsága, hogy képes kreatívan értelmezni a zenét, vagyis hangok egyvelegénél többet érezni belőle. Hallottam olyanról, hogy vannak emberek, akik egyfajta rendellenességgel születnek, és szintén nem értik a zenét, csak fejfájdító hangzavart éreznek belőle.

Nyilván vannak hangszerek, amik kellemesebbek az állatok fülének, vagy kíváncsivá teszik őket. A régi cicám pl. mindig bejött, ha Nightwish-t hallgattam, a hegedűtől meg világgá futott.

2011. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy a kutyáknak ha tetszik a zene, akkor bekapcsolódnak. Ha nem, akkor elvonulnak, hogy ne hallják. Mikor a fiam trombitálni tanult és gyakorolt otthon, a két huskym leült a szobaajtó elé és együtt vonítottak vele. Szerettek a szomszédok:)))
2011. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!