Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bobtail/ Óangol juhszkutya,...

Bobtail/ Óangol juhszkutya, vélemény rola? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagytestű, hosszú szőrű kutyus. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a viselkedése nagyban függ a neveléstől, de ez többé kevésbé minden kutyára vonatkozik. Amúgy személy szerint nekem tetszik, főleg amikor egyik ismerősömet szó szerint hátsón harapta, amikor behajolt az általa meghódítani kívánt nő kocsijának ablakán. Azt viszont nem vette észre, hogy a hátsója igen csak közel volt a kerítéshez, amin át az óangol juhászkutya simán beleharaphatott.
2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
úgy tudom, nem tartozik a túl okos kutyák közé, na meg a szőr ápolása sem egyszerű, bár ha évente 1-2x legépezed, akko nincs vele gond
2011. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
72%
Egy barátnőmnek volt 2. Én nem rajongtam értük, erős kutyaszaguk van, a nagy szőrt nehéz folyamatosan tisztán tartani. Az idegeneket nem kedvelik, de akit ismernek, azzal nagy haverok. Ahogy a többi kutyát, őt is jól kell nevelni, akkor könnyen kezelhető lesz. Nem árt hozzá egy erős kezű gazda, mert sokszor hajlamosak megmakacsolni magukat.
2011. nov. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem túl sok lenne a szőrápolása és az én ízlésemnek egy kicsit túl nagyok is, egyébként tetszenek nagyon, de nem tartanék.
2011. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megéri tartani.

Szörnyen hosszú időt igényel a szőrápolás, és alapos felkészülést. Ez bizony nem az a fajta, amit kétszer végigsimítasz a kopókesztyűvel, és illeszkedik a fajtaszabványhoz.

Hosszú, hegyes körmei vannak, nagyot tud karmolni.

A füle a szőr miatt könnyedén begyullad. Óvatosan vele.

Másfelől: hűséges, játékos, vidám, szeretnivaló, és igenis tanulékony, bár játékos formában könnyebben boldogulni vele, mint a szigorú pórázon, folytónyakörvvel történő kiképzés során. Nem szeret egyedül lenni, de kiváló házörző.

És elég érdekes frekvencián ugat, szereti hallatni a hangját. De minden nehézség ellenére igazán megéri. :)))

2012. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!