Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól kérdezem akinek kifejeze...

Attól kérdezem akinek kifejezetten kaukázusi kutyája van még jobb ha tenyészti! Hogy hogyan kell táplálni a kezdetektől fogva addig míg fel nem nő? + utána mit célszerű neki adni?

Figyelt kérdés
Csak ezért kérdem: http://www.youtube.com/watch?v=gf2OpKHO-Xk Nem pite!
2011. nov. 24. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 itteni KÁJ gazdiról biztosan tudom, hogy Happy Dog tápon nevelik/nevelték fel a kölyköket, egyikük közülük külön zöld kagylókivonatot is adott neki.

Nagyon jó ez a táp :)

2011. nov. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
42%
Kis kutyának 1/3 hús 2/3 köret. Ne adj neki sok fehérjét ( húst pl. ) mert a nagy súly gyarapodástól nem fogják elbirni a lábai a súlyát igy előfordulhat korcsosodás mivel ezek óriás testű kutyának számitanak. 6-7 hónapos koráig meg ötszörözi a mostani a súlyát! Felesleges a drága és hirneves kutyatápokat venni. Legjobb a házi koszt. Köretnek rizs,zöldség vagy tészta a legjobb. Húsnak ( amig pici darálni és keverni a körettel! ) csirke vagy pulyka. Nekünk már a 2. középázsiai juhászunk van és a 2. délorosz juhász és mindegyiket igy etettük. A KÁJ olyan 70-75 kg marmagassága 75 cm. Ja és az ország egyik legjobb állatdokijához járunk, nekem is ő tanácsolta ezeket! Bármi kérdésed van irj! :) SOk sikert!
2011. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jò, osztom is a véleményed, de csak akkor, ha valaki pontosan tudja, hogy miből mennyit kell adnia a kutyusnak, mert balul is elsülhet a dolog. Baràtnőmék elszùrtàk és 8 hònapos koràban sántított a kutyàjuk. 2 hònap kellett, mire zöld kagylòkivonattal és rendes tàppal helyrehoztàk a kutyàt...
2011. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
42%
Én pont azt hallottam sok állatorvostól is hogy nem nagyon kell erőltetni a tápot mert kitudja mi van benne. És amugy is borsos áruk van.ezek a fajta kutyák nem tápos kutyák,( hacsak nem valami félig-meddig káj mert annak az üknagyapja is tápon volt..)mert ahonnan a kájok és őseik származnak nincs fressnapf! Ott amit találtak azt ették. A mieink kit vannak a kertben télen még a hó is elolvad körülöttük.
2011. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Osztom a nézeted és szerintem is az lenne a legjobb a kutyànak, ha a gazdi főzne rà kutyàraszabott arànyok, hozzàvalòk és testsùlyuk alapján megfelelő mennyiséggel. De ezt el is lehet szùrni!

Az ilyen Chappy-t, Pedigree-t és hasonlò hulladékokat én se sokra tartom, viszont egy prémiumtàp nem véletlenül prémiumtàp.

Amúgy most tűnt fel, h mi ugye KÀJ-ròl beszélünk, a kérdésben pedig kaukàzusi van...:D

2011. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
:D:D jaa tényleg :) nem baj :) mind a kettő óriás test óriási étvággyal :P
2011. nov. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

na jó, először is, ez a Jozo valami nagyon érdekes figura, extrém marketinggel, de igazából mindenféle összekutyult keverékeket árul. a fotókat meg okosan készíti, ezért tűnnek hatalmasnak a kutyák.


másodszor pedig... a nálunk kapható kutyatápokat vagy az országban, vagy tőlünk Ny-ra állítják össze és készítik el. a receptúrákat is általában egymásról koppintják, de ha készítenek is új kísérleteket, azokat a népszerű fajtákkal végzik. a kaukázusi pedig nagyon nem népszerű fajta Ny-Eu-ban, és az USA-ban sem. pedig lényeges volna, hogy ő rájuk is szabjanak külön receptúrát, mivel nagyon eltérő a tápanyagigényük a nagy átlagtól! (persze nem fognak, mert kicsi ez a réteg ahhoz, hogy nekik megérje)


a nomád pásztorkutya fajták (kau, közép-ázsiai, kangal, sarplaninac, stb) szegényes körülmények között voltak kénytelenek élni, a környezet, a pásztor és a természetes ellenségek - vagyis az élet - szelektálták őket, és többségük még szerencsére természetközeli, hordozza az ősi tulajdonságokat a génjeiben. bár ma már valószínűleg egy sokadik generációs városi kau nem nőne fel savón és korpán, de emésztési sajátosságait tekintve még mindig közelebb áll a Kazahsztáni társaihoz, mint a bullmasztiffhoz, például.

hogy mi a legjobb neki, ahhoz érdemes visszatekinteni a múltba, a fajta gyökereihez:

a szukák általában akkor ellettek, amikor a jószág is. ellési időszakban (főleg ilyen nomád körülmények közt) gyakrabban fordult elő elhullás mint az év többi részében, így ilyenkor jutott hús az anyának és a kölyköknek is. utána viszont a következő ellési időszakig neki is maradt a savó, az időnkénti elhullás, és a korpa. tehát nagyon kevés élelemmel ellátva, férgesen nőttek fel, így a kifejlett méretüket is 3-4 éves korukra érték el.

a mesterséges tápokkal hirtelen megnyomott kutyák nagyon szépen fel tudnak nőni akár fél éves korukra is akkorára, mint a felnőttek, megint más kérdés, hogy ezek a kutyák utána milyen minőségű és hosszúságú életet élnek majd... szívelégtelenség, diszplázia, arthrosis, cukorbetegség, stb. nem azonnal jönnek elő ezek, hanem idősebb korban.


hogy konkrétumot is írjak: én húst etettem a kutyáimmal míg picik voltak, hozzá zöldségeket, luposant, immunovetet, időnként csontot, kefírt, joghurtot adva. sosem hagytam, hogy elhízzanak, viszont együtt futottak a többi (felnőtt) kutyával. sosem volt kutyám, amelyik "szétnyúlt" volna, rengeteg kaut látni növendék korban, akiknek a feneke tíz-tizenöt centivel a mara fölött van légvonalban :S na, az én kutyáim háta mindig vízszintes volt. mikor elérték a felnőtt marmagasságot, akkor kezdtem el hozzáadni a húshoz kicsit több zsírt, időnként szénhidrátot is (rizs). jelenleg a húsmennyiség és a rizs-zsír nagyjából 1:1 arányban van, és sosem hagytam egy kutyámat sem elhízni (most sem).


hozzátenném, hogy az átlagos felnőtt kaukázusi (legyen mondjuk 60kg-os kutya) táplálékigénye kb annyi, mint egy kisebb labradoré, vagy magyar agáré, és valamivel kevesebb, mint egy átlagos méretű dobermanné. (és most csak a kaja összmennyiségére értettem, nem az összetételére)

2011. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!