Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őshonos magyar kutyafajták,...

Őshonos magyar kutyafajták, ebadó kapcsán, hogyan?

Figyelt kérdés
Megerősítést szeretnék azzal kapcsolatban, hogy kell e ehhez törzskönyv? Vagyis, hogy ha van egy magyar fajtám de nincs törzskönyve, akkor csak fajtajellegű keverék és fizetnem kell, ugye? Vagy hogyan lesz ez? köszi előre is a válaszokat :)

2011. nov. 25. 02:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy kell! Pont az volna a lényege, hogy ezen fajták tenyésztését és így fentmaradását segítsék.
2011. nov. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Ezt még nem tudni.

Lehet hogy bemondás alapján megy. Lehet hogy az állatorvos fogja eldönteni és így kerül be a regisztrációba. Lehet hogy csak a TK-s állománynál fog számítani. Az is kérdés, hogy milyen TK, mert a MEOE államilag nem elismert TK-t ad ki.

A magyar agárnál pl. két TK-t kiállító szervezet van:

- MEOE (államilag nem elismert)

- MATOE (államilag elismert)

2011. nov. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Benne vana törvényben, hogy KELL törzskönyv! Szóval nem bemondás alapján megy, az állatorvosnak meg amúgy sem feladata eldönteni, hogy melyik milyen fajta. Törzskönyv nélkül keverék és nincs kecmec.
2011. nov. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, jól írod a Te kutyád csak fajtajellegű keveréknek minősül, így ha nálatok bevezetésre kerül az ebadó, akkor bizony fizetned kell.


A legegyszerűbb, ha megjelölöd microchippel és ivartalaníttatod. Gondolom, azért nem vettél tk-ezett kutyát, mert nincs vele semmi komolyabb szándékod.

2011. nov. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Fizessen a hóhér.
2011. nov. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, h ivartalanított kutya után sem kell fizetni.
2011. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

És ha esetleg menhelyről lett kihozva és ezt papírral tudjuk bizonyítani, akkor sem kell fizetni?

Mert én hallottam már így is, úgy is.

Meg mintha úgy értesültem volna, hogy chippel ellátott kutyákért nem kell fizetni, menhelyről kihozottakért és ivartalanítottakért.

2011. nov. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Na de milyen törzskönyv? :-)


Államilag elismert? Mert a MEOE nem az. :-) Lesz itt még anyázás szerintem. :-D


Nekem magyar agaram van, de egy olyan szervezet kutyája, amelyik jelenleg nem adhat ki törzskönyvet, 6 éve próbálják elérni ezt, csak hát a bürokrácia ugye.

Mindenesetre így TK nélkül is egy ősi magyar vadászagár, míg sok MEOE-s TK-s társa ezt nem mondhatja el magáról, inkább csak agár szerű kutya. :-) Persze nekik van TK-juk, az enyémnek meg nincs. :-) De hát ez van, kifizetem a 6rugót évente. :-)

2011. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8.34-es én is ezt a változatot hallottam. ivartalanítás, chip, menhely, munkakutya
2011. nov. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi számít munkakutyának? Aminek van munkavizsgája? Abból milyen? Pl. vadászvizsga?
2011. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!