Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebadó? Vélemények? Beszélgessü...

Ebadó? Vélemények? Beszélgessünk az Ebadóról

Figyelt kérdés

2011. nov. 20. 23:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán nem értek vele egyet. Sajnos eddig is nagyon sok kóbor kutya volt, most elérték, hogy még több legyen. Oké, hogy, ha jól tudom 6000 forint/kutya/év, plusz ugye a harci kutyáknál drágább ez az összeg, de amíg sok család azt nagy nehezen tudja megoldani, hogy a családjának meglegyenek az alapvető dolgok, addig nem sokan fogják tudni kifizetni. Plusz ugye etetni is kell a kutyát. Szóval már megint egy "okos" döntés a nagyszerű kormányunktól.

19L

2011. nov. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki felelősséggel tartozik az állatáért. Anyagi felelősséggel is. Egy újabb plusz indok, hogy tényleg mindenki százszor megfontolja: a kutya nem plüssjáték, lelke van, vigyázni kell rá, etetni kell, nevelni kell, pénzbe kerül. Aki havi 1-2 ezer forint miatt kidobja a "kis kedvencét" az utcára, az mennyire felelős gazda?? Az olyan ember inkább tényleg ne tartson kutyát.
2011. nov. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Én nagyon boldogan befizetném,

ha a menhelyeknek adnák az összes befolyt pénzt!!!

És nem csak bizonyos %át, hanem az egészet!!

Amúgy ha leosztjuk 500forint/hó

Sajnos vannak olyan családok akiknek ez megerőltető lesz, mert ha nincs munkahely az az 500forint is rengeteg pénz, főleg ha egyben kell befizetni.

2011. nov. 20. 23:33
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Nekem több gondom is lenne:

1. a felelős állattartásra akarnak minket okítani...oké... kezdhették volna azzal, hogy a törvényben foglalják, hogy kölyökkutyát tilos legyen közterületen árulni illetve oltatlan kiskutyákat árulni a piacokon

2. van most is törvény...amit eddig se tartottak be.. pl kutyát csak chippel megjelölve lehessen továbbadni

3. a veszettség elleni oltásba eddig is bele volt építve az adó...ezt vegyék belőle ki mert igazságtalan kétszer adózni valami miatt

4. az adó szociális alapon való beszedése... oké, hogy kisnyugdíjas nénike ne fizessen de ránéznek a házamra és azt mondják ez jól él fizessen többet?

5. Mint tenyésztő én adózom a kutyáim után mint tenyészállatok után, oltatom őket, van bennük chip, az eladott kiskutyák után is adót fizetek de most fizessek megint évi 6000 kutyánként...(mondanom se kell nem 1 kutyám van)

6. ez "ebrendészeti hozzájárulás" miért kellene nekem az ebrendészethez hozzá járulnom ha minden kutyám chippel van ellátva, minden kiskutyát chippel adok el? ezek a kutyák soha nemfognak kikötni se menhelyen se sintértelepen ha mégis akkor a chip alapján 1 óra alatt megint otthon lesznek.

7. ha egy kutyát az összeíráson letagadnak és nem oltanak be az kikerül a rendszerből végérvényesen (hisz utána se fogják beoltani félve az adótól és a szankciótól...) soha nem látott mennyiségű oltatlan kutya lesz az országban...

8. míg az én törzskönyves, tenyészszemlés, chipezett, oltott kutyám adóköteles addig az az ivaros keverék amit vidéki menhelyekről hoznak ki az nem az...az a kutya nyugodtan, kontroll nélkül szaporodhat tovább - a törvényben benne kéne lennie, hogy csak ivartalanított menhelyi kutya ne legyen adóalany

7. miért csak a kutyák lesznek megadóztatva? macskákkal is tele vannak a menhelyek..

8. Az adó az állatvédelmi és tenyésztői szervezetek módosító indítványai és benyújtott javaslatai teljes figyelmen kívül hagyásával került bevezetésre és ez megbocsáthatatlan...

2011. nov. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Gabi86 ***** válasza:
Én is egyet értek az utolsó üzenettel(véleménnyel)én is jobb szemmel nézném és jobb szájízzel fizetném be az ebadót ha a menhelyek részére menne az egész pénz.Szerintem is sokan kidobják állataikat."Különben is miért csak a kutyákra vonatkozik adóztassák meg az összes háziállatot." :-) Nekem 5 kutyám van nekem elég húzós lesz de nem dobnám ki egyiket sem.
2011. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
41%

Először a tenyésztő hozzászólónak írnék:

1. A tenyésztőknek nem kell ezt az adót fizetni a kutyák után.

2. Mivel a tenyésztő chippel(oltva és van ahol ivartalanítva) adja el a kutyát, így a gazdiknak szintén nem kell adót fizetni.


Egyébként hülyén hangzik, hogy ebadó, de nem is olyan rossz dolog ez. Évente 3500 Ft-6000Ft, viszont ha a kutya ivartalanított / menhelyről hozott / chippelt / magyar fajta akkor nem kell adót fizetni utána.

Tehát ez segíti a menhelyi állatok elhelyezését (akiket egyébként chippelnek és ivartalanítanak is örökbefogadásnál), ha ivartalanított akkor nem születik felesleges kutya, akit az utcára dobnak, chippelt tehát nyilvántartott (elkóborlás esetén jó), illetve a magyar fajták se fognak eltűnni.

Akinek sok a 6000FT évente, akkor az egyszer szánja rá a pénzt és ivartalanítsa az ebet és többé nem kell adózni utána. (nálunk pont 6ezer ft az ivartalanítás, igaz úgy tudom Pesten a duplája is lehet).

2011. nov. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Látom már megint megy a lepontozgatás. Csak azt árulná el valaki, hogy mi a nem hasznos abban amit írtam. Főleg úgy, hogy a kérdező a véleményekre kíváncsi. Első voltam.
2011. nov. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Gabi86 ***** válasza:
Mi kan kutyát mentettünk meg.Ideiglenes örökbefogadók lettünk és nálunk maradt a kutyus,de sem ivartalanítva nem volt se csippeltetve.Kéntelenek voltunk ivartalanítani mert 4 lány kutyánk van.mondjuk szeretjük mind az ötöt.a mi kis gyerekeink
2011. nov. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Szerintem nem nyertes ötlet az ebadó. Nekem mondjuk nem okozna gondot kifizetni,de ettől függetlenül nem szívesen adnék újabb "talált pénzt" az állam zsebébe. Nekem az bántotta a fülemet, h a magyar fajtákra nem kell fizetni. Miért? Az én Beagle kutyám miben másabb, mint egy puli v egy vizsla??!!
2011. nov. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Az ivartalanított kutyákra nem kell ebadót fizetni, se a magyar fajtákra. Kuvaszom meg pulim van, úgyhogy engem nem érint a dolog.

Szerintem ezzel akarják az embereket arra sarkalni, hogy ivartalanítsák a kutyáikat. Nos, nem vagyok híve az ivartalanításnak, de tényleg nagyon sok a kóbor kutyus.

2011. nov. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!