Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem a kutyám?

Hogy neveljem a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy Beagle kutyán (bicolor de ez szerintem nem igazán fontos)vannak gondok vele vagy velem na szóval a gond:elviszi a cipőket sőt mindent elvisz szétszed mindent kapar átmegy a szomszédhoz szétrág mindent!Meg lehet még nevelni?februárban lessz egy éves vagy már késő?És hogyha meglehet akkor hogy?
2011. nov. 26. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Rázós nyakörv ..
2011. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Szerintem késő, de megpróbálhatod, hogy sok időt töltesz vele, és abban a pillanatban amikor rosszalkodik, rászólsz, nem engeded, hogy tovább csinálja, ráütsz a fenekére, de ha lassan 1 éves akkor nem biztos, hogy eljut szegény agyáig.
2011. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

unatkozik vidd el futni hogy jól levezesse az energiáját...

a másik hogy úgy csináljátok meg a kerítést hogy ne tudjon átmenni..

a rázós nyakörv is elég jó módszer a kutya hamar tanul belőle,amikor rosszat csinál akkor megnyomsz egy gombot az add ki egy kis rezgést ami kellemetlen a kutya számára de az első napokba jó ha mindig nyomon követed a kutyát hogy a rosszat csinál csak egy gombnyomás..

2011. nov. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első két válaszoló bődületes nagy hülyeségeket írt.

A kutyád 9 hónapos, épp most ért véget a kölyök kora. Ha kutyaiskolába akarnál vele járni, akkor sem vihetted volna eddig, mert 7-8 hónapos kor előtt még annyira kajlák, hogy nem is lehet velük menni, legfeljebb kutyaoviba.

A kutyád remek korban van, most nagyon fogékony mindenre. (egyébként a kutyákat minden életkorban lehet tanítani, legfeljebb egy kicsit több időt igényel)

Írhatnál arról, hogy a kutyád kint vagy bent van e, és milyen sűrűn hordod sétálni?

És hogy a szomszédhoz miért megy át...kerítés?

2011. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem meg lehet nevelni de ezt egészen kicsi kora óta kellett volna nevelni.
2011. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sosem késő. :)


Először is, ahogy előttem is írták, fáraszd le. Ha vissza tudod hívni, akkor elengedheted erdőn-mezőn (bár sok beagle-nél ez necces...) ha még nem, akkor pl. rollerrel, biciklivel futtathatod. Egy jól kifárasztott kutya nem fog kaparni.

Ez nem azt jelenti, hogy félholtra hajszoljuk!!! Tempós ügetésben futtasd, ne vágtában, ha egy mód van rá, és ha lehet, ne betonon.


Elkezdhetsz neki trükköket is tanítani, persze az ül-fekszik-gyere-lábhoz-marad parancsok után. A beagle-k nagyon kajásak, klikkerrel vagy akár anélkül pedig egy csomó értelmetlennek tűnő, viszont nagy agymunkát igénylő trükköt tudnak megtanulni. Itt egy kis kedvcsináló:

http://www.youtube.com/watch?v=9Jf9RtL2rgk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6s4S4yjj6Gg

http://www.youtube.com/watch?v=BUe5Xsn7heU

2011. nov. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon szépen köszönöm!Pető Kriszti:igen a kerítés miatt már megcsináltam mostmár nem tud átmenni sétáltatni csak 5 ször vittem ezidáig de mostmár rendszeresen fogom nagyon sokat kellett dolgoznom röstellem de elhanyagoltam egy kicsit de mostmár rendben van minden a kutya bennt és kint is van ugyértem reggel kinnt van és amikor hazaérek be engedem persze van kutyaháza tehát nem fázik:)szoktam vele játszani is dobálni neki labdát de amikor visszahozza akkor felveszem és nem mindjárt adom neki oda elkezd ugrálni és néha harapdálni is de nem vészesen csak igy csipkedni
2011. dec. 7. 15:28
 8/8 A kérdező kommentje:
de hallottam már olyat is ,hogy benne van ebben a fajtában az ilyen kaparás és egyéb dolgok de szerintem vagyis bízok benne ,hogy megtudom nevelni
2011. dec. 7. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!