Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szert tettem egy kb 5-6 hetes...

Szert tettem egy kb 5-6 hetes német juhász kiskutyára. Hogy írtsam ki a bolháit? Féreghajtót kell neki adni? Meddig ér rá az első oltás?

Figyelt kérdés

A mamámtól elhoztam, egy kb 5-6 hetes kölyköt, mert az anyja nem etette őket, a testvérei meghaltak, és nem voltak meleg helyen. Eléggé elgyengült volt a kiskutya, és nagyon megsajnáltam, plusz a két éves német juhászunk mellé gondoltam jó játszótárs lesz. Nem mellesleg ha ott hagytam volna, biztosan elpusztul.:(


Kérdéseim a következők:

- száraz tápot, konzervet emberi ételt adok neki...reggelire konzerv -táppal keverve, napközben csak konzerv, este ismét a keverék. Napközben amit elcsip: felvágott, hus darab,... néha, kb 2 naponta kap tejet de csak annyit amennyit egyszerre meg tud inni!a kakija változó, de átlagosan lágyabb, de nem hasmenés szerű.

-nem valószínű hogy kapott már féregtelenítőt. Mikor adjak neki? és mennyit? kb 4-5 kilo...lehet kicsit kevesebb.

-bolhái biztosan vannak, de nem hemzsegnek benne. Gyakran vakarózik, de ezidáig egyszer fürdettük meg sima vizzel.

-orvos még biztosan nem látta, de nincs rá több ezrem, hogy elvigyem és a megfelelő ellátást kapja. (sajnos páromnak megszünt a munkaviszonya, én pedig sulizok). Meddig ér rá hogy elvigyem az orvoshoz?

-mivel hideg időben született, (és volt egészen 20.ig), és az udvaron ott a nagykutya, igy benn van a lakásban, rendszeresen (kb óránként, és amikor felkel) leviszem egy elkülönített kerthelyiségbe pisilni,kakilni. A nagykutyához szoktatjuk már ittléte második napja óta a kicsit, már meg is nyalogatta. Ez azért nagy szó, mert egy kicsit antiszociális a nagykutya. nem nagyon szereti a más kutyákat. Ezek alapján elfogadta/elfogadja?


Lehet kicsit hosszú voltam, csak ismertetni szeretném a helyzetet.Előre is köszönöm a válaszokat, remélem sokat segítetek nekem.


2011. nov. 26. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

A bolhákat olcsón neostomosannal tudod kiírtani.

Viszont minden tiszteletemmel mondom,hogy keress neki gazdit.. Az oltási programja 15-20 ezer ft 2 hónap alatt....

2011. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz a kutyának, keresel neki egy gazdát, aki az alap dolgokat meg tudja fizetni neki.

Ne ess az emberi önzőség hibájába, hogy jaj de cuki, aztán rájössz hogy sokba kerül, sokat eszik, stb, és nem tudod ellátni.

Ha nem kapja meg rögtön az oltásokat, akár el is pusztulhat, főleg másik kutya mellett.

2011. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Féregahjtást már 2 hete kapnia kellett voltna és 3 hónapos koráig 2 hetente ismételni. Ha most 6 hetes, akkor most kell megkapnia az első oltást, azután kéthetente még 3 ismétlő oltás plusz a negyedik a veszettség elleni. Emellett chipet kell kapnia, az első veszettség elleni után fél évvel ismétlő és 3 havonta féreghajtás. Ezeknek a költsége tízezrekben mérhető. Ivarérés körül pedig ivartalanítás, ami megint 10-20-30 ezer a kiskutya nemétől, méretétől és az állatorvostól függően. Szerintem is keress neki gazdit! Nekünk mindkettőnknek van munkánk, de mégsem mernék bevállalni egy második kutyát!
2011. nov. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi az infokat. de nem az volt a kérdésem hogy örökbe adjam-e.
2011. nov. 26. 16:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Szert tettem egy kb 5-6 hetes német juhász kiskutyára. Hogy írtsam ki a bolháit? Féreghajtót kell neki adni? Meddig ér rá az első oltás?


1. veszel egy bolhairtó sampont, megfürdeted vele, aztán másnap rácsepegtetsz fronline-t vagy advantixot. (össz. 2500ft)

2. Igen kell, kérj állatorvostól, kb. 400 ft

3. Nem, nem ér rá, oltásonként 4000 ft kb.

2011. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

De ezek szerint te is csak egy idióta kis Pics@ vagy, aki leszarja, mi jó a kutyának, csak önző módon minden áron meg akarja tartani, és magába beszéli, hogy ő milyen jó gazda.

Hát életem, nem vagy az, mivel még normálisan etetni sem tudod azt a szerencsétlen kutyát, nem tudod biztosítani az alapvető orvosi ellátását.

NÉZZ MÁR MAGADBA!!!!

És közben eszedbe juttatom az ebadót is, valamint a büntetés összegét, ha nincs beoltva a kutya. (2 hét karantén, min. 20 eft bírság)

Szóval szedd össze magad, és vagy lásd el rendesen azt, amiért felelősséget vállaltál, vagy ne egyél, és amit így megspórolsz, költsd állatorvosra, VAGY keress neki megfelelő gazdát, aki sokkal jobb életet tud neki biztosítani mint te!

2011. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." - Kisherceg...


Ennyit azokról, akik nem arra gondoltak, hogy megmentettem egy állatot, hanem arra hogy egy hü..e picha vagyok!!!

2011. nov. 30. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy h*lye pics@. Az előzőek azért támadtak le, mert a kutyákat gondozni kell, ami költségekkel jár. Az oltásokat mindenképpen meg kell kapnia. 3500-4000 Ft/db. Féreghajtani kell, sőt, már kellett volna. Az etetése sem lesz olcsó, élősködőket is ki kell irtani belőle. Na látod, ezért hurrogtak le. Írtad, hogy nincs több ezred, pedig erre KELL hogy legyen, mert máshogy nem fog menni.

Egyébként minden tiszteletem a Tiéd, hogy megmentettél egy kiskutyát a szenvedéstől. Tudom, írni könnyű, de valahogy spórold rá össze a pénzt, mert ezek kellenek neki!

2011. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést, utolsó kommentelő!

Nem azt írtam egyébként az első "kérdésemben" hogy soha nem is lesz pénzem...csak kb karácsonykor kapok pénzt. Az pedig még az irásomtól számítva még egy hónap, de már egyre kevesebb! Nem írtam ugyan, hogy jelenleg, de erre gondoltam, és csak azért kérdeztem hogy meddig ér rá, hogy ha csak karácsonykor lesz pénzem, nem lesz e baja a kutyának! egyébként kajája mindig van...egy ezresből meg van neki majdnem 1,5 heti kaja, ugy hogy a macskámmal osztoznak.:) Egyébként azóta nagyon szépen gyarapodott..már 3X akkora mint mikor elhoztam...életvidám, tanulékony kutya...már az ül parancsot nagyjábol tudja:P Az etetését amugy már lecsökkentettük 2X re,mert nem igényel többet.

Mihez képest elhoztam, már vannak jó kis vastag combocskái, életteli a tekintete, jó sokat nőtt... :)

2011. dec. 7. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az oltásokat 6 és 8 hetes kor között kell megkapniuk, ezt az előbb lefelejtettem :)
2011. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!